• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį nutarė lėtinti mokslo ir studijų institucijų darbuotojų atlyginimo didinimą, algas nuo kitų metų keliant ne 20 proc., kaip buvo numatyta ankstesnės Vyriausybės, bet vidutiniškai 5,6 procento.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybei priėmus nutarimą, mokslo ir studijų institucijų vadovų, jų pavaduotojų, akademinių padalinių vadovų, jų pavaduotojų, mokslinių sekretorių, mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų atlyginimai nuo 2009 metų sausio 1-osios bus padidinti beveik keturis kartus mažiau nei žadėta anksčiau.

REKLAMA

Vyriausybės nutarime nurodyta, kad nuo kitų metų sausio 1-osios minėtų darbuotojų atlyginimai kils 5,6 proc (anksčiau buvo numatyta 20 proc.), nuo 2010-ųjų ir 2011-ųjų - vidutiniškai po 20 proc. (ši nuostata nekeičiama), o nuo 2012 metų atlyginimai būtų keliami 13 proc. (nauja nuostata).

„Dėstytojų atlyginimai kitais metais didėja, deja, mažiau nei planuota ekonominio pakilimo laikais - 5,6 proc., tačiau šalia to, kas yra susiję su valstybės finansavimu, jau kitais metais bus padaryti žingsniai, atversiantys galimybes aukštosioms mokykloms dirbti ir užsidirbti ženklesnes lėšas, kas leistų ne tik žvalgytis į biudžetą, bet ir ženklesnes lėšas pritraukti, tame tarpe ir atlyginimams, iš privataus sektoriaus“, - žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Vyriausybė trečiadienį neapsisprendė, ar pratęsti Mokslo ir studijų institucijų darbuotojų atlyginimo didinimo programos įgyvendinimą vieneriais metais - iki 2012 metų. Pakoregavus programos įgyvendinimo terminus, augimo procentas turėtų likti toks pat - 70 proc. Šis klausimas buvo atidėtas.

Ankstesnė Vyriausybė šių metų gegužės 28 dieną patvirtino Mokslo ir studijų institucijų darbuotojų programą, numatančią minėtų darbuotojų atlyginimą padidinti 70 proc. per 2009-2011 metus.

„Atidėtas klausimas dėl dėstytojų tolesnio tęstinio atlyginimų didinimo. (...) Nubrauktos 13 proc. lėšos kitais metais - klausimas, kokiais tempais ir kaip tas atsilikimas turėtų būti kompensuotas vėliau. Šis klausimas atidėtas, nes dėl jo turi tartis ne tik ministrų kabinetas, bet ir socialiniai partneriai“, - aiškino G. Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę ir šį pirmadienį vykusiuose Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) organizuotuose piketuose prie Vyriausybės reikalauta nežlugdyti aukštojo mokslo ir didinti dėstytojų atlyginimus 20 proc. 2009-aisiais.

Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė yra sakiusi, kad situacija dėl dėstytojų atlyginimų, palyginti su kitais sektoriais, nėra pati blogiausia, nes jiems atlyginimai kitąmet didės, kai kitose biudžetinėse įstaigose mažės 12 procentų.

Trečiadienį švietimo ir mokslo ministras teigė nemanantis, kad situacija aukštojo mokslo srityje kitąmet bus prastesnė, nors darbuotojų algų didėjimas ir sulėtės.

„Aukštajame moksle investicijos ir finansavimas ženkliai didės ir dėl valstybės didesnio finansavimo kitais metais, privataus kapitalo investicijos, taip pat ir kitos lėšos ateis ženklesnės. (...) Nemanau, kad situacija kolegijose ir universitetuose blogės. Veikiau priešingai, ypač tų, kurie bus pasiruošę konkuruoti ir daryti vidinius pasikeitimus“, - kalbėjo G. Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų