REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Botulinas įvairiausiais mitais apipinta medžiaga. Nuolat sklando gandai, kad  botokso injekcijomis pasigražino viena ar kita įžymybė.

Botulinas įvairiausiais mitais apipinta medžiaga. Nuolat sklando gandai, kad  botokso injekcijomis pasigražino viena ar kita įžymybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maiste šis toksinas tampa mirtinu nuodu, mediko rankose – nepakeičiamu vaistu, o grožio specialisto kabinete – kone stebuklinga priemone, galinčia akimirksniu atjauninti ir net pakoreguoti veido bruožus.

REKLAMA

Balas.lt pasiteiravo žinomų Lietuvos moterų, ką jos žino apie botulino toksiną ir ar ryžtųsi tokioms grožio procedūroms?

„Apie botulino toksiną žinau tik tiek, kiek spaudoje skaičiau iš „Olialia pupyčių“ pasakojimų: kad tinka naikinti raukšlėms, padidinti skruostus, pakoreguoti veido bruožus. Apie medicinines šio toksino panaudojimo galimybes girdėti neteko“, – pasakojo dainininkė ir lengvojo kultūrizmo čempionė Indrė Burlinskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Atlikėja Natalija Bunkė atskleidė, kad su pirmosiomis raukšlelėmis kovoja ant odos tepdama specialų serumą, bet ateityje neatsisakytų ir botulino injekcijų: „Manau, kad kai atsiras tikrai ryškios raukšlės, aš tikrai pasinaudosiu šita procedūra. Bet kol kas dar nelabai reikia (juokiasi). Labai sveikai į tai žiūriu ir stengiuosi nepiktnaudžiaut tokiais dalykais. Prie visų tokių dalykų labai greit pripranti ir paskui be to kaip ir negali – jeigu pradedi, nebegali sustoti. Kiek matau kolegių, tai stengiuosi nedaryti tų pačių klaidų...“ – svarstė N. Bunkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos manymu, gražinantis labai svarbus yra saiko jausmas: „Apsidairyti reikia. Labai daug yra klaidų, ypač šou versle. Ir ne tik jame. Yra moterų, kurios labai persistengia. Kai apsidairai aplinkui, pagalvoji sau tyliai, kad nenori taip atrodyti“, – teigė ji.

Ką N. Bunkei yra tekę girdėti apie kitus botulino panaudojimo būdus? „Esu girdėjusi, kad galima suleisti į pažastį tam, kad neprakaituotum, bet daugiau nieko – neteko naudotis, tai neturiu patirties.“

Tuo tarpu humoristė, dainininkė ir buvusi Seimo narė Donalda Meiželytė apie botuliną galėjo papasakoti išties nemažai: „Žinoma, esu girdėjusi ir esu labai už. Aišku, ne už labai gilumines injekcijas, bet jei, tarkim, yra atsiradusios rūpesčio raukšlės, tie du rūpesčio „ragai“ ant kaktos, tai paviršinės injekcijos yra labai geras dalykas, nes atpratina mimikuoti.“

REKLAMA

Paklausus, gal ir pati yra pasinaudojusi šia procedūra, Donalda neslapukavo: „Neslėpsiu – kai pradėjau dirbti Seime, po metų pastebėjau, kad mano kaktoje įsirėžė dvi tokios gilios vagos – nes visą laiką buvo tas palinkimas prie dokumentų, visą laiką rūpestis baisinis... ir tai įsirėžė mano veide. Taigi, man padarė paviršines botulino injekcijas ir aš atpratau mimikuoti, ir dabar man jų daugiau net nebereikia. Pagrindinis dalykas tai, kad [botulinas] atpratina tave raukytis taip, kaip tu raukeisi iki tol. Va ir visas fokusas. O juoko raukšlių tai aš tikrai gyvenime su botoksu nenaikinčiau, nes tai ir beprasmiška. Tomis „vištos pėdutėmis“ prie savo akių aš tik džiaugiuosi“, – juokdamasi tikino pašnekovė.

REKLAMA

Moteris teigė nemažai girdėjusi apie botulino panudojimą, ypač gydant įvairias raumenų traumas, o paklausta apie tai, kokių mitų prisiklausė prieš pasiryždama grožio procedūrai, atsakė: „Yra tekę spaudoje matyti ir nemažai prisiskaityti visokių baisių straipsnių kaip deformuojamas veidas ir t.t. Man iš tikrųjų baisu, kai jo prileidžiama į lūpas ir jos tokios nenatūraliai išpūstos jos pasidaro, visokių tokių variantų... Bet žinot, čia kaip ir plastinė chirurgija – jeigu nori iš savęs padaryti Kvazimodą, tai ir gerai – gali ištempęs savo veidą vaikščioti, kaip tos pagyvenusios ponios Amerikoje vaikšto vienodais ištemptais veidais. Man tai nėra estetiška. Bet jeigu tai kažkoks minimalus patempimas, palyginimas, oi kurio atrodai tiesiog kaip pašviežėjęs, kaip po atostogų, tai nieko čia baisaus. Žmogus kaip tik jaučiasi ir atrodo geriau ir komfortiškiau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaida Genytė, paklausus jos nuomonės apie botuliną, trumpam susimąstė: „Nesu daug girdėjusi apie šį cheminį junginį ir procedūrą, bet į tai žiūriu tolerantiškai. O kas ten yra, kokia cheminė sudėtis botuline, aš nesu išsiaiškinusi... tik tiek žinau kad užpildo raukšles ir moterys būna laimingesnės“, – juokdamasi atsakė ji.

Ar pati dainininkė naudotųsi tokia procedūra? „Aišku naudočiausi, o kodėl gi ne? Tikriausiai, jeigu matysiu, kad vaizdas veidrodyje manęs nedžiugina ir varo į neviltį (juokiasi). Prieš apsispręsdama, žinoma, aš išsiaiškinčiau, ką tai reiškia, kiek botulinas turi blogų ir gerų cheminių elementų organizmui ir t.t.“

REKLAMA

Dainininkė Rūta Ščiogolevaitė-Damijonaitienė apie botulino procedūras nemažai sužinojo iš draugių: „Pažįstu moterų, kurios naudojasi šita paslauga ir manau, kad tai priklauso nuo situacijos ir su saiku nėra blogai. Būna tokių mimikos raukšlių – pažinojau merginą, kuri būdama dvidešimties metų kaktoje turėjo labai ryškią mimikos raukšlę. Jai užteko poros injekcijų, kad ją išnaikintų – tiesiog kad toje vietoje raumuo ant kaktos nesusirauktų. O tikrai buvo gilus rėžis... Tokiu atveju, kai tai nėra liguista kova su senatve, nematau tame nieko blogo.“

REKLAMA

Visgi pati tokioms procedūromis R. Ščiogolevaitė-Damijonaitienė teigė nesižavinti: „Šiai dienai tikrai nesusiviliočiau, nes man raukšlelės visiškai netrukdo. Aš nesergu ta tobulai lygaus veido liga. Gražiau su raukšlelėmis, bet natūraliai mimikuojantis veidas. Man asmeniškai negražu, kai tokios procedūros tampa pastebimos.“ R. Ščiogolevaitė-Damijonaitienė teigė apskritai grožio procedūroms nešvaistanti pinigų. Savo odą ji atgaivina specialiomis kaukėmis, o nusprendusi pasilepinti, retkarčiais pasimėgauja veido masažu – bet, anot jos pačios, „daugiau dėl malonumo, nei dėl grožio“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugiausiai esu girdėjusi apie labiausiai paplitusį medicininį panaudojimą, kai yra įvairūs raumenų įsitempimai, tikai. Dėl to botulinas net ir kūdikiams būna leidžiamas – ne dėl grožio ir komforto, o dėl sveikatos“, – apie kitus toksino panaudojimo būdus pasakojo dainininkė.

Iš bičiulių apie botuliną nemažai sužinojo ir atlikėja Ingrida Kazlauskaitė: „Oi, tikrai esu girdėjusi. Tai vaistas numeris 1 nuo padidinto prakaitavimo. Net mano aplinkoje nemažai žmonių naudoja šį preparatą prakaitavimo gydymui. Galiu pasakyti, kad labai efektyvu, ir tikrai naudingiau nei pakoreguoti lūpas ar sumažinti raukšles. Aš asmeniškai nepritariu plastinėms operacijoms, todėl botulino toksiną naudočiau tik medicininėms reikmėms“, – teigė ji.

REKLAMA

*****

Botulinas – tam tikrose bakterijose natūraliai randamas baltymas, naudojamas gydyti bent 150 ivairių klinikinių indikacijų ir veiksmingas atstatant raumenis po insulto.

Suleistas botulino toksinas sutrikdo nervinio impulso sklidimą į pageidaujamą vietą bei atpalaiduoja šios srities raumenis, mažindamas skausmą ir pagerindamas žmogaus būklę. Kadangi preparatas neveikia aplinkinių raumenų, tik pasirinktą, botulino toksinas neturi nervinės sistemos slopinimo efekto kaip geriamieji antispazminiai vaistai.

Botulino toksinas – vaistas, pagamintas iš nuodo. 1820 metais vokiečių gydytojas ir poetas Justinusas Kerneris botulino toksiną apibūdino kaip „dešros nuodus“ (botulus lotyniškai – dešra), mat ši medžiaga susidarydavo blogai termiškai apdorotuose mėsos produktuose. Būtent J. Kerneris pirmasis suprato, kad šį toksiną galima panaudoti medicinos labui.

REKLAMA

Lietuvoje botulino toksinas kompensuojamas suaugusiųjų rankos raumenų spazmiškumui, atsiradusiam po insulto, sumažinti; dinaminei „arklio" pėdos deformacijai (cerebriniu paralyžiumi sergantiems dvejų metų ir vyresnio amžiaus vaikams); suaugusiųjų spazminio tortikolio (kreivakaklystės); suaugusiųjų blefarospazmo (vokų spazmo); suaugusiųjų vienos pusės veido spazmo gydymui.

Mitai apie botulino toksiną:

* Leidžiantis botulino toksiną gali išsivystyti botulizmas. Iš tiesų šia liga susergama tik toksinui į organizmą patekus per žarnyną.

* Sušvirkštus preparato į pažastį, iš organizmo nepasišalins toksinai. Iš tiesų toksinus iš organizmo šalina kepenys, o prakaito liaukos gelbsti nuo perkaitimo. „Užblokavus“ pažastis, prakaitas sėkmingai pasišalins per kitas prakaito liaukas, išsidėsčiusias visame kūne.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų