• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anykščių rajono vadovai sunerimę, kad Šventosios upės slėniuose įrengta paukščių apsaugos teritorija - biosferos poligonas - pakenks vandens turizmui, tačiau aplinkosaugininkai tokios grėsmės neįžvelgia.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šių metų gegužės 1 dienos turėtų būti įsteigtas Šimonių girios biosferos poligonas - paukščių apsaugai svarbios teritorijos, kurias numato Europos Sąjungos (ES) direktyvos.

REKLAMA

Poligono teritorijai turėtų priklausyti ir 23 tūkstančių hektarų teritorija Anykščių rajone.

Biosferos poligono ribos apimtų visus vaizdingiausius Šventosios upės slėnius.

Kaip pranešė Anykščių savivaldybė, įgyvendinus siūlomą Šimonių girios biosferos poligono apsaugos reglamentą, vandens turizmą pamėgę rajono gyventojai ir svečiai, plaukdami Šventosios upe nuo Jaros upės žiočių iki Anykščių miesto ribos, neturėtų galimybės stovyklauti upės pakrantėje gegužės - liepos mėnesiais.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai turistų šia upe praplaukia birželio-liepos mėnesiais.

"Anykščiai siekia kurortinio miesto statuso. Pagrindinis Anykščių rajono strateginio plėtros plano prioritetas - turizmo skatinimas ir plėtra. Vandens turizmas - ne išimtis. Šventosios upė pakliūna į steigiamą Šimonių girios biosferos poligono teritoriją, kurioje bus uždrausta aktyvi veikla, dėl to nukentės vietos gyventojai, vandens turistai", - savivaldybės pranešime spaudai cituojamas Anykščių rajono meras Darius Gudelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Rūta Baškytė grėsmių turizmui neįžvelgia.

"Dėl turizmo tikrai nuogąstauti nereikia. Krantinėse ir dabar galima apsistoti tik specialiai įrengtose stovyklavietėse, o poligonas kaip tik leistų paspartinti stovyklaviečių atsiradimą, nes jo teritorijoje gali būti išskirtos rekreacinės zonos", - BNS tvirtino R. Baškytė.

REKLAMA

Anykščių valdžia taip pat nerimauja, kad į Šimonių girios biosferos poligono teritoriją įtraukti ir miškai prie gyvenviečių, todėl tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams būtų apribota teisė kirsti medžius bei į miško teritoriją važiuoti automobiliais.

"Vietiniams gyventojams ir privačių miškų savininkams būtų smarkiai apribota ūkinė veikla. Jau dabar gyventojai piktinasi išgirdę, kad siekiant apsaugoti paukščius, bus suvaržyta ar net visai uždrausta jų ūkinė veikla. Manau, kad šio projekto rengėjai privalo atsižvelgti į Anykščių rajono gyventojų interesus ir susipažinti su 2004-2010 metų Anykščių rajono strateginiu planu, kuriame numatoma plėtoti vandens turizmą Šventosios upėje", - teigė Anykščių rajono meras D. Gudelis

REKLAMA

Tuo tarpu R. Baškytės teigimu, visi miškai suskirstyti grupėmis, kuriose apibrėžtos teisės kirsti medžius, todėl poligono įsteigimas nieko nepakeis.

Be to, pasak R. Baškytės, poligonas yra saugomų teritorijų rūšis, kurioje lanksčiausiai galima suderinti visų interesus ir dėl apsaugos, ir dėl naudojimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Poligonuose nėra taip griežtai reglamentuojama, ko negalima daryti - reikia nustatyti tik tokį režimą, kuris būtinas paukščiams išsaugoti. Jei jie gyveno tomis pačiomis sąlygomis, kokios yra dabar, nėra prasmės ką nors keisti arba tie keitimai bus nežymūs", - tvirtino Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė.

Pasak jos, per kelis mėnesius Lietuvoje turėtų būti įkurti 36 paukščių apsaugai skirti poligonai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų