REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 2 dieną Lietuvoje ir visame pasaulyje prasidėjo tarptautinė socialinė kampanija „Veiksmo savaitė 2011“. Šių metų kampanijos tema „Moterų ir mergaičių švietimas“ (angl. IT'S A RIGHT! MAKE IT RIGHT! EDUCATION FOR WOMEN & GIRLS NOW! ). Veiksmo savaitės metu organizuojami renginiai ir akcijos skirti vis dar dažnai pasitaikančioms mergaičių ir moterų švietimo prieinamumo problemoms, su lytimi susijusiems stereotipams.Pasak akcijos organizatorių, 69 mln. vaikų nelanko pradinės mokyklos, didesnė jų dalis – mergaitės. Iš 759 milijonų neraštingų žmonių net du trečdaliai yra moterys. Pastaraisiais metais šie skaičiai auga.

REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinis socialinės akcijos „Veiksmo savaitė: moterų ir mergaičių švietimas“ organizatorius Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia jaunimą ir suaugusiuosius dalyvauti nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose, kartu su milijonais vaikų ir daugiau nei 100 pasaulio šalių.

REKLAMA

Gegužės 5 d., ketvirtadienį, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras skelbia Veiksmo dieną „Taip, ji gali!“ ir kviečia moksleivius, mokytojus, jaunimo organizacijų atstovus dalyvauti moterų ir mergaičių švietimo problemoms skirtose paskaitose, diskusijose bei praktiniuose užsiėmimuose, kuriuos ves žymios ir įdomios moterys. Visi renginiai yra nemokami.

Užsiėmimuose bus kalbama: apie apie mergaičių švietimo galimybes Nigerijoje, švietimo prieinamumą trečiojo pasaulio šalyse, apie žiniasklaidos formuojamus mergaičių ir moterų stereotipus Lietuvoje bei jų poveikį mūsų gyvenimui, apie moteris tiksliuosiuose ir gamtos moksluose bei vyraujančius su lytimi susijusius profesinius stereotipus, apie stereotipų ir išankstinių nuostatų poveikį, diskriminacijos priežastis ir tolerancijos svarbą, „Ar tik mergaitėms tinka šilkas?“, „Kaip akmenį sušildo švelnios rankos?“ ir kt.

REKLAMA
REKLAMA

Paskaitų ir praktinių užsiėmimų lektoriai:konsultavimo ir informavimo centro PLIUS savanorė Chioma Azuike Hope (Nigerija), vyr. leitenantė, Krašto apsaugos ministerijos atstovė, misijos Afganistane dalyvė Rūta Gaižutytė, humanitarinių mokslų daktarė, Lygių galimybių plėtros centro projektų vadovė. dr. Margarita Jankauskaitė, Vilniaus universiteto teorinės fizikos katedros docentė, Europos Mokslininkių platformos (EPWS) tarybos narė, BASNET Forumas asociacijos prezidentė Doc. Dr. Dalia Šatkovskienė, programos „Visi skirtingi – visi lygūs" atstovai, dailininkė, neformaliojo švietimo mokytoja Virginija Stakionienė, dizainerė Rasa Zdanovičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą gegužės mėnesį moksleiviai ir jaunimo organizacijų nariai kviečiami dalyvauti rašinio konkurse „Moteris, kuri mane įkvepia“, originaliai, as-meniškai išreikšti savo nuomonę pilietinėje akcijoje „Pasirašyk, kad viso pasaulio mergaitės galėtų lankyti mokyklą“, rengti stereotipų švietime atskleidimui ir išgujimui skirtas akcijas bei įgyvendinti savo pačių sugalvotas iniciatyvas.

Gegužės 2–8 dienomis Lietuvos mokyklos kartu su milijonais vaikų, suaugusiųjų, mokytojų iš daugiau nei 100 pasaulio šalių kviečiami surengti „Didžiąją istorijos pamoką“, atkreipiančią dėmesį į moterų ir mergaičių švietimo svarbą bei situaciją įvairiose pasaulio šalyse, o savo mintis ir atradimus surašyti vienoje bendroje „Didžiojoje istorijos knygoje“.

Visuotinė švietimo kampanija (Global Campaign for Education) – nepelno siekianti asociacija, kurią sudaro pilietinės, visuomeninės, labdaros organizacijos, profesinės sąjungos bei vaikų teisių gynėjai iš viso pasaulio. Jos tikslas – užtikrinti, kad kiekvienas žmogus galėtų gauti kokybišką pagrindinį išsilavinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų