• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ž. M. Barozas: šie metai nebus lengvi ES ekonomikai

Naujieji 2011 metai nebus lengvi Europos Sąjungos ekonomikai, perspėjo Europos Komisijos pirmininkas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuel Barroso).

REKLAMA
REKLAMA

„2011-ieji metai nebus lengvi metai ekonomikai, kartkarčiais jie gali būti ir itin skausmingi. Tačiau mes ne kovojame, kaip gaisrininkai, už finansinį stabilumą. Mes kuriame ateitį stipresnės ir tvirtesnės architektūros Europos ekonomikai. Mums, žinoma, reikalingos struktūrinės reformos konkurencijai skatinti Europoje ir, žinoma, būtinas augimas“, - per spaudos konferenciją trečiadienį kalbėjo Ž. M. Barozas.

REKLAMA

Dauguma Europos šalių pranešė apie planuojamą biudžeto išlaidų mažinimą ir savo ekonomikų reformavimą siekdamos stabilizuoti makroekonominius rodiklius ir skatinti tolesnį jų BVP augimą.

ES išgyvena ne itin gerus laikus dėl skolų krizės. Pirmoji galinga skolų krizės banga kirto Europai ir jos bendrajai valiutai 2010 m. pavasarį, dėl ko Graikijai prireikė ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paramos. Praėjusių metų rudenį Europoje vėl nuvilnijo eilinė krizės banga - lapkritį dėl paramos į ES ir TVF jau kreipėsi Airija, kenčianti dėl savo bankininkystės sistemos problemų. Analitikai neatmeta galimybės, kad greitu laiku finansinės paramos gali prireikti Portugalijai arba Ispanijai.

REKLAMA
REKLAMA

Ž. M. Barozas dar kartą pakartojo, kad ES valdžia turi visus instrumentus, būtinus užkirsti kelią sisteminei krizei Sąjungoje. Esant būtinybei, gali būti sukurtos naujos arba išplėstos egzistuojančios schemos.

ES valdžia dabar stabilizuoja situaciją naudodama keletą mechanizmų. Pirmasis - tai laikinasis finansinio stabilumo mechanizmas, kurį sudaro 440 mlrd. eurų vertės finansinio stabilumo fondas, skirtas padėti probleminėms euro zonos šalims. ES valdžia svarstė galimybę jį padidinti, tačiau kol kas nusprendė to nedaryti.

Be to, ES įgyvendinama daugybė atskirų schemų, pavyzdžiui, bankams, draudimo bendrovėms palaikyti.

Šiais metais turi būti detaliai parengtas nuolatinis finansinio stabilumo mechanizmas, kuris pradės veikti nuo 2013 metų ir teiks paramą euro zonos valstybėms, patekusioms į keblią padėtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų