REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinėje vyksta atkakli kova tarp miesto savivaldybės ir būstų administratorių. Paaiškėjo, kad namus prižiūrintys verslininkai net perka įžymybių paslaugas, kad šie viešai kritikuotų Vilniaus miesto savivaldybę ir jos vykdomą politiką. Už pinigus viešai, taip kaip reikia administratoriams feisbuke piktinosi net garsus apžvalgininkas Andrius Užkalnis.

Sostinėje vyksta atkakli kova tarp miesto savivaldybės ir būstų administratorių. Paaiškėjo, kad namus prižiūrintys verslininkai net perka įžymybių paslaugas, kad šie viešai kritikuotų Vilniaus miesto savivaldybę ir jos vykdomą politiką. Už pinigus viešai, taip kaip reikia administratoriams feisbuke piktinosi net garsus apžvalgininkas Andrius Užkalnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sostinėje šiuo metu pats rinkimų įkarštis. Tiesa, miestiečiai renka ne tautos atstovus, o savo daugiabučių administratorius. Rinkimų nuotaiką išduoda štai tokia prie durų pakabinta balsadėžė.

REKLAMA

„Vilniaus mieste, kiek žinau, statistikos duomenimis yra daugiau kaip 7000 daugiabučių namų, truputį daugiau kaip 4000 iš jų administruoja savivaldybės paskirtas administratorius. <...> Gyventojai gauna dokumentus balsavimo, kuriuose balsavimo biuletenyje turi išreikšti savo valią, kurį administratorių pasirinkti“, - tvarką aiškina Vilniaus m. savivaldybės atstovė Stasė Kvederienė.

Kaip ir kiekvienuose rinkimuose, intrigų čia netrūksta. Vos savivaldybė prabilo apie balsavimą, iškarto susilaukė būstų administratorių kritikos. Verslininkai kaltina valdžia, kad ši rinkimus organizuoja chaotiškai ir proteguoja savo įmonę „Grinda“. O miesto savivaldybė piktinasi, kad verslininkai stato tokias netikras balsavimo dėžes, kuriose „filtruojami“ surinkti žmonių balsai.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, daugiausia susidomėjimo sukėlė 2 žinomi visuomenės veikėjai: apžvalgininkas Andrius Užkalnis ir komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis. Jie feisbuke pradėjo viešai kritikuoti Vilniaus miesto savivaldybę, piktinosi administratorių rinkimais ir abejojo jų nauda. Savivaldybė išsiaiškino, kad ši įžymybių nuomonė nupirkta.

„Yra 2 žmonės mažiausiai, „influenceriai“ vadinamieji, Andrius Užkalnis ir Saugirdas Vaitulionis, kurie už pinigus per tris dienas parašė 2 postus, įrašus feisbuke. <...> Man gali patikti bet koks politikas, bet koks produktas telefonas ar kažkas, aš apie tai galiu rašyti, viskas tvarkoje. Jeigu man už tai moka pinigus, nesvarbu ar ta nuomonė sutampa, ką jie dabar bando sakyti, ar nesutampa, bet tai jau yra nuomonės formavimas už pinigus. Tai turi būti atitinkamai vertinama pagal galiojančius įstatymus“, - sako R. Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saugirdas Vaitulionis po kilusio skandalo prisipažino, kad jam buvo siūlomi pinigai už nuomonės išsakymą, tačiau jis esą mintis dėstė nemokamai. O štai Andrius Užkalnis prisipažino ėmęs pinigus už savivaldybės kritiką, tačiau dabar dėl savo poelgio gailisi.

„Kai tik pinigus gausiu iš agentūros, tai skirsiu juos visus labdarai ir paskelbsiu feisbuko savo paskyroje. […] Dėl viešinimo kitų dalykų, nesusijusių su politika, susijusių su prekėmis ar paslaugomis, tai čia tikrai ne pirmas kartas, pakankamai dažnai tas būna aš visiškai to neslepiu, tik tai vienintelis ir pirmas atvejis, kai tai buvo kažkiek susiję su politiniais dalykais“, - sako apžvalgininkas Andrius Užkalnis.

REKLAMA

Kuri konkreti įmonė pirko žinomų asmenų nuomonę neaišku, tačiau su jais dirbanti asociacija aiškina, kad kovojant su, jų nuomone, neskaidriai veikiančia savivaldybe, kaip ir kare, visos priemonės pateisinamos.

„Jeigu tai yra daroma ir jeigu daroma teisėtai, tai vadinasi mes neturime kalbėti. Nes pasamdyti tarkim, užsakomuosius straipsnius galima daryti, nes reikia apsiginti prieš savivaldybę ir savivaldybės politikus, jeigu jie užsiima nešvariais sprendimų priėmimais“, - savo tiesą gina Būsto rūmų atstovas Juozas Antanaitis.

REKLAMA

Pasak komunikacijos ekspertų, toks nuomonės išsakymas už pinigus atsisuks prieš pačias įžymybes, paslaugos užsakovus ir tarpininkus.

„Tos kalbos dar labiau suaštrės, plius politinis prieskonis, politinis kvapas visą laiką, net jeigu jis ir netikras, bet dabar nei vienas iš jų negalės nusiplauti, netgi kad ir kokios kalbos bebūtų, tai jis išliks ilgam, ir manau, verslas pradės papildomai pagalvoti, ar čia tikrai verta veltis ir panašiai“, - mano komunikacijos ekspertas Arijus Katauskas.

Tam, kad būtų paskirtas administratorius, turi balsuoti pusė būtų savininkų. Jei rinkimai nepavyks, bus skelbiami antri. Jei ir šie sužlugs, tada administratorių gyventojams skirs savivaldybė.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų