REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Graikijos sostinėje Atėnuose iškilmingai suliepsnos vasaros olimpinių žaidynių ugnis. Jose dalyvaus rekordinis šalių skaičius - 202. Atidarymo iškilmėse laukiami 66 valstybių vadovai arba karūnuoti asmenys. Šiame margame būryje bus Lietuvos ir Klaipėdos pasiuntiniai, iš kurių mūsų šalies sporto gerbėjai laukia gerų rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA

Į Atėnus – gausiai

Tokio olimpiečių būrio Klaipėdos sporto gerbėjai į olimpines žaidynes dar nėra išlydėję.

REKLAMA

Klaipėdoje gimę ir čia treniruodamiesi į žaidynes iškovojo kelialapius plaukikas Pavelas Suškovas, sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas ir dviratininkas Linas Balčiūnas.

Šis sportininkas vardan šalies rinktinės interesų atsisveikino su užsienio komanda ir grįžo nuolat gyventi į Klaipėdą.

Klaipėdoje gimęs ir čia pirmąsias pergales pasiekęs dviratininkas Tomas Vaitkus jau daugiau kaip dvejus metus mina pedalus profesionaliame užsienio klube. Į Klaipėdą atvyksta tik per šventes ir atostogas.

REKLAMA
REKLAMA

Irkluotojas Einaras Šiaudvytis gyvena ir treniruojasi Klaipėdoje. 27-erių irkluotojas iki 15 metų augo Šilutės rajone.

Dviratininkui Vytautui Kaupui - 22-eji. Vilniuje gimęs sportininkas prieš kelerius metus persikraustė į Klaipėdą.

Dar vienas dviratininkas - Aivaras Baranauskas gimė 1980 metais Alytuje. Įvairias dviračių sporto mokyklas praėjęs vaikinas jau penkerius metus treniruojasi mūsų mieste.

27-erių dviratininkas Raimondas Vilčinskas - panevėžietis. Tačiau daug metų Klaipėdoje gyvenantį sportininką dviračių specialistai jau laiko klaipėdiečiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Olimpinėse žaidynėse rungtyniausiantys Arvydas Macijauskas, Saulius Štombergas ir Eurelijus Žukauskas į dabartinę šalies rinktinę prasimušė rungtyniaudami užsienyje. Mūsų mieste yra tik jų butai ir gyvena tėvai.

Tik bronza

Nuo 1992 metų, kai Lietuva savarankiškai varžosi olimpinėse žaidynėse, į uostamiestį parvežtas tik bronzos medalis, kurį Atlantos olimpinėse žaidynėse iškovojo tuo metu Klaipėdos „Neptūno“ ekipoje žaidęs E.Žukauskas. Kiti uostamiestyje krepšinį išmokę žaisti olimpiniai prizininkai - Rytis Vaišvila, Artūras Karnišovas, Saulius Štombergas ir Arvydas Macijauskas - medalius paliko tuose miestuose, į kuriuos jau yra išvykę.

REKLAMA

Medalis – svajonė

Vargu ar klaipėdiečiai dar medalių sulauks po Atėnų vasaros žaidynių, nes iš Klaipėdos neišlydėjome nė vieno antrosios Lietuvos religijos - krepšinio - atstovo, o aukščiausią vietą žadantys dviračių treko varžybose rungtyniausiantys klaipėdiečiai ruošiasi patekti tarp penktos ir aštuntos vietų. Sunkią štangą olimpinėse žaidynėse žada kelti ir mūsų stipruolis Ramūnas Vyšniauskas. Jis planuoja būti tarp šeštos ir dvyliktos vietų.

Kukliausi - plaukiko Pavelo Suškovo planai. Jis džiaugtųsi 16-24 vietomis.

Po trijų paeiliui bronzos medalių ir Atėnuose iš šalies krepšininkų tikimasi bent to paties. Už Lietuvos garbę kovos ir E.Žukauskas, S.Štombergas, A.Macijauskas, gimę, augę bei krepšinį išmokę žaisti Klaipėdoje.

REKLAMA

Garsusis čempionas

Negalima užmiršti ir šią vasarą Klaipėdoje viešėjusio garsiausio Lietuvos krepšininko Modesto Paulausko. Miuncheno olimpinių žaidynių čempionas ir Mechiko žaidynių bronzos medalininkas atvyko į uostamiestį atidaryti jo vardo krepšinio aikštelės. Baigęs K.Donelaičio vidurinę mokyklą, tuomet dar perspektyvus krepšininkas savo gyvenimą susiejo su Kaunu. Garsųjį sportininką su uostamiesčiu dar sieja ir čia gyvenantis brolis Emanuelis.

Pirmoji olimpietė

Klaipėda olimpiečių gausa pasigirti negali. Iš mūsų miesto pirmoji į olimpines žaidynes išvyko ieties metikė Jadvyga Putinienė (Dunauskaitė). Klaipėdietė debiutavo 1980 metų Maskvos olimpiadoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po ketverių metų Los Andžele (JAV) vykusias žaidynes Tarybų Sąjunga boikotavo, todėl kitus mūsų sportininkus į Seulą išlydėjome tik 1988 metais.

Auksinis trejetas

Šiose žaidynėse du aukso medalius iškovojo Klaipėdoje gyvenęs Gintautas Umaras. Jis ir Artūras Kasputis laimėjo 4 km komandų persekiojimo lenktynes, o individualiai buvo greičiausias 4 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse. Tad iš Pietų Korėjos į Klaipėdą buvo parvežti net trys aukso medaliai. Galėjo būti ir vienu aukso medaliu daugiau, tačiau TSRS rinktinei vadovavę Rusijos treneriai lemiamoms varžyboms į komandą neįtraukė Mindaugo Umaro.

REKLAMA

G.Umaras, baigęs aktyviai sportuoti, iš mūsų miesto išsikraustė ir olimpinius medalius išsivežė į Vilnių.

Seulo vasaros žaidynėse Lietuvos komanda paskutinį kartą gaubėsi raudona TSRS vėliava.

Medalis pasiliko

Išvykus G.Umarui, Klaipėda turi tik vieną olimpinį čempioną - Artūrą Kasputį. Tiesa, norint jį sutikti, tektų vykti į Prancūziją. Pasitraukęs iš aktyviojo sporto, jis liko dirbti treneriu karjeros saulėlydį sutikusioje prancūzų „AG2R“.

Sava komanda

Į 1992 metų Barselonos žaidynes Lietuva vyko jau kaip savarankiška valstybė, todėl nenuostabu, kad ir sportininkų buvo akivaizdžiai daugiau.

REKLAMA

Irklavimo varžybose mūsų trispalvės garbę gynė du klaipėdiečiai - Ričardas Bukys ir Zigmas Gudauskas. Šiose žaidynėse dalyvavo ir vairininkas Valdemaras Mačiulskis, vėliau atvykęs gyventi ir dirbti į Klaipėdą.

Kūjo metimo sektoriuje rungtyniavo klaipėdietis Benjaminas Viluckis. Olimpinėse dviračių sporto plento varžybose kovojo Saulius Šarkauskas.

Šiose žaidynėse klaipėdiečiams, kaip ir kitiems Lietuvos pasiuntiniams, didelių pergalių nepavyko pasiekti. Buvo iškovoti vyrų krepšininkų bronzos medaliai.

E.Žukausko medalis

Į 1996 metų Atlantos žaidynes išvyko jau gausesnis klaipėdiečių būrys: dviratininkai A.Kasputis, R.Lupeikis, M.Umaras, A.Trumpauskas, R.Rumšas, R.Vilčinskas, J.Romanovas ir L.Balčiūnas, pirmieji klaipėdiečiai savo sporto šakose - plaukikas Mindaugas Bružas, sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, imtynininkas Ričardas Pauliukonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ūpą pakėlė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininko E.Žukausko iškovota bronza. Nors šalies krepšinio rinktinės debiutantas daugiau laiko leido ant atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau Klaipėdos sporto trofėjų sąrašą papildė bronza. Tačiau neilgai medaliu džiaugėsi olimpinis laureatas. E.Žukausko bute apsilankę vagys jį nugvelbė. Vėliau su nusikaltėliais buvo deramasi dėl išpirkos. Neoficialiais duomenimis, krepšininkui pavyko susigrąžinti medalį už 700 litų.

Be aukštumų

2000-ųjų Sidnėjaus olimpinės žaidynės Klaipėdos sporto istorijai neatnešė nieko naujo. Dviratininkai R.Lupeikis ir A.Kasputis važiavo negreitai. Sunkiaatletis R.Vyšniauskas, imtynininkas R.Pauliukonis irgi neužkopė aukštai. Visa tai liko nepastebėta, nes D.Gudzinevičiūtės, V.Aleknos aukso medaliai, krepšininkų ir irkluotojų bronzos medaliai užgožė klaipėdiečių rezultatus.

Česlovas KAVARZA

“Klaipėda” (www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų