Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko sutraiškyti graikinio riešuto – garsiojo Atėnų „Panathinaikos“ klubo. Nusileidę varžovams rezultatu 69:80 (13:22, 13:18, 21:21, 22:19) mūsiškiai ne tik išliko pačiame B grupės turnyrinės lentelės dugne, bet ir pagerino visų laikų ekipos antirekordą Eurolygoje.

Mačas Kauno sporto halėje prasidėjo Mike'o Batistes dėjimu, bet žalgiriečiai į tokį varžovų akibrokštą atsakė dviem iš eilės rezultatyviomis atakomis, o po Jono Mačiulio tritaškio metimo iš fantastikos zonos įgijo trijų taškų pranašumą – 9:6. Deja, vėliau pasipylė mūsiškių klaidos ir graikai, spurtavę net 16:4, pirmą kėlinį užbaigė diktuodami savo sąlygas – 13:22.

Antrąjį ketvirtį vėl kiek sėkmingiau pradėjo G. Krapiko auklėtiniai, kurie po Dainiaus Šalengos tritaškės bombos ir Tado Klimavičiaus galingo dėjimo priartėjo iki 18:24. Vis dėlto pirmuoju smuiku „Panathinaikos“ gretose griežęs Šarūnas Jasikevičius įmetė du dvitaškius ir vėl grąžino savo ekipai dviženklę persvarą – 18:28. Ir nors didvyriškomis Willie Deane'o pastangomis kauniečiams buvo pavykę sumažinti deficitą iki 24:31, Ž. Obradovičiaus kariauna pelnė devynis taškus be atsako ir ilsėtis išėjo turėdama solidų pranašumą – 26:40.

Trečiajame kėlinyje pagaliau apie tai, kad moka žaisti krepšinį, prisiminė ir Mantas Kalnietis, kuris iki tol turėjęs net -8 naudingumo koeficientą, pelnė 10 taškų ir bandė pažadinti savo komandą, tačiau viskas, ką mūsiškiams pavyko pasiekti – priartėti iki 43:54. Tiesa, po laiku Ž. Obradovičiaus paprašytos minutės pertraukėlės graikai atsikvošėjo ir iki kėlinio pabaigos vėl atstatė status quo47:61.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas – kauniečius jau apleido jėgos, o graikai toliau sėkmingai bėgo į priekį. Vienu metu jų pranašumas jau buvo pasiekęs net 23 taškus –  51:74, bet tada mūsiškiai susiėmė ir aikštelėje pasirodžius Eurelijui Žukauskui sugebėjo garbingai užbaigti rungtynes. Finalinė sirena paskelbė „Panathinaikos“ pergalę rezultatu 80:69.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21 (dvitaškiai 8/11, baudos 5/7, 13 atk. kam., 32 naudingumo balai), J.Mačiulis ir M.Kalnietis (5 pražangos) - po 10, w. Deane'as 7 (dvitaškiai 1/6, 3 klaidos), L.Woodsas ir A.Milaknis (tritaškiai 2/5) - po 6, Ž.Janavičius 4, D.Šalenga 3, T.Klimavičius 2.

„Panathinaikos“: Š.Jasikevičius 15 (dvitaškiai 5/8, tritaškiai 1/3, baudos metimai 2/2, 4 atk. kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai), M.Batiste'as 14, N.Pekovičius 13, A.Fotsis 9, D.Diamantidis 7, V.Spanoulis 6, S.Perperoglue 5, D.Nicolas 4, D.Šakota3 , N.Hatzivretas ir D.Kečmanas po 2.

Patyrę šeštą nesėkmę iš eilės žalgiriečiai pagerino prasčiausio savo sezono starto rezultatą: 2001-2002 metais žaliai balti buvo pralaimėję pirmas penkerias Eurolygos rungtynes.

Priminsime, kad prieš tai „Žalgiris“ 51:78 nusileido Atėnų „Panathinaikos“, 67:93 buvo sutriuškintas Sienos „Montepaschi“, 60:65 neatsilaikė prieš Sopoto „Asseco Prokom“, 64:69 palūžo prieš Nansi SLUC ir 60:75 kapituliavo prieš „Regal Barcelona“ klubą.

Kitą savaitę kauniečiai vyks į Italiją, kur pamėgins mesti iššūkį Sienos „Montepaschi“ komandai su Rimantu Kaukėnu ir Kšyštofu Lavrinovičiumi.