REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

„Velomaratono“, vykusio 2013-08-25 Vilniuje, metu dviračių žymėjimas susilaukė didžiulio susidomėjimo – renginio metu buvo paženklinta rekordiškai daug dviračių, net 143. Policijos pareigūnai bei draudimo ekspertai džiaugiasi, kad auga gyventojų, besirūpinančių savo dviračių saugumu, skaičius, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Dviračių žymėjimo akciją, bendradarbiaudami su ERGO draudimo grupe, vykdė Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai. Dviračiai buvo žymimi draudimo bendrovės ERGO poilsio zonoje. Dviračius nemokamai pasižymėti galėjo visi norintys, jiems tereikėjo atvykti su savo dviračiu, asmens tapatybę ir dviračio įsigijimą patvirtinančiu dokumentu.

REKLAMA

ERGO draudimo grupės Lietuvoje Rinkodaros vadovas Irmantas Šerys pasakoja, jog nors dviračius žymėjo du policijos pareigūnai ir du graveriai, tik pradėjus žymėti susidarė nemaža eilė norinčiųjų. „Gyventojai vis labiau rūpinasi savo turto apsauga, pagalvoja ne tik apie automobilių, pastatų, bet ir daiktų apsaugą. ERGO statistika atspindi, jog dėl dviračio vagystės gyventojai patiria ne tokius jau mažus nuostolius – vidutinė žala siekia 1,5 tūkst. litų. Tiesa, pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet netenkama kelis tūkstančius litų kainuojančių dviračių“, – pasakoja I. Šerys.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apskrities policijos Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus viršininkė Nomeda Cibarauskienė teigia, jog renginių metu paprastai pažymimos kelios dešimtys dviračių, tačiau tokio didelio būrio dviratininkų, norinčių pasižymėti savo dviračius, dar nėra buvę. „Džiaugiamės, kad akcija buvo labai sėkminga. Dviračių žymėjimas atlieka dvigubą funkciją: žymėti dviračiai vagiami rečiau, be to, pradingusius dviračius paprasčiau grąžinti savininkams, kadangi pagal ant dviračio užrašytą unikalų numerį duomenų registre galima lengvai surasti savininkų duomenis“, – teigia N. Cibarauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai dviračius taip pat pasižymėti gali bet kurią dieną policijos komisariatuose, tik prieš tai reikia pasiskambinti ir įspėti apie atvykimą. Žymėdami dviračius policijos pareigūnai ant jų unikalų numerį išgraviruoja specialiu graveriu arba užrašo specialiu žymekliu. Numeris ir savininko duomenys suvedami į duomenų sistemą. Dviračio savininkui taip pat įteikiamas lipdukas „Pažymėta policijoje“.

I. Šerys atkreipia dėmesį, kad siekiant maksimaliai apsaugoti dviratį nuo ilgapirščių, rekomenduojama ne tik jį pažymėti, bet ir pasirūpinti tinkamu dviračio užraktu. „Rekomenduojama naudoti kelis skirtingo tipo užraktus vienu metu, kad jų nulaužimas ilgapirščiams užtruktų kuo ilgiau. Patartina rinktis užraktą, pagamintą iš sustiprinto metalo kilpos arba U raidės formos metalinio strypo. Tiesa, visuomet reikėtų atkreipti dėmesį, prie ko prirakinamas dviratis – tai turi būti nejudantis, nenulaužiamas objektas“, – pasakoja I. Šerys.

REKLAMA

Esant galimybei, dviratį reikėtų palikti filmuojamoje ar bent jau tokioje vietoje, kurioje lankosi daug žmonių. Kadangi neretai dviračiai yra pavagiami iš sandėliukų ar garažų, dviračiais reikėtų pasirūpinti kaip ir bet kokiu kitu turtu, sustiprinant duris bei užrakinant jas tvirtesne spyna. Tiesa, norint užtikrintai apsisaugoti nuo galimų nuostolių, verta pagalvoti apie galimybę dviratį apdrausti. Žala dėl dviračių vagystės atlyginama pasirinkus namų turto draudimo apsaugą už vietos ribų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų