REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
26
Vestuvių dovanos  (nuotr. 123rf.com)

Praėjus vasarai, rudens pradžioje vis dar netyla vestuvių varpai. Jaunųjų poros itin smulkmeniškai ruošiasi didžiajai savo meilės priesaikos dienai, kuri neretai pareikalauja itin didelių išlaidų. Todėl dažnai jaunieji tikisi, kad į vestuvės atėję svečiai prie šventės prisidės bent simboliškai, kiti tikina, kad jiems svarbiausia draugų palaikymas. Tačiau kaip yra iš tiesų?

26

Praėjus vasarai, rudens pradžioje vis dar netyla vestuvių varpai. Jaunųjų poros itin smulkmeniškai ruošiasi didžiajai savo meilės priesaikos dienai, kuri neretai pareikalauja itin didelių išlaidų. Todėl dažnai jaunieji tikisi, kad į vestuvės atėję svečiai prie šventės prisidės bent simboliškai, kiti tikina, kad jiems svarbiausia draugų palaikymas. Tačiau kaip yra iš tiesų?

REKLAMA

„Facebook“ tinkle ne vienoje vestuvių planavimo grupėje dažnai netyla klausimai, kokią sumą jauniesiems svečiai turėtų įdėti į vokelius.

Vieni teigia, kad sumos dydis priklauso nuo to, kokie artimi bičiuliai sveikina porą, kiti tvirtina, jog reikia atsižvelgti kokio brangumo vestuvės yra organizuojamos. Treti susilaiko nuo sumos dydžio įvardijimo ir tik nukerta – „Mums svarbiausia, kad dalyvautų draugai“.

Vieniems – draugai, kitiems – pinigai

Vienoje populiarioje socialinio tinklo „Facebook“ vestuvių grupėje vartotoja Rasa uždavė klausimą, kiek vertėtų pinigų įdėti į vokelį, einant į draugų vestuves. Tai sukėlė gana didelę diskusiją.

REKLAMA
REKLAMA

Į diskusiją įsitraukusi Kotryna atviravo, kad ji pati vasarą atšventė savo vestuves, o ir draugai pinigų vokeliuose tikrai nepagailėjo.

„Draugų poros dėjo po 200 eurų, kiti, artimesni – po 300 eurų“, – įvardijo mergina.

Jai pritarė ir komentatorė Kotryna, kuri tikino, kad nuo žmogaus vokeliuose turėtų atsidurti ne mažiau šimto eurų.

REKLAMA

„Einant poroje, į vokelį vertėtų įdėti 200-250 eurų ar daugiau. Žinoma, vestuvės vestuvėms nelygios. Bet vestuvės ne kiekvienais metais švenčiamos ir neužklumpa netikėtai. Tad man, asmeniškai, gėda būtų eiti dviese su šimtu eurų vokelyje“, – tvirtai rėžė grupės narė. Diskusijoje netrūko ir vardijamų sumų arti penkių šimtų eurų. 

Tačiau komentaruose atsirado ir visiškai priešingos vartotojų nuomonės. Vestuvių grupės narė Julija tikino, kad dėti į vokelį reikia tiek, kiek patys svečiai nori ir gali. „Kad ir po penkis eurus. Svarbu ateikite į šventę“, – teigė mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Jai pritarė ir internautė Kristina: „Keliate vestuves ir norite, kad jos atsipirktų? Manau, pagal galimybes kiekvienas deda. Juk svarbu, kad artimi ir mylimiausi žmonės būtų greta jums svarbią dieną“.

Atsižvelgia į šventės lygį

Vestuvių planuotojai Kaune „Vestuvių vėjai“ portalui tv3.lt pasakojo, kad konkrečios pinigų sumos, kurią reiktų įteikti jauniesiems, – nėra nustatyta.

„Suma priklauso nuo svečio galimybių ir norų. Manome, kad svečiai, galvodami apie sumą, kurią patalpins vokelyje, atsižvelgia ir į šventės lygį“, – tikina vestuvių organizatoriai.

Jie taip pat pabrėžia, kad svečiai, eidami į prabangią šventę, kurioje pasirūpinta svečių prabangia vakariene bei nakvyne – į vokelį deda didesnę sumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kitą vertus, nederėtų ypač sureikšminti pačios sumos dydžio – jauniesiems svarbiausia, kad šventės metu juos suptų patys brangiausi žmones“, – komentavo pašnekovai.

Tačiau kaip bebūtų, pinigai vokeliuose išlieka vis dar gana populiaria ir geidžiama dovana vestuvių metu. Tą patvirtina ir jau septynerius metus vestuves organizuojanti Teresa Ulozienė.

„Tai nereikalauja tiek laiko ir pasiruošimo, tiesiog šeimoje reikia nuspręsti, kiek norima ir galima padovanoti porai. Išskirčiau jaunavedžių poras, kurios labai retais atvejais prašo nedovanoti pinigų, o sudaro dovanų sąrašą. Tuomet svečiai internete išsirenka, ką nori iš sudaryto sąrašo padovanoti ir pažymi“, – pasakoja T. Ulozienė.

REKLAMA

Pinigai vaikų namams ir tuščių vokelių detektyvas

Pati vestuvių planuotoja T. Ulozienė prisimena, kad per jos darbo metus įsiminė viena jaunavedžių pora, kuri visus surinktus pinigus nusprendė skirti vaikų namams.

Paklausus, ar vis dar pasitaiko „tuščių vokelių“ atvejų vestuvių metu, T. Ulozienė patikina, kad per visus metus tikrai buvo atvejų, kai poros gavo užklijuotus tuščius vokelius. Tačiau jų nebuvo daug.

„Žinote, niekada nežinai kaip ten taip atsitinka. Galbūt žmonės apsiriko, susipainiojo ir įvyko klaida“, – šypsosi moteris.

Sumas stipriai padidino euras

Šalyje vestuvių dovanų tendencijas taip pat stipriai pakeitė ir įvesta euro valiuta. Vestuvių planuotoja T. Ulozienė sutinka, kad euro įvedimas iškėlė dovanojamos sumos vertę.

REKLAMA

„Dovanojamos sumos tikrai padidėjo. Aš taip pat nesu tik vestuvių planuotoja, einu į vestuves kaip svečias. Man, žinoma, yra sunkiau, nes aš žinau, kiek viskas kainuoja: maistas, grupė, vedėjai, vietos. Manau, kad žmonėms galima padovanoti ir didesnę sumą“, – tikina T. Ulozienė.

Vestuvių planuotoja dažnai su pačiais jaunavedžiais susitinka po įsimintinos dienos aptarti visų buvusių smulkmenų, išgirsti poros nuomonės ir atsiliepimų. Kaip pasakoja pati T. Ulozienė, jeigu leidžia artimesnis ryšys, jaunavedžiai moteriai pasipasakoja ir apie gautas dovanas.

„Investicijos į gražias ir prabangias vestuves tikrai niekada neatsipirks. Kartais būna linksmų jaunavedžių pasakymų, tokių kaip „Nesitikėjome, kad jie tiek mažai įdės“, tačiau kartais poras didelėmis sumomis nustebina ir draugai“, – sako moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų