REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos vienas žingsnis iki nelaimės – taip galima pavadinti arti vandens telkinių esančius vienus mažamečius vaikus. Sekmadienį Vilniuje įvykusi tragedija, kuomet iš Neries buvo ištrauktas nuskendęs 5-erių berniukas, tik dar kartą primena, kaip yra svarbu nenuleisti akių nuo mažamečių vaikų prie įvairiausių vandens telkinių atėjus vasaros sezonui.

Vos vienas žingsnis iki nelaimės – taip galima pavadinti arti vandens telkinių esančius vienus mažamečius vaikus. Sekmadienį Vilniuje įvykusi tragedija, kuomet iš Neries buvo ištrauktas nuskendęs 5-erių berniukas, tik dar kartą primena, kaip yra svarbu nenuleisti akių nuo mažamečių vaikų prie įvairiausių vandens telkinių atėjus vasaros sezonui.

REKLAMA

Sekmadienį Vilniuje popiet nutiko tragiška nelaimė – Neries upėje, Žirmūnų mikrorajone, nuskendo vos 5-erių metukų vaikas. Primename, kad sekmadienį, apie 15.57 val., buvo gautas pirminis pranešimas apie Žirmūnų mikrorajone pradingusį mažametį vaiką.

Naujienų portalas tv3.lt išsiaiškino, kad policijai paskambino mažamečio motina. Ji teigė, kad iš vaikų žaidimo aikštelės pabėgo jos 5 metų sūnus.

REKLAMA
REKLAMA

Dingusio vaiko ieškojo gausios gelbėtojų pajėgos, atvyko ir narai. Deja, bet 17.10 val. sulaukta dar vieno pranešimo. Plaukdamas baidare vyras pastebėjo upėje plūduriuojantį mažamečio kūną.

REKLAMA

Įspėja visus tėvus

Dar visai neseniai savo paskyroje nuomonės formuotoja Ieva Voveris taip pat pasidalino kvapią gniaužiančiu vaizdu, kaip netikėtai į baseiną, esantį namų teritorijoje, įkrito jos mažoji dukrytė Amelia. Laimei, išgelbėti sesutės nedelsiant šoko šalia buvusi vyresnė Ievos dukra Angelina.

Ieva sako, kad vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip per plauką buvo išvengta nelaimės, ji pasidalino norėdama įspėti ir kitus tėvelius, kurie turi mažamečių vaikų.

„Pasidalinau, nes pati įsitikinau, kad tai – vos kelių sekundžių reikalas su tais vandens telkiniais. <...> Laimei, viskas baigėsi gerai – sesė iškart šoko, netrukus ir aš atbėgau, dukra tik išsigando labai“, – dalinasi I. Voveris.

REKLAMA
REKLAMA

Nors namų teritorijoje esantis baseinas ir kelia vaikams džiaugsmą, tačiau, pasak moters, tenka visuomet apgalvoti ir apie kylančias nelaimes, būtent todėl baseinas dažniausiai yra uždengtas dangčiu, taip pat yra įvesta ir signalizacija.

Tai turi žinoti kiekvienas

Prasidėjus vasaros sezonui, kuomet praleisime daugiau laiko arti vandens telkinių, būtina prisiminti, koks yra saugus elgesys prie vandens ir ką reikėtų žinoti pastebėjus skęstantį asmenį.

Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas bei Palangos ir Šventosios paplūdimių gelbėjimo tarnybų vadovas Jonas Pirožnikas sako, kad atvejai, kuomet tenka pastebėti mažamečius vaikus be suaugusiųjų priežiūros, yra ne vienetiniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būna ir taip, kad randame vaikų tėvus apsvaigusius nuo alkoholio. Tokiais atvejais kviečiame ir Vaikų teisių apsaugos tarnybą, policijos pareigūnus ir viską fiksuojame. Stengiamės, kad Palangos paplūdimyje būtų nulinė tolerancija vien todėl, kad 80 proc. skendimų įvyksta apsvaigus nuo alkoholio.

Jeigu žmogus yra blaivus, mąsto ir mato iškeltą raudoną vėliavą, jis neis maudytis. Žinoma, būna ir tokių, kurie nesupranta, ką reiškia raudona vėliava, tuomet ateina pas gelbėtojus, klausia, bendrauja, kodėl negalima maudytis, tuomet paaiškiname, kas ir kaip“, – dalinasi J. Pirožnikas.

Pašnekovas sako, kad esant prie bet kokio vandens telkinio, visų pirmiausia yra svarbiausias saugumas. Dažniausiai prie jūros girdima frazė, kad „vaikams iki 12-os metų be suaugusiųjų priežiūros maudytis yra griežtai draudžiama“, sakoma ne veltui:

REKLAMA

„Mažamečiams vaikams negalima maudytis vieniems jokiu būdu, nes tai – pavojus. Reikia prisiminti, kad mūsų Baltijos jūra pavojinga srovėmis, duobėmis ir bangavimu. Prie baseino mažamečiams vaikams taip pat yra nesaugu. Apskritai, mažus vaikus reikia visai saugoti, nes jie gali ne tik įkristi į vandenį, tačiau ir į gatvę išbėgti, iškristi pro langą.“

Pasiteiravus, ką reikėtų daryti pamačius skęstanti žmogų, J. Pirožnikas sako, kad pirmiausiai reikėtų tinkamai įvertinti savo galimybes, ar mokate plaukti ir galite gelbėti skęstantįjį.

„Jeigu žmogus įsitikinęs, kad moka plaukti, tuomet šoka į vandenį ir padeda, ištraukia. Tačiau, jeigu esate neįsitikinę, kad galite išgelbėti kitą, tai vietoje vieno skenduolio, galime turėti ir du skenduolius. Tokiu atveju reikėtų būnant krante įmesti kokią medžio šaką, diržą, kelnes, kamuolį ar tuščią butelį, už ko žmogus galėtų užsikabinti. Taip reikėtų nedelsiant skambinti 112 numeriu“, – pabrėžia jis.

REKLAMA

Pavykus žmogų iškelti ant kranto ir matant, kad jis prigėrė kelis gurkšnius vandens, tuomet reikėtų nedelsiant asmenį paguldyti taip, kad jo galva būtų žemiau, o kojos – aukščiau:

„Patikrinti, ar žmogus yra sąmoningas galime paklausę trijų klausimų – ar jis girdi, mato ir jaučia. Jeigu žmogus yra sąmoningas ir bando kvėpuoti, tuomet galime jį paguldyti ant šono.

Tačiau, jeigu žmogus yra be sąmonės, reikia nustatyti jo būklę, ar yra pulsas. Jeigu pulsas yra, tačiau nebeplaka jo širdis, tuomet reikia atlenkti galvą ir patikrinti, ar nėra jokių svetimkūnių burnoje, jei taip – ištraukti juos ir pradėti daryti širdies masažą.

Dažniausiai mes, gelbėtojai, naudojame Ambu maišą. Visgi, pamačius panašų įvykį reikėtų nedelsiant kreiptis į 112, o jeigu esate Palangos ar Šventosios paplūdimyje, skambinkite numeriu 1509, nes taip pajūrios gelbėtojai galės  sureaguoti greičiausiai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų