REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelyje šalių nuo karantino įvedimo prabėgus daugiau kaip mėnesiui, bandančių sugrįžti į Lietuvą tautiečių situacija nebėra tokia sudėtinga, kokia buvo pirmosiomis savaitėmis.

Daugelyje šalių nuo karantino įvedimo prabėgus daugiau kaip mėnesiui, bandančių sugrįžti į Lietuvą tautiečių situacija nebėra tokia sudėtinga, kokia buvo pirmosiomis savaitėmis.

REKLAMA

Vis dažniau į Lietuvą nesugrįžusių žmonių pateiktus pavyzdžius keičia sėkmės istorijos. Viena tokių – iš Didžiosios Britanijos su vyru ir dviem vaikais automobiliu grįžusios Veronikos istorija.

Naujienų portalo tv3.lt kalbinta moteris teigė, kad jų kelionė namo niekuo nesiskyrė nuo ankstesniais metais vykusių kelionių.

Patarimai keliaujantiems

Veronika pasakoja, kad Lietuvą jie pasiekė prieš keletą dienų: „Mūsų atveju, kelionė buvo tokia pati, kaip ir ankstesniais metais. Norisi pasidalinti su žmonėmis keliais pastebėjimais bei išsklaidyti nepagrįstas baimes.

Iš Doverio į Prancūziją kėlėmės keltu. Prie jo esančiame pirmajame patikros poste tik paklausė mūsų tautybės. Pasakius, kad lietuviai, liepė važiuoti toliau. Kitame poste patikrino visų asmens dokumentus ir palinkėjo gero kelio.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, tame kelte nedirbo nei parduotuvės, nei kavinės ar kitos vietos, kur būtų galima kažko pavalgyti. Tad užkandžiais, geriamu vandeniu reikėtų pasirūpinti iš anksto. Tame kelte nenusipirksite.“

REKLAMA

Išvažiavus iš kelto jau Prancūzijos teritorijoje, anot Veronikos, taip pat nebuvo didesnės patikros:

„Sausumos keliais iki Kylio uosto teko vykti per Belgiją, Nyderlandus, tačiau pakeliui niekas mūsų netikrino. Jokios sustiprintos apsaugos pasienio ruožuose nepastebėjome.

Žinoma, turėjome dokumentą, kad mes tik pravažiuojame iki Kylio. Bei to kelto bilietą. Tačiau to neprireikė. Kertant sienas, tik ties Belgijos–Nyderlandų pasieniu stovėjo policijos automobilis, tačiau ir ten mūsų niekas nestabdė.“

Taip pat ramiai lietuvių šeimai pavyko pasiekti Kylį ir patekti į keltą, kuri plaukė į Klaipėdą:

REKLAMA
REKLAMA

„Norint patekti į keltą jokių apribojimų nebuvo. Nereikėjo papildomų dokumentų. Tame kelte jau pranešdavo, kada atsidaro kavinukės, jog galima pasiimti maisto išsinešimui.

Taip pat dirbo viena parduotuvė, nors ir trumpai. Taip pat čia liepė užpildyti tokius lapus apie sveikatą bei pasiskambinti numeriu 1808 bei užsiregistruoti patikrinimui. Išeinant iš kelto pamatavo temperatūrą, paėmė mėginius ir liepė karantinuotis 14 dienų.“

Veronika teigė, kad tikėjosi didesnio ažiotažo kelionės metu, bet liko maloniai nustebinta. Anot jos, tik degalinėse pakeliui pastebėjo daugiau pareigūnų, kurie, tikėtina, tikrino, kad žmonės nesibūriuotų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik vienas sustabdymas

Kita iš Didžiosios Britanijos grįžusi lietuvė Rimantė pasakojo, kad ją iki Kylio uosto pavežė sesuo su vyru:

„Mus pavežė sesuo su vyru iki Kylio kelto, o paskui jie apsisukę vyko atgal. Tai juos sustabdė tik prie Belgijos sienos bei paklausė, kur vyksta ir prašė parodyti asmens dokumentus.

Visa mūsų kelionė praėjo sklandžiai, be didesnių trukdžių pasiekėme Lietuvą. Į keltą irgi įleido tvarkingai be problemų. Pasiekus Klaipėdą padarė testus ir paleido namo!“

Rimantė pridūrė, kad jie iš vakaro susiskambino su savo miesto savivaldybės atstovais bei pranešė apie sugrįžimą. Tad parplaukus jų jau laukė savivaldybės parūpintas transportas. Rimantė paragino žmones keliauti namo be baimės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų