aklieji

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aklieji“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aklieji“.

Pastebėjote šiuos taškus ant banko kortelės? Štai, ką jie reiškia

Galbūt svarstėte, kokia yra tikroji taškų ir įpjovų ant debeto ir kredito kortelių reikšmė. Šie požymiai tampa vis labiau įprasti ir visi jie skirti padėti 2,2 mln. regėjimo negalią turinčių Jungtinės Karalystės gyventojų lengviau naudotis debeto ir kredito kortelėmis. Jei per pastaruosius kelerius metus turėjote naują debeto ar kredito kortelę, galbūt pastebėjote keletą jos dizaino pakeitimų.
2023-12-02

Verslo pergalę pelnęs moksleivis iš Mažeikių tramdė laimės ašaras: „Visą savo gyvenimą galvojau, kad neturiu jokio talento“

Stalo žaidimas, kurį gali žaisti ir matantys, ir nematantys žmonės. Su tokia verslo idėja pasirodę moksleiviai iš Mažeikių tarptautiniame verslumo konkurse pelnė antrą vietą. Moksleiviai sukūrė inovatyvų stalo žaidimą brailio raštu. Po sėkmės Turkijoje žaidimą nusprendė išbandyti ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, kuri pirmadienio rytą suko galvą, kokius žodžius dėlioti. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
2023-07-23

Neregiai skundžiasi negalintys saugiai pereiti gatvių: „Galima labai lengvai sumaišyti tą taksėjimą“

Neregiai skundžiasi negalintys saugiai pereiti gatvių. Vienose perėjose garso signalas skamba tik užsidegus žaliam šviesoforo signalui, kitose – degant raudonam, tad neregiai eidami ir nežino – bus nutrenkti automobilio ar ne. Savivaldybių, pasirodo, niekas neįpareigoja laikytis vieno standarto šviesoforų garsiniams signalams.
Aktualijos 2022-11-30

Galimybė suprasti tai, ką jaučia neregiai: gidai kviečia pasivaikščioti po Kauną aklinoje tamsoje

Gruodžio mėnesį Kaune startavo unikalus projektas – po Laisvės alėją ir Ąžuolyno parką kviečia pasivaikščioti keturi nematantys gidai-vedliai. Pojūčių turizmo atstovai matantiesiems uždeda specialius simuliacinius akinius, leidžiančius eiti aklinoje tamsoje, įteikia neregio lazdelę ir pakviečia į 1,5-2 val. kelionę.
Aktualijos 2021-12-22

Kaune neregiai rūšiuos lengviau: mieste atsirado pirmieji jiems skirti konteineriai

Kaip teisingai išmesti atliekas į konteinerį, jei esi neregys? Tokią dilemą ne vienus metus sprendžia nematantys žmonės. Jiems tenka pasikliauti atmintimi, klausti praeivių arba tiesiog neberūšiuoti. Bet Kaune dalis konteinerių paženklinti specialiomis lentelėmis, kurias pačiupinėję neregiai perskaitys informaciją Brailio raštu. Dabar Kaunietis Vytautas su šiukšlių maišeliu keliauja prie konteinerio.
Aktualijos 2021-05-24

Ypatinga istorija Kaune: aklas šuo stebina pasiekimais

Unikali ir jautri istorija iš Kauno – gyvūnų globėjai ir instruktoriai ėmėsi dresuoti visiškai aklą šunį. Iki tol bijojęs net lipti laiptais ar išeiti iš patalpos, šiandien keturkojis gerokai išdrąsėjęs. O per pora mėnesių amsis kaip reikiant nustebino savo pasiekimais – moka daugiau komandų nei kartais pavyksta išmokti ir sveikam šunyčiui. Instruktoriai atvirauja, kad baimės būta daug, mat toks iššūkis pirmasis jų praktikoje, o patarimų nesulaukė net iš užsienio kolegų.
REKLAMA
Trakų istorijos muziejus parengė edukacinę programą neregiams ir silpnaregiams „Regiu Trakų pilį“. Linos Puodžiūnienės nuotr.  Trakų istorijos muziejus parengė edukacinę programą neregiams ir silpnaregiams „Regiu Trakų pilį“. Linos Puodžiūnienės nuotr.

Nuo šiol Trakų pilies lobius gali pamatyti ir aklieji

Išgarsinta Kęstučio ir Vytauto žygių, apdainuota paties Maironio, Trakų pilis iki šiol tebežadina vaizduotę ir istorinę atmintį. Retas nesame žingsniavę į pilies salą vedančiu mediniu tiltu, vaikštinėję jos kiemais, lietę jos sienų akmenų. Be išvykos į Trakus neapsieina nė viena didesnė tarptautinė konferencija.
2019-12-13
REKLAMA
Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriaus vedėja Gintarė Šatė. Aurelijos Babinskienės nuotr.  Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriaus vedėja Gintarė Šatė. Aurelijos Babinskienės nuotr.

Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriuje – pagalba dirbantiems su autistiškais vaikais

Vilniuje, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre, prieš mėnesį duris atvėrė Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyrius. Šis skyrius, siekiantis ateityje tapti atskiru konsultaciniu centru, teikia įvairiapusę pagalbą švietimo įstaigoms, dirbančioms su autizmo spektro sutrikimą turinčiais vaikais, taip pat konsultuoja tėvus. Apie tai, kuo šis skyrius gali būti naudingas, kalbamės su jo vedėja Gintare Šate.
2019-10-04

Stovykloje ant Baltijos kranto aklieji mokėsi gyventi sveikai ir ekologiškai

Iš ryto mankšta, maudynės jūroje, dieną – paskaitos, meno terapijos dirbtuvės, vakare – muzikos terapija, ant jūros kranto laukianti pirtis. Baigiantis vasarai akluosius ir silpnaregius Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Respublikinis centras pakvietė į Šventojoje vykusią ketvirtąją sveiko gyvenimo būdo ir psichologinės harmonijos stovyklą. „Pokalbiai apie sveikatą, įvairios sveikatingumo programos šiuolaikinėje visuomenėje tapusios kone mados reikalu.
2019-09-06
REKLAMA
Neregys (nuotr. 123rf.com) Neregys (nuotr. 123rf.com)

Aklųjų socialinė reabilitacija – kelias savarankiškumo link

Aklieji dirba su naujausiomis informacinėmis technologijomis, dalyvauja paralimpinėse žaidynėse, bėga maratoną, šokinėja su parašiutais ir daro dar daug kitokių įdomių dalykų. Kodėl tada reikia kalbėti apie jų reabilitaciją, pačių paprasčiausių dalykų mokymąsi ir įgūdžių įgijimą? Kai žmogus su savo negalia susigyvena, ją prisijaukina, jis gali daug. Tačiau susigyvenimo procesas dažnai nelengvas, komplikuotas ir skausmingas. Ypač kai regėjimo netenkama jau subrendus arba vyresniame amžiuje.
2019-08-16
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų