REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarpžinybinės vaiko gerovės tarybos pirmininkas, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Dalius Bitaitis, vertindamas siūlymus kuo greičiau panaikinti laikinąją globą Kauno apygardos teismo teisėjai Neringai Venckienei ir taip išspręsti susidariusią situaciją Garliavoje, prašo atsakingai įvertinti tokius siūlymus, kadangi skubotas laikinos globos panaikinimas problemą tik dar labiau paaštrintų, pakenktų vaiko gerovei, jo psichologinei būsenai. Esą tokiu būdu būtų atvertas kelias sudaryti dar nesaugesnę situaciją mergaitei, įsitikinęs D. Bitaitis.

REKLAMA
REKLAMA

D. Bitaitis atkreipia dėmesį į tai, kad anksčiau priimtas teismo sprendimas perduoti dukrą mamai automatiškai nepanaikina laikinosios globos, tačiau kartu pabrėžia, kad tai padaryti gali ne tik savivaldybės administracijos direktorius. Teismui paskelbus, kad vaikas turi gyventi su motina, Laimutė Stankūnaitė turi teisę kreiptis į Administracinį teismą ir prašyti panaikinti laikinąją globą, tačiau ji šia teise iki šiol nepasinaudojo.

REKLAMA

Taip pat D. Bitaitis atkreipia dėmesį į tai, kad, mergaitės globėjai tinkamai nevykdant pareigų, laikinoji globa ne tik gali būti peržiūrėta, bet ir bus peržiūrėta. Kaip informavo Kauno rajono vaiko teisių apsaugos specialistai, globėja neranda laiko susitikti su mergaitės emocinę būklę turinčiais įvertinti ekspertais po bandymo įvykdyti teismo sprendimą ir perduoti vaiką motinai.

„Pagal šiuo metu galiojančią teisinę tvarką, Lietuvoje nepilnametis vaikas negali nė minutei likti be globos, kad ir laikinos. Vaikas turi turėti įstatyminį atstovą – tėvą, mamą arba globėją. Sakantieji, kad panaikinus globą visos problemos bus išspręstos, klysta. Priešingai – jos taps dar gilesnės ir sunkesnės, kadangi, panaikinus laikinąją globą, mergaitė atsidurtų dar nesaugesnėje situacijoje“, – penktadienį išplatintame pranešime cituojamas D. Bitaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Civilinis kodeksas nustato, kad laikinoji globa baigiasi, kai vaikas yra perduodamas motinai.

Vaiko gerovės komisijos pirmininko teigimu, teismų sprendimai, jei siekiame būti teisinė valstybė, turi būti vykdomi, tačiau tai turi būti daroma civilizuotai, nenaudojant prievartos prieš vaiką, nesudarant tokių scenų vaiko akivaizdoje, nesukuriant konfliktinės aplinkos, kuri psichologiškai traumuoja vaiką.

„Negalime leisti, kad antrą kartą pasikartotų tai, kas įvyko bandant perduoti vaiką mamai. Todėl yra dedamos pastangos, kad atsakingos institucijos dirbtų koordinuotai ir nekartotų klaidų, o priešingai – siektų apsaugoti vaiką nuo to, kad jis nebūtų dar labiau psichologiškai traumuotas“, – teigia jis.

D. Bitaitis sako, kad šiuo metu vaikui reikalinga emociškai rami aplinka, todėl prašo artimųjų ir prie globėjų namų besibūriuojančių žmonių nepamiršti vaiko interesų, nes jie yra svarbiausi. D. Bitaitis visas atsakingas institucijas kviečia dirbti koordinuotai ir užtikrinti, kad, vykdant teismo sprendimą, nebūtų pažeisti mergaitės interesai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų