• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulinėje valiutų rinkoje kursų judėjimas rodė, kad investuotojai yra nervingi, tačiau tai neatsispindėjo akcijų kainų pokyčiuose. JAV akcijų rinkos indeksai kilo į naujas metų aukštumas, obligacijų kainos smuktelėjo žemyn. JAV doleris vakar stiprėjo pagrindinių valiutų atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA

Akcijų rinkų indeksas Dow Jones kilo 0.43 proc. - aštuntą dieną paeiliui. Naftos žaliava kaina laikėsi virš 82 JAV dolerių už barelį, tačiau šiandien ryte nusileido iki 81.90 JAV dolerių. Aukso uncija vakar brango iki 1127.28 JAV dolerių, tačiau atsinaujinus nuogąstavimams dėl Graikijos šiandien ryte leidosi iki 1121.75 JAV dolerių.

REKLAMA

Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas ketvirtadienį nusirito žemyn 0.93 proc. iki 1.3607 lygio. Europos Sąjunga pati viena nusprendė gelbėti Graikiją ir neoficialiai užtrenkė duris galimai Tarptautinio valiutų fondo (TVF) pagalbai. Visgi galutinį sprendimą ir pagalbos variantą vis dar delsiama pateikti. Be abejo, kreipimasis į TVF būtų neigiamas signalas. Palyginimui, tai būtu panaši situacijai, jei JAV kreiptųsi į TVF prašydama paremti kurią nors valstiją. Valiutai būtų suduotas skaudus smūgis. Tačiau Vokietija yra kiek kitokios nuomonės ir teigia, kad Graikijos gelbėjimą užkrauti ant ir taip išvargusių vartotojų pečių – prastas sprendimas.

REKLAMA
REKLAMA

Diskusijos verda toliau, spekuliacijų ir gandų Graikijos tema netrūksta. Vienas populiaresnių – Graikijos išstojimo iš euro zonos klausimas. ECB vadovai tai vadina nesąmone. Pats Graikijos premjeras taip pat tvirtina, kad šalis neketina trauktis iš euro zonos ir neketina atsisakyti euro. Tačiau Graikijos skola siekia 300 mlrd. eurų, o ja refinansuoti reiks skolintis dar. Dalis rinkos analitikų ir dalyvių abejoja ar šiai šaliai pavyks įgyvendinti uolią taupymo programą. Be to, reikia atminti, kad Portugalija irgi turi didelių skolų, tačiau ši euro zonos pakraštyje esama valstybė labai stipriai „nejudinama“. Bent jau kol kas. Visa tai gali „išlįsti“ ateityje, o tai būtų labai nenaudinga eurui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nemažą poveikį JAV doleriui, o kartu ir pagrindinei valiutų porai, turėjo spekuliacijos diskonto normos kėlimo tema. FED pradėjo rinkos likvidumo mažinimo programą ir pirmieji žingsniai būtent atsispindi diskonto normos didinime. Tai riboja rinkos finansų rinkos likvidumą, tačiau neatsiliepia vartotojams. Diskonto norma – tai palūkanos už kurias FED skolina pinigus komerciniams bankams. Bazinė palūkanų norma – komercinių bankų tarpusavio skolinimosi kaštai.

Vakar tai pat buvo sulaukta nemažai ekonominių žinių iš Europos ir JAV. Euro zonos einamosios sąskaitos deficitas sudarė 8.1 mlrd. eurų, nors buvo lauktas perteklius (2.9 mlrd.). JAV vartotojų kainų indeksas sudarė 0.0 proc., o analitikai tikėjosi 0.1 proc. augimo. JAV savaitinis bedarbių paraiškų skaičius atitiko prognozę (457 tūkst.), Filadelfijos pramonės gamybos indeksas paaugo nuo 17.6 iki 18.9. JAV einamosios sąskaitos deficitas padidėjo nuo 102 mlrd. iki 116 mlrd. JAV dolerių – mažiau nei tikėtasi (120 mlrd.).

REKLAMA

Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas krito 0.50 proc. iki 1.5244 lygio. D. Britanijos viešojo sektoriaus skolinimasis praėjusį mėnesį paaugo iki 12.6 mlrd. svarų. Būsto paskolų išduota 48 tūkst., nors buvo prognozuota 54 tūkst. JAV dolerio ir Japonijos jenos valiutų poros kursas beveik nepakito ir liko svyruoti ties 90.35 lygiu. Tačiau dienos svyravimo diapazonas sudarė 104 punktus.

Šiandien iš JAV ir Europos naujienų nebus skelbiama. Žinių rinkos dalyviai sulauks iš Kanados, todėl įdomesnis ir aktyvesnis gali būti JAV dolerio ir Kanados dolerio valiutų poros kurso judėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų