Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynėse Kauno „Žalgirio“ ekipa savų žiūrovų akivaizdoje 73:68 (21:17, 23:21, 10:13, 19:17) nugalėjo Tartu „Rock“ krepšininkus.

Pirmuosius taškus rungtynėse sužaidus 2 minutes pelnė M.Begičius – 2:0. Estai į tai atsakė įmesdami10 taškų iš eilės – 2:10. Žalgiriečiai nesutriko ir laimėję atkarpą 8:0 išlygino rezultatą – 10:10. Svečiai buvo vėl atitrūkę (10:15), tačiau aikštės šeimininkai surengė spurtą 11:0 ir išsiveržė į priekį – 21:15. „Rock“ pirmąją rungtynių atkarpą užbaigė sumesdami baudos metimus – 21:17.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ buvo įgijęs jau 7 taškų pranašumą (28:21), tačiau Estijos vicečempionai sugebėjo greitai prisivyti varžovus – 32:31. Kauniečiai po G.Krapiko minutės pertraukėlės sugebėjo paskutinių dviejų minučių atkarpą laimėti 12:4 bei atitrūkti iki – 44:35. Vis tik paskutinę kėlinuko sekundę pataikytas J.Taltso tritaškis sumažino „Rock“ deficitą iki 6 taškų – 44:38.

Po didžiosios pertraukos toliau vyko kova taškas į tašką. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui BBL vicečempionai buvo priekyje – 47:44. Per likusį laiką skirtumas tarp komandų nepakito. Po trisdešimties žaidimo minučių 54:51 priekyje buvo laikinosios sostinės krepšininkai.

Paskutinio kėlinuko pradžioje Estijos vicečempionai deficitą sumažino iki minimumo – 54:53. „Žalgiris“ M.Pociaus ir D.Šalengos pastangomis įgijo 5 taškų pranašumą – 60:55. „Rock“ atsakė 4 taškais iš eilės ir sužaidus 7 minutes G.Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 60:59. Po jos D.Šalenga sumetė baudos metimus, T.Watsonas pridėjo dvitaškį ir LKL vicečempionai vėl truktelėjo į priekį – 64:59.

Likus žaisti 1 minutę M.Kalnietis sumetė abi baudas ir „Žalgiris“ atsidūrė per žingsnį nuo pergalės – 67:60. „Rock“ pelnė 4 taškus iš eilės ir likus rungtyniauti 20 sekundžių grėsmingai priartėjo – 67:64. Pražangomis stabdyti žalgiriečiai tiksliai realizavo baudos metimus ir išsaugojo pergalę savo rankose – 73:68.

„Žalgiris“: Dainius Šalenga 20, Martynas Pocius 19, Mantas Kalnietis 10, Povilas Čukinas 6, Travisas Watsonas 5 (10 atk. kam.), Tadas Klimavičius ir Mirza Begičius po 4, Artūras Milaknis 3, Adas Juškevičius 2.

„Rock“: Janaras Taltsas 20, Scottas Morrisonas 14, Toddas Abernethy 12 (8 atk. kam. 6 rez. perd.), Marekas Doroninas 11 (8 atk. kam.).