REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto savivaldybės projektas „Žaliosios salelės“ dar net nespėjo įsibėgėti, o socialiniuose tinkluose jau pasipylė pašiepiantys gyventojų komentarai. Šie piktinasi, kad vietoje buvusios pievos atsirado išbetonuotas skveras ir supilta skalda.

Vilniaus miesto savivaldybės projektas „Žaliosios salelės“ dar net nespėjo įsibėgėti, o socialiniuose tinkluose jau pasipylė pašiepiantys gyventojų komentarai. Šie piktinasi, kad vietoje buvusios pievos atsirado išbetonuotas skveras ir supilta skalda.

REKLAMA

Balandžio pradžioje Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė apie naują projektą – „Žaliąsias saleles“. 

„Daugiabučių rajonuose pradedame kurti mini skverus – žaliąsias saleles, kurie bus ranka pasiekiami kvartalo gyventojams. Tokios žaliosios salelės, tikiuosi, ne tik atnaujins ir pagražins gyvenamąją aplinką, bet ir taps naujomis traukos vietomis, žaviais rajono akcentais“, – kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Dabar, praėjus beveik pusei metų, iš šimto planuose esančių skverų darbai pabaigti jau dvylikoje. Tarp laimingųjų – Žirmūnų, Šeškinės ir Lazdynų gyvenamieji mikrorajonai.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau džiaugiasi, regis, ne visi. Kai kurie daugiabučių rajonų gyventojai žaliosiose salelėse žalumos daug neįžvelgia ir kelia klausimą – kam to iš viso reikėjo?

REKLAMA

Kai kurie gyventojai tokius skverus vadina pasityčiojimu

Šeškinės mikrorajone gyvenanti Indrė (vardas pakeistas – aut. past.) dalinasi nuotrauka iš vieno tokių naujųjų skverų. Moters manymu, žalia šios salelės tikrai nepavadinsi.

„Gera iniciatyva, tik nieko su žaluma susijusio nėra. Tikėjausi, kad medžius nors kelis pasodins. (...) Kai paaugs krūmai gal bus geresnis vaizdas, bet manau dar ilgai niekas nenorės sėdėti, leisti laisvalaikį toje vietoje“, – portalui savo mintis dėsto vilnietė.

Ir ji ne viena – socialiniuose tinkluose mirga kai kuriu vilniečių pasisakymai žaliųjų salelių tema.

REKLAMA
REKLAMA

„Automobiliai ir tie nėrė į krūmus. Kažin, kas ten ilsėtųsi – dykumų gyventojai?“, – tokį retorinį klausimą uždavė viena socialinių tinklų vartotoja.

„Lengva investicija – praplovei skaldeles ir tiek žinių. Ir ryškiai miesto politikai gali fotografuotis. Gali taip nutikti, kad reiks medžius patraukti, nes, oi, sunku bus sugrėbt lapus nuo skaldelės. Arba investuos į trinkeles po metų“, – po žaliosios salelės nuotrauka komentuoja kita moteris.

Vis dėlto, pasipiktinę ne visi – viena socialinių tinklų vartotoja bando apginti Vilniaus miesto savivaldybės idėją: „Palaukit, kol viskas suvešės. Daug kartų visiems aiškinau. Reikia arba sodinti pakankamai didelius medžius, kad būtų iškart vaizdas. Arba... vertinti tik po 3 metų. Man kliūva tik dizainas. Bet ne žalumas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė: ne visos salelės yra galutinai įrengtos

Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos patarėjas Raivydas Raikauskas tv3.lt komentuoja, kad daugelyje salelių iš tikrųjų yra planuojamas vykdyti papildomas apželdinimas, tad dabar matomas vaizdas nėra galutinis.

„Papildomas želdinių sodinimas yra tikrai planuojamas – tiek pačiose salelėse, tiek greta jų.

Pabrėžtina, kad nemažą dalį želdinių geriausia sodinti pavasarį ar rudenį, o projektas pagreitį įgavo tik vasarą, tad prie daugumos įrengtų salelių galima tikėtis daugiau žalumos. Taip pat, parinkti augalai dar turi tinkamai prigyti ir paaugti, tad galutinis vaizdas per artimiausius metus tikrai keisis”, – aiškina savivaldybės atstovas.

REKLAMA

Jis taip pat teigia, jog savivaldybė atsižvelgia į gyventojų išreiškiama kritiką: „Savivaldybė sulaukia tiek prašymų įrengti saleles, tiek pastabų dėl įrengimo darbų. (…) Veikia darbų priėmimo komisija, kuri, pasibaigus darbams, vyksta į kiekvieną vietą, apžiūri darbų kokybę ir, jeigu reikia, teikia pastabas rangovams”.

Pasak R. Raikausko šiuo metu galutinai įrengtos ir darbų komisijos patvirtintos yra 12 žaliųjų salelių, o dar 33 vietose darbai jau yra pradėti. Iš viso šiais metais yra planuojama įrengti 50 salelių.

Vienos tokios žaliosios salelės įrengimas savivaldybei kainuoja apie 6 tūkst. eurų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų