REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trijose judriose sostinės gatvėse naikinamos A+ juostos, anksčiau leidusios greičiau ir patogiau judėti elektromobilių ir motociklų vairuotojams. Idėjos autoriai aiškina, kad tai reikalinga tam, kad mieste greičiau judėtų viešasis transportas. Vairuotojai tokius pokyčius keikia, neva pirko brangius elektromobilius ar mažiau taršų transportą ir jiems buvo pažadėtos privilegijos. O esą dabar savivaldybė juos apgavo.

Trijose judriose sostinės gatvėse naikinamos A+ juostos, anksčiau leidusios greičiau ir patogiau judėti elektromobilių ir motociklų vairuotojams. Idėjos autoriai aiškina, kad tai reikalinga tam, kad mieste greičiau judėtų viešasis transportas. Vairuotojai tokius pokyčius keikia, neva pirko brangius elektromobilius ar mažiau taršų transportą ir jiems buvo pažadėtos privilegijos. O esą dabar savivaldybė juos apgavo.

REKLAMA

Prieš daugiau nei metus sostinėje, Kalvarijų gatvėje A+ juosta, atskirai nuo kitų automobilių, miesto valdžia leido važiuoti ir daliai kito transporto: elektromobiliams, mopedams ir neįgaliesiems su savivaldybės leidimu. 

Tąkart savivaldybė aiškino, kad taip skatina žmones persėsti prie mažiau taršių transporto priemonių. Tačiau praėjo metai, pasikeitė miesto valdžia ir nuo šiol ši privilegija lieka tik viešajam transportui. Kol kas ženklelis „+“ A juostose naikinamas trijose ypač judriose sostinės gatvėse.

REKLAMA
REKLAMA

Tokią galimybę mieste važiuoti atskira juosta turėję vairuotojai dažniausiai reaguoja taip:

Kažką sugalvoja, kad žmonėms būtų tik blogiau.“ 

Nesiskaitymas su žmonėmis čia yra. Žmogus tikėjosi, kad pravažiuos saugiai, lengvai, o dabar uždraudė.“ 

REKLAMA

Aš manau, kad neteisinga. Bent jau elektromobiliai turėtų turėti savo juostą, kad bendrame sraute nesimaišytų.“ 

Vairuotojai sako, kad tai tarsi spjūvis į veidą tiems, kurie pirko mažiau taršų transportą ir tikėjosi mieste turėti privilegijų judėti greičiau. 

Nepavadinčiau to spjūviu, nes, visgi, turime kitų lengvatų, pavyzdžiui, parkavimo lengvatos, nemokamai galima parkuoti išsiėmus leidimą, yra kitų A juostų, kur galima važiuoti“, – kalbėjo „JUDU“ atstovė Eglė Marcišauskė.

Trijose sostinės gatvėse atsiras šveisoforai, suteikiantys pirmenybę judėti viešajam transportui. Idėjos autoriai aiškino, kad tokie pokyčiai ypač reikalingi, kad mieste greičiau judėtų viešasis transportas, nebūtų tvarkaraščiuose vėlavimų.

REKLAMA
REKLAMA

Siekiame greitinti viešojo transporto priemones, mažinti vėlavimus, didinti patikimumą. Tai yra labai svarbu siekiant pritraukti daugiau vartotojų viešajam transportui“, – kalbėjo E. Marcišauskė.

Miestas nusprendė, kad pirmenybė yra maršrutiniam transportui, asmeninio, individualaus transporto sąskaita“, – apibendrino vairavimo ekspertas Artūras Pakėnas.

Vairuotojai sako, kad dėl tokių pokyčių, kai į bendras juostas vėl išvažiuos daugiau automobilių, formuosis spūstys. O didelės ir papildomos spūstys dėl A juostos Vilniuje susidaro jau kuris laikas, mat atlaisvinus juostą autobusams, ji dažnai būna tuščia, o visiems kitiems automobiliams vietos pravažiavimui smarkiai sumažėjo, daug kur jiems liko tik viena juosta, kuri nuolat užsikemša. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai savivaldybė svarsto, tai spūstys jai nerūpi. Spūstys yra jūsų asmeninė porblema, savivaldybės problema yra, kad kuo daugiau žmonių nuvažiuotų per laiko vienetą“, – įsitikinęs A. Pakėnas.

Elektromobilių pardavėjai tikino, kad tokie pokyčiai prie gero neprives. Kadangi daliai elektromobilių pirkėjų atskira juosta būdavo vienas iš argumentų, kodėl reikia pirkti mažiau taršią transporto priemonę.

Žiūrint iš jų perspektyvos, jie bus: A – nusivylę, B – įsižeidę, C – pikti. Nes išleido daugiau pinigų nei kiti ir nebetenka privilegijos, kuri buvo viena iš priežasčių įsigyti vieną ar kitą automobilį“, – sakė „Deals on Wheels“ įkūrėjas Laurynas Boguševičius.

REKLAMA

Vairuotojai sako, kad tokie pokyčiai yra vairuotojų kankinimas ir papildomas oro teršimas. 

Tai yra iš tikrųjų blogas sprendimas, nes laikas praleistas eisme – ilgės. Tai oro užterštumas, iš esmės, didėja, o ne mažėja“, – pridėjo L. Boguševičius.

Už pokyčius atsakinga savivaldybės įmonė tikina, kad papildomų šviesoforų viešajam transportui įrengimas kainuos ne per daugiausiai.

Įrengti sekciją kainuoja 226 eurus be PVM, tai yra labai maži pinigai, palyginus su valandomis, kurias sutaupo viešojo transporto keleiviai“, – įvertino E. Marcišauskė.

Nuo šiol galimybės važiuoti trimis sostinės gatvėmis A+ juosta su specialiu ženklinimu netenka ne tik mopedų ir elektromobilių vairuotojai. Iki šiol šia juosta galėjo važiuoti ir neįgalieji, turintys savivaldybės leidimą ir skubantys į gydymo įstaigą. 

Daugiau apie tai išvyskite straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Na pagalvojus tai juk netaršus elektromobilis (nesigilinant į iš kur ganama elektra) stovėdamas spūstyse neteršia oro . Tai gali ir pastovėt :))
Ačiū konservatoriams
Kam meluojant"nuskriaustieji"? Pirkot elektrines ne dėl pažado leisti A juosta važiuoti. Dėl noro pigiau važinėti. Dalis, kad nušluostyti nosį kažkam. O juk matėte kiek tekdavo kitų mašinų 1 elektrinei, toje juostoje,dešimtys!Nereikia naivių snarglių čia. Na nebespirgės iš pavydo kiti, kai jūs metę išdidų žvilgsnį "į durnelius benzodyzelinius" ankstų darbo dienos rytą, pralėkdavot tuščia A juosta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų