REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stalo žaidimas, kurį gali žaisti ir matantys, ir nematantys žmonės. Su tokia verslo idėja pasirodę moksleiviai iš Mažeikių tarptautiniame verslumo konkurse pelnė antrą vietą. Moksleiviai sukūrė inovatyvų stalo žaidimą brailio raštu.

Stalo žaidimas, kurį gali žaisti ir matantys, ir nematantys žmonės. Su tokia verslo idėja pasirodę moksleiviai iš Mažeikių tarptautiniame verslumo konkurse pelnė antrą vietą. Moksleiviai sukūrė inovatyvų stalo žaidimą brailio raštu.

REKLAMA

Po sėkmės Turkijoje žaidimą nusprendė išbandyti ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, kuri pirmadienio rytą suko galvą, kokius žodžius dėlioti.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Kokį žodį išeitų sudėlioti iš turimų raidžių? Atrodytų, paprastas žaidimas, panašus į kryžiažodį, kuriame iš turimų raidžių reikia sudėlioti kuo daugiau žodžių. Tačiau tai žaidimas, specialiai skirtas akliesiems ir silpnaregiams.

Prastai matantiems – kortelės su baltomis iškilusiomis raidėmis juodame fone. Visiškai nematantiems – raidės pažymėtos brailio raštu. Kad nepasiklystų, kur viršus, o kur apačia, detalės pažymėtos specialiai.

REKLAMA
REKLAMA

Šį žaidimą sukūrė moksleiviai iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos Damiras Samarinas ir Eligijus Girdenis. Abu už jį Europos verslumo konkurse neseniai pelnė antrą vietą.

REKLAMA

„Mes labai daug bendradarbiavome su Aklųjų ir silpnaregių sąjungos Mažeikių filialu ir turėdavome nuolatinius susitikimus. <...> Nešdavome jiems savo naują idėją, naują prototipą, atspausdintą bandymą. Visada peržiūrėdavo, išsakydavo realią nuomonę. Labai daug ir kritikos buvo. <...> Tai skaičiuojam 7-8 mėnesius, jeigu aš nesumeluosiu“, – pasakojo Damiras.

Turkijoje vykusiame konkurse vaikinai kalbėjo su patyrusiais verslininkais, turėjo bendrauti ir su mugės lankytojais.

„Mes pristatėm, kaip mūsų tas kelias ir visa kita, ir mes taip tris valandas su kiekvienu žmogumi. Tai pro mus praėjo begalė žmonių“, – sakė Eligijus.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausias akcentas – viešas žaidimo pristatymas kone tūkstančiui klausytojų.

„Aš vaidinau aklą, Damiras vaidino regintį. Ir aš einu su lazdele, aš įsitrenkiu į jį, ir mes susitinkam kaip draugai. Ir aš jam pasiūlau ką nors veikti, ir jis sako: ne, taigi tu neturi žaidimų, mes neturime, ką veikti. Ir aš jam sakau: tai netiesa, praėjusią savaitę girdėjau, kad du vaikinukai iš Lietuvos sukūrė stalo žaidimą“, – pasakojo moksleivis.

Šiuo metu vaikinai turi pagaminę penkis žaidimus, juos spausdina mokyklos nupirktu 3D spausdintuvu. Vienas žaidimas pirkėjui kainuotų 50 eurų.

„3D spausdintuvu vieną žaidimą pagaminti mums labiau kainuoja ne tiek finansų, kiek daug laiko – tai yra 40 valandų. <...> Dabar kalbamės su Kinija, turime žmones, kurie ten spausdina „Disney“ žaidimus ir žino apie Kinijos rinkos aktualijas, kaip mums pavyktų spausdinti, arba Lenkijoje savo žaidimus“, – aiškino Damiras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Damiras yra geras moksluose, aš nesu geras moksluose. Aš visą savo gyvenimą galvojau, kad neturiu jokio talento, kad esu niekam tikęs ir kad aš esu tiesiog paprastas gatvės vaikis, kuris bando užkariauti pasaulį, bet pats nežino, kokiu keliu. Ir dabar jūs stovit, aš bijau susigraudint, nes suprantu, kad žmonės susirenka manęs pasiklausyti“, – laimės ašaras prieš žurnalistus tramdė Eligijus.

Vaikinai įsitikinę, kad jų žaidimas ras savo vietą mokyklose, kur jau nuo kitų metų turės mokytis visi vaikai, taip pat ir silpnaregiai bei aklieji.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų