REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar žinote, ką kitiems apie jus sako jūsų veidas? O akys arba nosis? Arba jo veido bruožai – apie jūsų naująjį pažįstamą?

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrąjį žmogas ,,aš“ matome jo veide, nes kiekvienas veidas yra unikalus“, – tvirtina veidotyros specialistė Eglė Pelienė. Balsas.lt skaitytojams ji jau pasakojo, ką apie mus kitiems sako išdavikės akys. O šį kartą kalbamės apie tai, į kokius žmogaus bruožus ir kodėl pirmiausia atkreipiame dėmesį bei kodėl mūsų veidai yra asimetriški.

REKLAMA

Pirmiausia pastebime ryškiausius bruožus

„Į ką pirmiausia žiūrime žmogaus veide ir ką pirmiausia pastebime?“, – klausia E. Pelienė. Ir atsako:

„Paprastai mes atkreipiame dėmesį į tai, kas labiausiai dominuoja veide. Vieno žmogaus tai bus akys, kito nosis, trečio antakiai, ketvirto veide ryškūs bus net keli bruožai. Pirmoji fiziognomikos taisyklė ir yra – pradėkime nuo to, kas labiausiai dominuoja, nes tie bruožai  atskleidžia ir dominuojančius žmogaus charakterio bruožus, daug pasako apie jo elgseną. Prisiminkite, nuo kokių detalių vaikai pradeda dėlioti dėliones. Nuo ryškiausių. Lygiai taip pat ir fiziognomikoje".

REKLAMA
REKLAMA

Pasak E. Pelienės, žmogaus prigimtyje užkoduota su kuo nors lygintis.

„Pavyzdžiui, aš esu lieknesnė arba stambesnė. Bet ir smulkaus sudėjimo žmogus gali turėti didelę nosį, o gana stambaus žmogaus veido bruožai gali būti nuosaikūs", – aiškina ji.

Tačiau, primena E. Pelienė, nors kiekviena rasė taip pat turi dominuojančių bruožų rinkinį, jokiu būdu negalima teigti, kad kiniečiai ar vietnamiečiai yra siauraakiai.

„Jų rasėje taip pat yra ir žmonių su plačiomis akimis, o juodaodžių yra ir ne su tokiomis putliomis lūpomis. Lygindami tos pačios rasės žmonių bruožus, ir tarp jų pastebėtume  didelius skirtumus", – Balsas.lt sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodėl kairė veido pusė skiriasi nuo dešinės?

Veidotyros specialistė primena, kad kairysis smegenų pusrutulis atsakingas už intuiciją, kūrybą, emocinius dalykus ir valdo dešiniąją kūno pusę ir atvirkščiai. „Dešinysis pusrutulis – tai, kokie mes norime būti, kokiais save pateikiame socialiniame gyvenime. Stebėdami žmogaus kūno kalbą prisiminkite, kuri pusė signalizuoja apie jo vidinį „aš„, mūsų subjektyvųjį pasaulį“, – sako E. Pelienė.

„Mes visi iš prigimties esame asimetriški, todėl kuo mažiau kairė ir dešinė žmogaus veido ir kūno pusės skiriasi viena  nuo kitos, tuo mažesni skirtumai tarp to, ką jis jaučia, koks norėtų būti ir kokiu save pateikia aplinkiniams ir tarp to, koks jis iš tikrųjų yra ir ką jaučia", – aiškina E. Pelienė ir priduria:

REKLAMA

„Pernelyg krentanti į akis asimetrija siunčia mums informaciją, kad egzistuoja itin didelė takoskyra tarp to, koks žmogus yra iš prigimties, ir to, kokiu jis  stengiasi būti".

Anot E. Pelienės, po plastinės operacijos kuriam laikui abi žmogaus veido pusės gali kuriam laikui tapti kone simetriškos, tačiau ilgainiui vėl tampa tokios, kokios buvo. Ir  tik miręs žmogus tampa visai simetrišku.

„Likus dviem trim minutėms iki mirties žmogus tampa simetrišku. Mirdamas žmogus, jei nėra sužalotas, pasidaro visai simetriškas. Todėl kartais atėję į laidotuves sakome, kad žmogų pažįstame, tačiau jis neatpažįstamai pasikeitęs", – tvirtina E. Pelienė.

REKLAMA

Jos teigimu, jeigu galėtume sudėti greta to paties žmogaus dvi kairiąsias ir dvi dešiniąsias veido puses, pamatytume visai  kitus veidus, kurie skirtųsi ne tik vienas nuo kito – sunkiai atpažintume ir originalą.

 

Veido asimetrija (E.Pelienės iliustr.) (nuotr. Organizatorių)Veido asimetrija (E.Pelienės iliustr.)

Veido asimetrija (E.Pelienės iliustr.) (nuotr. Organizatorių)Veido asimetrija (E.Pelienės iliustr.)

„Veide asimetrija labiausiai matoma antakiuose, šypsenoje. Todėl kartais sakome, kad kurio nors žmogaus šypsena „kažkokia perkreipta„.  Atmetu pokyčius, susijusius su liga. Jeigu žmogus yra sveikas, pernelyg didelė asimetrija turėtų būti signalas, kad kažkas yra netaip“, – aiškina E. Pelienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Ji siūlo atkreipti dėmesį ir į tai, kad tuo metu, kai žmogus patiria itin stiprių išgyvenimų, asimetrija jo veide gali padidėti. „Bet jeigu sugebi save vėl „surinkti„, ji taip pat sumažėja“, – apibendrina veidotyros specialistė.

Vis dėlto ji pabrėžia, kad didelės įtakos turi ir tai, kokioje aplinkoje žmogus formavosi ir gyvena, ir net tai, kur trumpam išvyksta.

„Todėl grįžęs po atostogų žmogus atrodo pasikeitęs. Išnyksta įtampa veide ir bruožai šiek tiek sušvelnėja", – sako E. Pelienė.

Pasak veidotyros specialistės, daug informacijos apie žmogų suteikia ir veido forma – kvadratinis, trikampis ar ovalus jūsų veidas, ar atšiaurus jūsų smakras, ar  toli viena nuo kitos „įsodintos“ akys. Tačiau apie tai – kitą kartą.

Taip pat skaitykite:

Veidotyros specialistė: veide atsispindi tikrasis jūsų „aš“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų