• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto valdžia blokuoja planuojamą Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivių paradą per vasario 26 dieną vyksiančias išrinktojo prezidento Rolando Pakso inauguracijos iškilmes.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus meras liberalas Artūras Zuokas antradienį (02.11) panaikino ankstesnį Vilniaus miesto valdžios pritarimą antradienį planuotam "ribotam treniruočių skrydžiui", kuriame turėjo dalyvauti vienas reaktyvinis atakos lėktuvas "L-39 Albatros" ir sraigtasparnis "Mi-8".

REKLAMA

Kaip BNS sakė Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas, antradienį priešpiet gautas A. Zuoko raštas, kuriuo pripažįstamas negaliojančiu vasario pradžioje atsiųstas savivaldybės žemesnio rango tarnautojo išduotas leidimas surengti virš Vilniaus miesto "ribotą treniruočių skrydį".

"Kadangi panaikintas pirminis miesto valdžios pritarimas, savo leidimą skrydžiui anuliavo ir Civilinės aviacijos administracija", - sakė A. Šumskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS sakė meras A. Zuokas, jo sprendimą atšaukti vasario pradžioje išduotą leidimą treniruočių skrydžiui nulėmė tai, kad pirmadienio vakarą Prezidentūroje posėdžiavusi R. Pakso inauguracijos komisija "parodė nepagarbą miestui", net nesvarsčiusi sostinės mero kreipimosi atsisakyti kovinių orlaivių skrydžio.

"Tai jokiu būdu ne priešprieša su išrinktuoju prezidentu. Kaip meras ir kaip politikas manau, kad šiandien valstybėje žvanginti ginklais, žaisti karine technika - nesolidu ir nerimta. Be to, mūsų įsitikinimu, tebėra naikintuvų skrydžio saugumo ir keliamo triukšmo problema", - sakė A.Zuokas. Jis teigė neabejojąs, kad Vilniaus miesto valdžia neduos leidimo ir orlaivių skrydžiui prezidento inauguracijos dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inauguracinės komisijos pirmininkė Dalia Kutraitė-Giedraitienė mero sprendimą pavadino "politinėmis A. Zuoko ambicijomis". Komisijos pirmininkė akcentavo, kad prezidentas yra vyriausiasis kariuomenės vadas, o lėktuvų skrydžiai yra karinio parado dalis. "Nereikia žmonių gąsdinti ten, kur nereikia. Per britų karalienės gimtadienį virš sostinės skrido žymiai galingesni naikintuvai, todėl čia nėra kokios logikos, tik politinės ambicijos", - sakė D. Kutraitė-Giedraitienė.

REKLAMA

Trys Didžiosios Britanijos Karališkųjų oro pajėgų naikintuvai "Harrier GR7" 2001 metų birželį surengė parodomąjį skrydį Vilniuje, pagerbdami Antrajame pasauliniame kare žuvusį lietuvių lakūną Romualdą Marcinkų. Vienas naikintuvas netgi minutei buvo pakibęs 200 metrų aukštyje virš Neries, prie Didžiosios Britanijos ambasados, kur vyko karalienės gimtadieniui skirtas priėmimas.

REKLAMA

D. Kutraitė-Giedraitienė pažymėjo, kad Inauguracinei komisijai kariškiai teigė, jog patys tiesiogiai kreipsis į Civilinės aviacijos direkciją ir prašys išduoti leidimą, nes mokomųjų skrydžių Vilniaus meras uždrausti negali.

Inauguracinės komisijos narys Gintaras Šurkus pirmadienį sakė, jog specialistai, tarp jų - ir Civilinės aviacijos administracijos, išsklaidė abejones dėl skrydžių saugumo ir triukšmo kontrolės reikalavimų, kurias reiškė Vilniaus meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Virš Vilniaus miesto centrinės dalies, kur yra Seimas, ir Karoliniškių mikrorajono dalies, kur yra televizijos bokštas, yra rombo formos neskraidymo zona, kur orlaiviai gali įskristi tik turėdami Vilniaus miesto valdžios ir Civilinės aviacijos administracijos leidimą.

Trys Lietuvos kariuomenės reaktyviniai lengvieji atakos lėktuvai "L-39 Albatros" ir trys sraigtasparniai, pagal Inauguracinės komisijos scenarijų, per prezidento inauguraciją turėtų praskristi virš Nepriklausomybės aikštės prie Seimo rūmų.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų