41
N. Hayesas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kauno „Žalgiriui“ (15/16) prieš akis dar trys Eurolygos rungtynės, tačiau viltys prasibrauti tarp geriausiųjų – tik teorinės. 31-ojo turo Eurolygos dvikovoje Kaune prieš Tel Avivo „Maccabi“ (12/17) patirtas pralaimėjimas 81:88 (26:18, 14:20, 23:26, 18:24).

41

Lietuvos čempionams liko sužaisti trys rungtynes – prieš „Bayern“, ALBA ir „Panathinaikos“. Itin įtemptoje kovoje dėl atkrintamųjų būtina laimėti visas likusias akistatas, tačiau net ir tokiu atveju galimybės labai miglotos.

Tuo tarpu „Maccabi“ net ir ši pergalė nepadės – šansai papulti į aštuntuką jau prarasti. Tel Avivo ekipa prieš „Žalgirį“ laimėjo ir savo namų teritorijoje.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo įspūdingai. Greitai įsibėgėjęs Nigelas Hayesas surinko 12 taškų, o „Žalgiris“ įgijo dviženklį pranašumą (23:10).

Varžovai nepalūžo ir lyderio vaidmens ėmesi Omri Casspi. Praėjusiame sezone iš NBA parkeliavęs žydas provokavo vieną pražangą po kitos, o tai vėliau tapo didžiule problema ir antrajame kėlinyje.

„Maccabi“ surakino šeimininkų puolimą ir išsiveržė į priekį (28:30). Visgi žalgiriečius pabudino Martino Schillerio minutės pertraukėlės ir pirmąją pusę pavyko laimėti (40:38).

Per pertrauką mintis susidėlioję žalgiriečiai kesinosi perimti iniciatyvą (46:38), tačiau entuziazmas greitai ataušo.

„Žalgiriui“ ėmė trūkti opcijų puolime, o „Maccabi“ suolo žaidėjai rinko taškus beveik kas ataką. To pasekoje svečiai panaikino pranašumą ir išsiveržė į priekį (63:64).

Lemiamame ketvirtyje žalgiriečiai susigrąžino pranašumą, tačiau varžovai neketino pasiduoti. Užvirė kova taškas į tašką iki pat paskutinių minučių. Likus daugiau nei 2 minutėms rezultatas tapo lygus (79:79).

Kauniečiams stipriu smūgiu tapo Elijah Bryanto tritaškis (81:82). Sekanti ataka nepavyko, o likus minutei dėjimu ataką užbaigė A. Žižičius (81:84). Lemiamą vinį į karstą kalė Scottie Wilbekinas (81:86).

„Žalgiris“: N. Hayesas 24, M. Grigonis 14, Rokas Jokubaitis 11, Thomasas Walkupas ir Joffrey Lauvergne'as po 8, Augustine'as Rubitas 7, Paulius Jankūnas 5, Lukas Lekavičius 4 taškai.

„Maccabi“: Draganas Benderis 16, Chrisas Jonesas 13, Elijah Bryantas ir Scottie Wilbekinas po 12, Ante Žižičius 10 taškų.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ 81:86 „Maccabi“ (26:18, 40:38, 63:64)

„Žalgiris“ kėlinį pradeda nuostabiu puolimu. Visgi D. Benderis smeigia du tritaškius. M. Grigonis atsako tuo pačiu (72:70). Lieka 6 minutės, žalgiriečiai turi 4 taškų pranašumą (74:70). Į aikštę žengia rezultatyviausias rungtynių žaidėjas N. Hayesas. Amerikiečio indėlio labai reikės pabaigoje.

24-tasis N. Hayeso taškas (76:70). Tai jo geriausias karjeros rodiklis Eurolygoje. Likus daugiau nei 4 minutėms vieną baudą pataiko M. Grigonis (77:72).

Komandos apsikeičia taškais – pranašumas nekinta (79:74). Nereikalingą intrigą didina S. Wilbekino tritaškis (79:77). Lieka daugiau nei 3 minutės.

Perimtas kamuolys ir du R. Jokubaičio taškai (81:79). Tritaškį smeigia E. Bryantas (81:82). A. Žižičius kala kamuolį iš viršaus ir likus minutei kauniečių padėtis labai sunki (81:84). „Žalgirio“ sezoną Eurolygoje galimai užbaigia S. Wilbekinas (81:86).

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ 63:64 „Maccabi“ (26:18, 40:38)

Kaip ir pirmajame kėlinyje, žalgiriečiai išeina užsivedę. 6:0 spurtas ir „Maccabi“ reikia pasitarimo (46:38). Varžovai po pertraukėlės vėl priartėja (48:45).

„Žalgiris“ išlaiko trapų pranašumą, tačiau nubėgti toliau vis nepavyksta. M. Grigonis imasi iniciatyvos, bet lyderio sąskaitoje jau net penkios klaidos (55:53).

„Maccabi“ išsiveržia į priekį (57:58). A. Rubito baudos metimai sugrąžina pranašumą, bet rungtynių fonas darosi vis nemalonesnis. Varžovai puolime turi daugiau balanso – tik C. Jonesas yra pelnęs daugiau nei 10 taškų. Žalgiriečiams N. Hayesas ir M. Grigonis pelnė 32 taškus. Tai yra dvigubai daugiau nei visa komanda.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 40:38 „Maccabi“ (26:18)

Tel Avivo ekipa vejasi (28:26). „Žalgiriui“ problemų pridarė O. Casspi (7 tšk., 4 išpr. praž., 14 naud. bal.). Ante Žižičius krauna kamuolį iš viršaus ir M. Schilleris šaukia pasitarimą (28:28).

Galų gale T. Walkupas nutraukia tylą puolime ir galima lengviau atsikvėpti (31:30). P. Jankūnas prieš Alytaus „Dzūkiją“ suleido keturis tritaškius. Sėkmingą seriją pratęsia ir Eurolygoje – tolimas metimas ir pranašumas vėl sugrąžintas (34:32).

Abi ekipos demonstruoja daug broko. Tiesa, klaidų abi išnaudoti irgi nesugeba. „Žalgirį“ tempia N. Hayesas (17 tšk.) (39:35). Kėlinį uždaro varžovų gynėjo J. DiBartolomeo tritaškis (40:38).

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ 26:18 „Maccabi“

Kauniečiai nuo starto linijos atsispiria sėkmingiau (7:2). Pozityvą didina ir Thomaso Walkupo dėjimas (9:2).

Džiugu matyti „Žalgirio“ energiją, kurios buvome pasiilgę labai ilgą laiką – puolime atkovoti jau 3 kamuoliai. Pranašumą sumenkina S. Wilbekino du taškai su pražanga (12:8).

N. Hayesas pelno jau dešimtąjį tašką! Kauniečių pranašumas pasiekia dviženklę ribą (19:8). Varžovai atrodo sugniuždyti – trys žaidėjai renka minusinį naudingumą.

Nigelaaaaaas Hayesas! Perimtas kamuolys, dėjimas iš viršaus, o „Žalgirio“ suoliukas šėlsta (23:10). Rungtynėse ruošiasi pasirodyti ir Patricio Garino.

M. Schilleriui reikia peržvelgti savo užrašus. O. Casspi dvi atakas iš eilės užbaigia tiksliai (23:15). Kėlinį užbaigia Roko Jokubaičio tritaškis (26:18)

Starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne'as.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas, Elijah Bryantas, Sandy Cohenas, Angelo Caloiaro, Ante Žižičius.