REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
V. Uspaskichas (nuotr. Fotodiena.lt)

Darbo partijos įkūrėjas, šiuo metu narystę joje sustabdęs Viktoras Uspaskichas sako nebedarantis įtakos partijai, bet kartu siūlo „darbiečiams“ apsispręsti – jie valdžioje ar ne, o Socialdemokratų frakciją pasirinkusius vienmandatėse apygardose išrinktus Valentiną Bukauską ir Petrą Čimbarą vadina išdavikais, kurie „šiltos vietos ieško savo užpakaliams ir ne daugiau“.

12

Darbo partijos įkūrėjas, šiuo metu narystę joje sustabdęs Viktoras Uspaskichas sako nebedarantis įtakos partijai, bet kartu siūlo „darbiečiams“ apsispręsti – jie valdžioje ar ne, o Socialdemokratų frakciją pasirinkusius vienmandatėse apygardose išrinktus Valentiną Bukauską ir Petrą Čimbarą vadina išdavikais, kurie „šiltos vietos ieško savo užpakaliams ir ne daugiau“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuo senų laikų daugelis visus Darbo partijos įvykius įpratę sieti su Viktoru Uspaskichu. O, svarbiausia, juos stengėsi sieti tie, kurie nori pridengti savo bukumą. Tad noriu pasakyti, kad aš jau seniai ten nesistengiu kam nors daryti įtaką, ar primesti savo valią“, – po rinkiminio „darbiečių“ suvažiavimo išplatintame viešame laiške V.Uspaksichas sakė nuo partijos reikalų atsiribojęs, kai jos vadovu buvo tapęs Vytautas Gapšys.

REKLAMA

Kritikavo atskirus „darbiečius“

Savo laiške V.Uspaskichas aštriai kritikavo atskirus „darbiečius“ dėl pralaimėtų rinkimų, taip pat siūlo atsiprašyti ir sugrąžinti Vytautą Gapšį, kuris paskelbė paliekantis partiją iškart po to, kai jos pirmininke išrinkta Živilė Pinskuvienė.

Taip pat partijos įkūrėjas paragino apsispręsti ir paskelbti – ar Darbo partija yra valdžioje. „Kai man paskambino Ž.Pinskuvienė, bandžiau atverti jai akis. Kaip ji, kaip partijos pirmininkė, kritikuos socdemus, valdžią, indentifikuos partiją, jei Darbo partijos Seimo nariai yra socialdemokratų frakcijos nariai? Ir dabar paprastas klausimas: Darbo partija valdžioje ar ne? Jei taip – reikia apie tai paskelbti. Jei ne – taip pat reikia paskelbti“, – rašo V.Uspaskichas.

REKLAMA
REKLAMA

„Dar juokingiau klausyti, kaip V.Bukauskas iš tribūnos porino plepalus ir klaidino partiečius, esą jie dviese su P.Čimbaru nuėjo pas socdemus į frakciją tam, kad padėtų skyriams išsilaikyti. Nejuokinkite pasaulio – 29 Seimo nariai, penki ministrai, Seimo pirmininkė ir pirmasis Seimo pirmininko pavaduotojas, būrys viceministrų praeitą kadenciją taip „padėjo“, kad Darbo partija ir 5 procentų nepraėjo. O dabar jie dviese padės? Šiltos vietos ieško savo užpakaliams ir ne daugiau“, – apie socdemų frakciją pasirinkusius „darbiečius“ sakė V.Uspaskichas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išvengtų išdaviko etiketės

Kartu jis svarstė, kad šiuos du „darbiečius“ išmetus iš partijos jiems būtų padaryta paslauga, nes jie išvengtų išdaviko etiketės.

„Šitie du „herojai“ jau išdavė partiją. Maža to, V.Bukauskas – jau vienas iš socdemų frakcijos vadovų. Jam norisi kaip nors išeiti iš partijos, ar net sužlugdyti ją, susijungus su socdemais, nes tokį uždavinį ir gavo iš socdemų. Bet tiesiog šiaip nueiti, su „išdaviko“ etikete, nelabai norisi. (...) Šitiems „herojams“ dar geriau, jeigu juos išmes iš partijos ir pasiųs ant trijų raidžių, tada jie galės sakyti, kad na vat, mes norėjome gerai, o mus išmetė, todėl neklijuokite mums išdavikų etiketės. Nes jie juk žino, ir tai rodo istorija, kad niekas išdavikų nemėgsta“, – rašoma laiške.

REKLAMA

Darbo partijos politikus jis taip pat kaltina išdavus naująją pirmininkę Ž.Pinskuvienę, kad nesutiko tapti jos pavaduotojais.

„Tuoj pat po išrinkimo išdavė, nes nei vienas nesutiko būti pirmininkės pavaduotojais ir dirbti bendroje komandoje“, – teigė europarlamentaras.

Kritikos smūgiai L. Graužinienei

Kalbėdamas apie buvusią partijos vadovybę V.Uspaskichas aštriai kritikavo buvusius Seimo pirmininkus Vydą Gedvilą ir Loretą Graužinienę, abejojo praėjusios kadencijos pabaigoje frakcijos seniūnu buvusio Kęstučio Daukšio lojalumu – esą jis rūpinosi tik tuo, kaip „darbiečių“ veiksmus įvertins tuometiniai koalicijos partneriai socialdemokratai.

REKLAMA

„Ir baisiausiame sapne negalėjau susapnuoti, kad Loretai taip nepasiseks Seimo pirmininko ir partijos pirmininko postuose. Nors anksčiau, kai ji buvo Seimo audito komiteto pirmininkė, buvo daug išmintingesnė ir aktyvesnė. Matyt, šitam karjeros šuoliui ji buvo visai nepasiruošusi. Ir tai buvo didžiulė mano klaida, ne tik partijos, bet ir jos atžvilgiu. Nes ji labai norėjo, bet aš neįvertinau jos turimų sugebėjimų - tiesiog sudariau sąlygas jai save sužlugdyti“, – rašoma laiške.

Partiją palieka seni jos nariai

Darbo partijos suvažiavime sekmadienį jos pirmininke buvo išrinkta Širvintų merė Ž.Pinskuvienė, o žinomi partiečiai vienas po kito pradėjo trauktis iš partijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš karto po Darbo partijos pirmininko rinkimų sekmadienį apie pasitraukimą iš partijos paskelbė buvęs Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras V.Mazuronis, partijai laikinai pastaruoju metu vadovavęs V.Gapšys, į Seimą neperrinktas „darbietis“ Valdas Skarbalius, savo sprendimą palikti partiją BNS patvirtino buvusi Seimo narė Dangutė Mikutienė, taip pat buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, eksparlamentarė Vilija Filipovičienė. Išeinantieji sako, kad galimi ir skyrių nubyrėjimai.

Praėjusią kadenciją valdančiojoje daugumoje buvusi Darbo partija spalį rinkimuose daugiamandatėje apygardoje neperžengė patekti į Seimą reikalingo 5 proc. balsų barjero, vienmandatėse apygardose mandatus iškovojo du partijos iškelti atstovai: V.Bukauskas ir P.Čimbaras. Jie Seime prisijungė prie Socialdemokratų frakcijos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų