REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas geriausių ir tituluočiausių šalies kikboksininkų, 36-erių Sergejus Maslobojevas šiuo metu gyvena itin įtemptame režime. Kovo 16 d. kovotojas žengs į ringą Vilniuje vyksiančiame KOK turnyre bei viliasi, kad jau vos po kelių mėnesių vėl turės šansą apsijuosti čempiono diržą pajėgiausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.

Vienas geriausių ir tituluočiausių šalies kikboksininkų, 36-erių Sergejus Maslobojevas šiuo metu gyvena itin įtemptame režime. Kovo 16 d. kovotojas žengs į ringą Vilniuje vyksiančiame KOK turnyre bei viliasi, kad jau vos po kelių mėnesių vėl turės šansą apsijuosti čempiono diržą pajėgiausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.

REKLAMA

„Kiekvienas kartas čia, Lietuvoje gali būti paskutiniu, tad mėgaujuosi galėdamas kovoti savo šalyje ir tikiuosi, kad mūsų publika lygiai taip pat džiaugiasi.

Sukovosiu KOK turnyre, tą pačią naktį skrisiu trumpų atostogų, o po jų arba jų metu ir paaiškės, kada mano sekantis pasirodymas „Glory“ turnyre. Organizatoriai jau susisiekė su mumis ir labai tikisi, kad dalyvausime. Nors ir nebuvo gerai nusiteikę, kad kovosiu Lietuvoje“, – savo planais su tv3.lt portalu dalijosi S. Maslobojevas.

Pasak tv3.lt kalbinto S. Maslobojevo, už kelių mėnesių pussunkio svorio kategorijoje, „Glory“ organizacijoje planuojamas turnyras, kuriame dėl geriausiojo vardo susikaus aštuoni geriausi šios svorio kategorijos kovotojai. 

REKLAMA
REKLAMA

Tad labai realu, kad S. Maslobojevas jame ir dalyvaus. 

Sportininkas tikisi, kad tai bus geras šansas vėl iškovoti čempiono titulą, kurio neteko, kai 2023 m. vasarį dėl jam prakirstos kojos teisėjai nutraukė kovą su šiuo metu 26-erių varžovu Donegi Abena.

REKLAMA

Įdomu tai, kad KOK turnyre S. Maslobojevui tai bus jau antroji iš eilės kova, kadangi pastarąjį kartą, 2023 m. lapkritį, šio turnyro ringe jis irgi kovėsi. Taip pat, kovotojui tai bus ir antroji iš eilės kova sunkiasvorių kategorijoje.

„Jeigu jau kalbame apie amžių, tai su amžiumi lengviau svoris užauga ir sunkiau krenta. Norisi mažiau save kankinti su svoriu ir būti kuo dažniau sočiam. Todėl ir sunkaus svorio kategorija priimtina”, – juokėsi su tv3.lt bendravęs kovotojas, pasak kurio, sunkiasvoriuose keičiasi kovos stilius. Jis nebėra toks judrus, fizinė jėga kitokia, o tokioje situacijoje kiekvienas smūgis gali būti lemtingas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigė KOK turnyro sunkiasvorių kategorijoje kojas apšilęs S. Maslobojevas, jėgas su sukiasvoriais jis išbandyti norėtų ir „Glory“ organizacijoje, tačiau tik po to, kai sutvarkys reikalus su pussunkio svorio kategorijos varžovais.

Apie tai, kaip sekasi ruoštis artimiausiems iššūkiams, adaptaciją prie traumų ir norą vėl tapti geriausiu iš geriausių – išsamiame tv3.lt portalo interviu su S. Maslobojevu.

Kaip vyksta pasiruošimas šeštadienio kovai? Kaip treniruojatės likus paskutinėms dienoms?

Viskas vyksta pagal seną, išdirbtą sistemą. Išvystėme jėgą, greitį bei ištvermę, įkritome į fizinę bei psichologinę duobę, o dabar atsistatinėjame, lipame lauk iš duobės. Kiekvieną dieną vis daugiau nuotaikos, žvalumo, energijos. Belieka laukti šeštadienio ir tada bus sprogimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip vertinate būsimą 22-ejų varžovą Leandro Dikmoetą?

Į amžių nežiūriu, reikia žiūrėti į varžovo stilių. Aš pats stengiuosi į tai per daug nesigilinti, treneris tą padaro, kad galėtume treniruotėse atidirbti tas kombinacijas, kurias reikia. Aš daugiausia koncentruojuosi į savo pasiruošimą, kad mano kūnas, reakcija būtų paruošta.

Šiaip aš irgi nesu senas (juokiasi). Mano salėje dauguma vaikinų pasakytų, kad ar prieš dešimt metų, ar dabar, mažai kas pasikeitė. Mano smūgiai tokie pat galingi.

Antra kova iš eilės sunkiasvorių kategorijoje. Ar ši svorio kategorija Jums priimtina?

Jeigu jau kalbame apie amžių, tai su amžiumi lengviau svoris užauga ir sunkiau krenta. Norisi mažiau save kankinti su svoriu ir būti kuo dažniau sočiam. Tai ir sunkaus svorio kategorija dėl to priimtina (juokiasi). 

REKLAMA

Sunkiasvoriuose keičiasi mano stilius, nebesu toks judrus, fizinė jėga kitokia. Kiekvienas smūgis gali būti lemtingas tokioje situacijoje.

Tiesa, Lietuvoje aš sukovosiu sunkiasvorių kategorijoje, bet po šios kovos mesiu svorį iki 95 kilogramų.

Kiek Jums pačiam svarbu, kad jau antrą kartą iš eilės kausitės savų žiūrovų akivaizdoje?

Turėjau beveik dviejų metų pertrauką ties nekovojimu savų žiūrovų akivaizdoje, tai tikrai malonu, kad dabar dažniau tenka. Kita vertus, yra planų, kad vasarą, kovosiu dėl kitos organizacijos čempiono diržo, tad Lietuvoje ringe vėl nebūsiu. 

Kiekvienas kartas gali būti paskutiniu, tad mėgaujuosi kiekviena akimirka kovodamas savo šalyje ir tikiuosi, kad mūsų šalies publika lygiai taip pat mėgaujasi. Prieš savą publiką kovoti yra didžiausias malonumas, juk čia mano namai.

REKLAMA

Pastaroji Jūsų kova „Glory“ organizacijoje baigėsi po traumos – kovoje prieš Donegi Abeną Jums buvo prakirsta koja, o dėl jos ringo gydytojas ir nutraukė kovą. Kaip dabar situacija su koja? Ar neturite kitų traumų?

Traumų esu turėjęs daugybę. Yra ir kelio raiščiai trūkę, problemų su petimi buvę, riešus skauda. 

Be abejo, ir oda riebaliniu sluoksniu neapaugusi kojoje, kuri buvo trūkusi, tad vienas smūgis gali daug ką lemti. 

Kaip bebūtų, mūsų sportas toks jau yra, nori ar nenori to. Ateina sužalojimai, o tu tiesiog adaptuojiesi ir smūgius pritaikai, vieną dalyką darai, kito nedarai. Taip pat, kovos metu nenaudoji daug akrobatikos ir pan. Darai tik stabilius, paprastus dalykus, kurie veikia. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trumpai tariant, traumos lydi dažnai, bet pagal traumas adaptuojamės, naudojame tokį arsenalą, kuris kelia mažiau pavojaus ir skausmo.

Kaip dėl „Glory“ organizacijos ateityje? Kovosite toje pačioje pussunkio svorio kategorijoje? 

Pradžioje taip. Reikia susigrąžinti čempiono titulą, kurį turėjau anksčiau. Girdėjau, kad šią vasarą „Glory“ turnyre vyks mano svorio kategorijos turnyras, kur dalyvaus aštuoni geriausi šios svorio kategorijos kovotojai. Planuoju jame dalyvauti. Tad bus geras šansas vėl iškovoti čempiono titulą.

Pussunkio svorio kategorijos čempionas yra Tarikas Khbabezas, bet aš jau jį buvau nugalėjęs. Tad kaip ir esu sakęs anksčiau, tegu pašildo diržą kol aš grįšiu (juokiasi).

REKLAMA

Na, o vėliau bus galima pagalvoti ir apie sunkiasvorių stipriausiųjų aštuoneto kovas. Įdomu tai, kad jame taip pat yra kovotojų, kuriuos aš jau esu kažkada nugalėjęs.

Viskas bus daug aiškiau po šio šeštadienio. Sukovosiu, tą pačią naktį skrisiu atostogų, o po jų arba jų metu ir paaiškės, kada mano sekantis pasirodymas „Glory“ organizacijoje. Organizatoriai  jau susisiekė su mumis ir labai tikisi, kad dalyvausime. Nors ir buvo prieš, kad kovosiu Lietuvoje.

Vadinasi, po sutvarkytų reikalų pussunkio svorio kategorijoje, norėtumėte žengtį į sunkiasvorių kategoriją?

Taip, bet viskas priklauso nuo organizacijos. Pirmiausia, laukia pussunkio svorio kategorija, kur arba man leis iškart kovoti dėl čempiono titulo, arba kovosiu aštuonete. Kai sutvarkysime šiuos reikalus, tada bus galima bandyti laimę ir sunkiasvorių tarpe.

REKLAMA

„Glory“ organizacijoje įvyko pasikeitimai, bus 4 svorio kategorijos, jose bus po du čempionus – vienas bus „Grand Prix“ čempionas, o kitas bus pasaulio čempionas. Ar tai turnyrą daro įdomesniu?

Šansai iškovoti titulą yra bet kokiu atveju, jei gerai kauniesi.

„Grand Prix“ įdomus tuo, kad jame viskas priklauso nuo burtų. Būna vienas kovotojas iki finalo prieina ankstesnėse kovose sukovojęs vos kelias minutes, o kitas iki finalo atkeliauja kovojęs visus raundus, iki galo. 

Tad gali būti kažkiek ir geresnis už varžovą prognozėse, bet ateiti į finalinę kovą jau ne toks energingas ir gerai pasiruošęs kaip tas, kuris mažiau minučių kovojo.

Eilinis priešininkas prieš kurį neįmanoma pralaimėt. Laimės kovą ir vėl reklamuosis. Ne kova, o parodija.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų