• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net namie skaičiuojant pinigus būtina saugotis ir užsitraukti užuolaidas. Žmonių įpročius perkandę vagys iš gretimo namo seka kiekvieną judesį. Nusikaltėliai aukų ieško apsiginklavę galingais žiūronais, tolimą vaizdą priartinti galinčiomis vaizdo kameromis. Ši technika vagims padeda surasti, kur žmonės savo namuose slepia pinigus.

REKLAMA
REKLAMA

Sulaužė spyną

Klaipėdietė Nijolė nebuvo įpratusi dieną užsitraukti naktinių užuolaidų, kai prireikdavo paimti ar padėti pinigus į namiškiams žinomą vietą. Po vagių vizito moteris pakeitė įpročius. Ji tapo atsargesnė ir pažįstamiems pataria saugotis net namuose.

REKLAMA

Kad Nijolės namuose apsilankė vagys, pirmoji suvokė iškart po vagystės namo grįžusi aštuonmetė duktė. Mergaitei bandant atrakinti duris, spynos širdelė įkrito vidun. O pamačius sujauktą miegamąjį abejonių nebeliko.

Moteris spėjo, kad duktė sutiko vieną vagių. Laimė, tai atsitiko ne namie, nes bute nusikaltėlį išvydusi mergaitė galėjo patirti šoką. „Laiptais lipdama ji pastebėjo iki tol nematytą vyrą, kuris leidosi žemyn ir šnekėjo mobiliuoju telefonu. Mes manome, kad tai ir buvo vagis“, - dienraščiui pasakojo Nijolė.

REKLAMA
REKLAMA

Žinojo, kur pinigai

Eidami į pedagoge dirbančios Nijolės butą nusikaltėliai iš anksto žinojo, ką ir iš kur vogs. „Nors šalia buvo ir telefonai, ir auksiniai papuošalai, vagys paėmė tik pinigus ir bankų korteles“, - ilgapirščių išrankumu stebėjosi nukentėjusioji.

Moters nuomone, vagys ne ieškojo, ne spėliojo, bet tiksliai žinojo, kur jos šeima laiko pinigus. „Paprastai daugiau vertingų daiktų būna salone. O jie ėjo tiesiai į miegamąjį, kur ir buvo laikomi pinigai“, - teigė Nijolė.

Išvakarėse pedagogė gavo algą ir beveik visą ją bankomate pasiėmė grynaisiais. Vagystės dieną moteris didžiąją dalį pinigų paliko namie, o su likusiais išėjo apsipirkti. Netrukus į tuščius namus įsibrovė ilgapirščiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po vagystės dingo

Supratusi, kad nusikaltėlių buvo sekama, po vagystės moteris porą dienų kartu su vyru pati bandė aptikti vagių pėdsakus. Gana greitai ji atkreipė dėmesį į butą priešais esančiame name.

„Jame būdavo keli vyrukai, dar keli stoviniuodavo prie laiptinės. Ir visą laiką žvalgydavosi, kažką stebėdavo. O po vagystės praėjus kelioms dienoms visi jie dingo“, - tyrimo laimikiu pasidalino Nijolė.

Ji su vyru išsiaiškino, kad butas, iš kurio įtartini tipai stebėjo kaimynystėje įsikūrusius klaipėdiečius, jau kurį laiką yra negyvenamas ir parduodamas. Pro šio buto langus net be specialios įrangos gerai matomos kelios dešimtys butų. Moteris įsitikino, kad pasinaudojus žiūronais ar vaizdo kamera be vargo galima išsiaiškinti, kur jos kaimynai butuose slepia pinigus.

REKLAMA

Apvogė ne vieną

Nuo profesionalių vagių nukentėjo ne tik Nijolė. Su kaimynais pabendravusi moteris išgirdo, kad tame pačiame daugiabučiame nusikaltėliai “apšvarino” mažiausiai dar vieną butą. Pedagogės bute apsilankę ilgapirščiai, kaip spėja moteris, apvogė ir kitoje gatvėje gyvenančią jos draugę.

„Tas pats braižas: iš buto paėmė tik pinigus, žinojo, kur jie laikomi. Ir durų spyna sulaužyta taip pat, prisilietus širdelė įkrito vidun. Matyt, kad pro šalį einantiems kaimynams nekristų į akis, vagys sulaužytą spynos širdelę įstatydavo atgal“, - svarstė nuo nusikaltėlių nukentėjusi moteris.

REKLAMA

Netrukus po vagystės Nijolė susirūpino buto apsauga. Ji nusprendė, kad žymiai saugiau bus gyventi už šarvuotų durų, o skaičiuoti pinigus - užtraukus nepermatomas užuolaidas.

Pastaruoju metu Klaipėdos policija sulaukia dešimčių pareiškimų apie keistas vagystes. Nusikaltėliai į butus patenka sulaužę spynas, o iš buto pavagiami tik slaptavietėse buvę pinigai. Nukentėjusieji teigia prieš vagystes jautęsi, lyg būtų sekami.

Dažniausiai vagys siautėja pietinėje Klaipėdos dalyje esančiuose „miegamuosiuose“ kvartaluose. Nedideliu atstumu vienas priešais kitą pastatyti daugiabučiai namai - ideali vieta pro langus sekti kaimynus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruošiasi iš anksto

Klaipėdos kriminalinės policijos viršininkas Dainius Smatavičius dienraščiui patvirtino, kad pasakojimai apie aukas sekančius ilgapirščius nėra išgalvoti. „Iš tiesų yra pagrindo prielaidoms, kad vagys pro kaimyninių butų langus seka būsimas aukas. Jie domisi ne tik pinigais, bet viskuo: butais, automobiliais, kitu turtu“, - nusikaltėlių veiklos metodus dėstė pareigūnas.

Jis patarė saugant butą nuo nekviestų svečių neapsiriboti vien tik šarvuotų durų įrengimu. „Geriausia būtų, jei žmonės namuose įsirengtų seifus, o skaičiuodami pinigus užsitrauktų užuolaidas. Kad kuo mažesnis artimųjų ar pažįstamųjų ratas žinotų, kokį turtą žmonės turi ir kur jį laiko“, - patarė D.Smatavičius.

REKLAMA

Uostamiesčio kriminalinės policijos vadovas taip pat rekomenduoja butuose įrengti apsaugos signalizacijas, susitarti su kaimynais stebėti aplinką ir apie įtartinus tipus pranešti policijai.

„Vagys retai laužiasi į butą, neištyrę aplinkos. Taigi jie pasirodo gerokai prieš vagystę“, - vilties užklupti nusikaltimui besiruošiančius vagis nepraranda pareigūnas.

Vaidotas ZALECKIS

“Klaipėda” (http://www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų