REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Tęsdami Vilniaus operos tradiciją, gyvuojančią nuo XVII a., „bohemiečiai“ įkuria naują operos teatrą – „Vilniaus miesto operą“, kuri užsienyje turės kitą „Vilnius City Opera“ pavadinimą.

Tęsdami Vilniaus operos tradiciją, gyvuojančią nuo XVII a., „bohemiečiai“ įkuria naują operos teatrą – „Vilniaus miesto operą“, kuri užsienyje turės kitą „Vilnius City Opera“ pavadinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Režsierė Dalia Ibelhauptaitė prisiminė operos istoriją Lietuvoje ir teigė, kad „senosios operos dvasia yra labai įkvepianti, atitinka šešerių metų operos tradiciją Lietuvoje, kurią kūrė „bohemiečiai“.

REKLAMA

„Bohemiečiams metas išaugti iš paauglystės. Atėjo laikas, kai visi turime labai daug dirbti ir parodyti aukščiausią meninę kokybę, kurią girdėtų žiūrovas Lietuvoje. Nuo šiandien aš noriu jums pristatyti naujai įkurtą „Vilniaus miesto operą““, – iškilmingai tarė D. Ibelhauptaitė.

Režisierė pasakojo, kad operos solistė Asmik Grigorian, Tomas Kučinskas ir D. Ibelhauptaitė liepos 11 dieną susidėjo po vieną litą ir taip įsteigė „Vilniaus miesto operą“. Operoje vizualiųjų menų vadovo postas atiteko Juozui Statkevičiui, direktorius – Gediminas Šeduikis, o meno vadovė – Dalia Ibelhauptaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo kitų skiriamės tuo, kad pagrindinis valdomasis organas bus viena didžiausių Lietuvoje valdybų, kuriai priklauso 15 žmonių. Tarp jų yra ir keturi solistai: Edgaras Montvydas, Sigutė Stonytė, Laimonas Pautienius ir Asmik Grigorian. Jie užtikrins, kad menininkai turėtų pagrindinį balsą. Mūsų noras, kad žmonės darytų tai, ką jie gali geriausiai: solistai užsiminės menu, o verslininkai – verslu“, – valdymos idėją pasakojo operos meno vadovė.

Operos solistas  E. Montvydas džiaugėsi, kad savo biografijoje galės parašyti „Vilniaus miesto opera“: „Šis pavadinimas išvaduos mane nuo ilgo aiškinimo, kas yra „bohemiečiai“. Yra daug jaunų veržlių dainininkų, režisierių, kurie domisi ir tikrai atvažiuotų padainuoti į Vilnių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maestro Gintaras Rinkevičius juokavo, kad pirmą kartą įkalbėtas D. Ibelhauptaitės ant savo krūtinės pasikabino visus apdovanojimus, kuriuos pelnė per savo muzikinę karjerą. „Šis teatras yra buvo ir bus skirtas žmonėms, kuriems svarbi muzikinė kultūra. Džiaugiuosi, kad mano kūdikis – Lietuvos Valstybinis simfoninis orkestras padėjo gimti kitam kūdikiui – Vilniaus miesto operai, kuri ateityje tikrai pralenks pirmojo sėkmę. Muzikinis operos teatras yra labai svarbus dalykas“, – dėstė G. Rinkevičius ir pridūrė, kad operos teatro atsiradimas įneš į visuomenę daugiau muzikinės kultūros ir optimizmo.

REKLAMA

Vizualiųjų menų vadovas Juozas Statkevičius neslėpė džiaugsmo, kad per šešerius bendradarbiavimo metus kolektyvas tapo tikrų tikriausia šeima. Kostiumų dizaineris negailėjo pagyrų visam kolektyvui ir tikino, kad „šis teatras sugeba įvykdyti visus savo pažadus.“

Pirmasis „Vilniaus miesto operos“ pasirodymas laukia jau spalio 1 dieną, „Siemens“ arenoje. „Jau yra parengtas planas penkiems metams į priekį. Per juos planuojame pastatyti penkioliką operų“, – kalbėjo režisierė D. Ibelhauptaitė.

Menininkai taip pat išreiškė liūdesį, kad Lietuvoje trūksta salių, kur galėtų rengti koncertus: „Visi sieksime, kad už kelių metų vilniuje atsirastų didelė salė kaip ir dera vienai iš Europos sostinių.  Dabar Vilniuje operos teatras yra be namų“, – skaudžią Lietuvos kultūros padėtį dėstė D. Ibelhauptaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų