REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasivaikščiojimai žiemą apsnigtais ar apledėjusiais šaligatviais neretai gali pasibaigti nemalonumais. Tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės neapsaugoti nuo netikėtų ir pavojingų traumų.

Pasivaikščiojimai žiemą apsnigtais ar apledėjusiais šaligatviais neretai gali pasibaigti nemalonumais. Tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės neapsaugoti nuo netikėtų ir pavojingų traumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus Greitosios medicininės pagalbos stoties direktorius Zdislavas Skvarciany atkreipia gyventojų dėmesį, kokiais būdais galima sumažinti traumų riziką bei kaip elgtis, jei traumos išvengti nepavyko.

REKLAMA

„Ekstremali ir rizikinga situacija pėstiesiems yra tiek iškritus sniegui, tiek žemei užsiklojus ledu. Tokiais atvejais ženkliai padidėja griuvimų ir jų sukeliamų traumų. Daugiausia jų patiria vyresnio amžiaus žmonės, kadangi jiems yra sunkiau išlaikyti pusiausvyrą, o neišvengus kritimo tokiame amžiuje traumos būna kur kas sunkesnės“, – teigia Zdislavas Skvarciany.

Dažniausiai ištinkančios traumos

Esant ekstremaliai situacijai, pėstiesiems rekomenduojama atsakingai rinktis avalynę. Ši jokiu būdu neturėtų būti lengva, su aštriais kulnais, o atvirkščiai – tvirta, su guminiu neslidžiu padu ir nevaržanti eisenos.

REKLAMA
REKLAMA

„Užklupus sniegui ar ledui ne visuomet visi šaligatviai yra operatyviai valomi ar barstomi smėliu. Būtent todėl vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems traumų rizika itin didelė, esant galimybei patartina likti namuose“, – pataria Vilniaus Greitosios medicininės pagalbos stoties direktorius.

Pasak vadovo, jaunų žmonių griuvimai dažniausiai atsiperka sumušimais, sausgyslių patempimais ar nubrozdinimais, tačiau vyresniems neretai gresia įvairūs kaulų išnirimai bei lūžiai.

„Senstant keičiasi kaulų struktūra, jie nebetampa tokie stiprūs, todėl kartais atrodo net nestiprūs griuvimai gali sukelti dideles traumas – dažniausiai kojų ar rankų lūžius. Taip pat patyrus šias traumas vyresnio amžiaus žmonėms jos kur kas sunkiau gyja“, – aiškina pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei trauma ignoruojama

Ne paslaptis, jog pargriuvus ant slidaus šaligatvio ir jaučiant skausmą ar kitus negalavimus, dažnai delsiama apsilankyti pas gydytoją, tačiau Zdislavas Skvarciany akcentuoja, kad ignoruoti sveikatos sutrikimų jokiu būdu negalima.

„Jei vietą, kurią susitrenkėte, kamuoja skausmas, patinimas, judesiai tampa suvaržyti, nedelsdami kreipkitės į medikus. Dažniausiai jei probleminė vieta – kojos ir eiti tampa sudėtinga, žmonės pagalbos kreipiasi, tačiau susižeidus ranką neretai gydytis neskubama.

Be to, jokiu būdu nebandykite per jėgą judinti skaudamos vietos, kreipkitės į gydytoją apžiūrai, kurios metu bus išsiaiškinta, ar nepatyrėte lūžio, pavojingo sutrenkimo. Bet kokiu atveju pagalba jums bus suteikta“, – tikina Vilniaus GMP stoties direktorius.

Zdislavas Skvarciany visus skatina elgtis atsakingai ir pastebėjus gatvėje pargriuvusį žmogų padėti jam atsikelti, o jei patirta trauma skausminga, nukentėjusiam sunku judėti, reikėtų paskambinti greitajai pagalbai, kuri patars kaip elgtis ir esant būtinybei atsiųs greitosios pagalbos automobilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų