REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiai visų kartų žiūrovų antradienio (07.01) vakarą užtvindė Vingio parką. Atnaujintoje estradoje pirmą kartą buvo rodomas prieš tris dešimtmečius išpopuliarėjusio lietuviško miuziklo "Velnio nuotaka" sceninis pastatymas.

REKLAMA
REKLAMA

Į Pasaulio lietuvių dainų šventės Kartų vakaro premjerą atvyko pirmosios valstybės poros - Rolandas ir Laima Paksai, Artūras ir Jolanta Paulauskai, Vilniaus meras Artūras Zuokas su žmona Agne, kultūros ministrė Roma Žakaitienė, 1974 m. pastatyto muzikinio filmo "Velnio nuotaka" aktoriai ir statytojai, specialiai iš Izraelio atskrido ir legendinio miuziklo autorius kompozitorius Viačeslavas Ganelinas, prieš 30 metų sukūręs visiškai naują reiškinį tuometinėje lietuvių muzikoje.

REKLAMA

Roko operos žanrui artimas miuziklas neatsitiktinai įtrauktas į Pasaulio lietuvių dainų šventės programą. Kaip knygoje "Mūza su mikrofonu" yra rašęs muzikologas Liudas Šaltenis, "naudodamasis pačiomis įvairiausiomis išraiškos priemonėmis, šiuolaikinės lengvosios muzikos instrumentacijos naujovėmis, paplitusiais ritmais, kompozitorius vykusiai įpina ir būdingų mūsų nacionalinės muzikos bruožų. V. Ganelinas vengė cituoti lietuvių muzikinį folklorą [...]. Tačiau pagrindinėse muzikinėse charakteristikose yra mūsų dainoms būdingų intonacijų, subtiliai perteikiama liaudiška nuotaika, emocinis temperamentas".

REKLAMA
REKLAMA

Dviejų dalių spektaklio žiūrovų dėmesį jau nuo pirmųjų akimirkų prikaustė pavojingi kaskadininkų triukai: kanopomis skeldami ugnį nuo estrados kupolo lynais leidosi juodi raudoni "velniai", į dangų kilo sparnuoti angelai, estrados papėdėje oru skraidė galingi motociklai, pro žiūrovus pralėkdavo žirgų kavalkados. Pačioje estradoje efektingai atrodė ilgaplaukės šokėjos su baltomis vėliavomis, kurios prireikus virsdavo malūno sparnais, valties irklais, šienpjovių dalgiais. Kęstučio Jakšto režisuoto spektaklio dramaturgiją stiprino subtilūs šviesų, pirotechnikos ir dūmų efektai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Scenoje savo juodus darbelius rezgė, apverstame varpo formos katile degutą virė ir ugnine gitara brazdino pasišiaušęs Pinčiukas - Marijonas Mikutavičius, savo vaidyba ir charakteringu balsu kėlęs bene didžiausias publikos simpatijas. Puikiai jam į porą tiko davatka Uršulė - Neringa Čereškevičienė, kurią malūnininkas sumaniai piršo velniukui, o tas smagiai vėžino dramblotą "sužadėtinę" motociklo priekaboje.

Talentingai savo vaidmenis atliko dainuojantys aktoriai - piršlį Anuprą įkūnijęs Kostas Smoriginas ir girtuoklį arkliavagį Raupį vaidinęs Andrius Kaniava.

REKLAMA

Žiūrovai liko sužavėti ir įsimylėjėlių porų Jurgos - Indrės Dirgėlaitės ir Girdvainio - Česlovo Gabalio bei Baltaragio - Povilo Meškėlos ir Marcelės - Editos Bagdonaitės vokalinių sugebėjimų ir nepamirštamų arijų bei duetų. Su užsidegimu miuziklą atliko Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, choras "Brevis" ir ritmo grupė, diriguojami Gintaro Rinkevičiaus.

Įspūdingame renginyje neapsieita ir be techninių nesklandumų. Daugeliui stebėjusių reginį įspūdį apkartino tai, kad įvykius scenoje galėjo matyti tik pirmųjų eilių centre žiūrovai, įsigiję brangiausius bilietus. O kitiems teko pasitenkinti ribotu vaizdu trijuose ekranuose, iš jų didžiausias užstojo visą scenografo Mariaus Nekrošiaus ir choreografo Agrio Danilevičo darbą. Pirmoje dalyje vaizdas ekranuose buvo itin neryškus, o antroje - vaizdas centriniame ekrane dažnokai geso. Parterio žiūrovai nebuvo patenkinti ir roko operai pernelyg menku garsu.

REKLAMA

Vilniuje viešintis V. Ganelinas ketvirtadienį rengia koncertą "Neringos" restorane, kur prieš keturis dešimtmečius įsteigtame džiazo klube išgarsėjo V. Ganelino įkurtas džiazo trio. Kartu su garsiuoju kompozitoriumi ir pianistu vakare improvizuos saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir perkusininkas Arkadijus Gotesmanas.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų