REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eksparlamentarui Virginijui Martišauskui Generalinėje prokuratūroje antradienį buvo pareikšti įtarimai dėl kyšio priėmimo. Politikui kardomoji priemonė nebuvo paskirta.

REKLAMA
REKLAMA

58 metų politikas į prokuratūrą atvyko su advokatu Romaldu Briliumi. Dalyvaujant advokatui, prokuroras pareiškė V.Martišauskui įtarimus pagal Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 dalį, numatančią atsakomybę už kyšininkavimą, ir po to apklausė įtariamuoju. Kardomoji priemonė įtariamajam nepaskirta.

REKLAMA

Kodekse rašoma, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai priėmęs, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Įtariama, kad V.Martišauskas reikalavo 20 tūkst. litų kyšio kaip paramos jo rinkimų kampanijai iš Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Kęstučio Šiliausko.

REKLAMA
REKLAMA

Už tai V.Martišauskas esą žadėjo atsiimti savo skundą aplinkos ministrui Arūnui Kundrotui dėl K.Šiliausko sukelto incidento, kurio metu buvo sunkiai sužalotas žmogus.

V.Martišauskas neigia reikalavęs kyšio ir ėmęs pinigus.

"Nu labą dieną, kodėl aš turiu pripažinti nebūtus dalykus", - atsakė jis žurnalistams, paklaustas ar prokurorui prisipažino kaltas.

Po puspenktos valandos trukusios apklausos V.Martišauskas išėjo pastebimai susijaudinęs, su žurnalistais kalbėjo drebančiomis lūpomis.

"Anksčiau būdavo, tokiu būdu kaip jūs eidavau, dabar kitokiu būdu atėjau", - paklaustas, kaip jaučiasi atėjęs į prokuratūrą, atsakė ilgametę televizijos žurnalisto patirtį turintis V.Martišauskas. Prieš tapdamas parlamentaru jis vedė Lietuvos televizijos laidas apie automobilius ir saugų eismą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kyšininkavimu įtariamas V.Martišauskas praėjusį ketvirtadienį įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pareiškimą dėl Seimo nario mandato atsisakymo ir VRK paprašė nutraukti jo Seimo nario įgaliojimus.

Atsisakyti Seimo nario mandato V.Martišauskui rekomendavo Liberalų ir centro sąjungos rinkimų štabas.

Generalinis prokuroras Antanas Klimavičius buvo įteikęs Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn V.Martišauską, kuris įtariamas prievartavęs duoti kyšį.

Generalinė prokuratūra prašė ir Vyriausiąją rinkimų komisiją leisti patraukti parlamentarą baudžiamojon atsakomybėn. Tokio VRK leidimo reikėjo, nes V.Martišauskas buvo kandidatas į Seimo narius. VRK sutikimą prokurorai gavo.

REKLAMA

Liberalcentristas kandidatavo į Seimą Šilutės-Pagėgių vienmandatėje rinkimų apygardoje ir buvo įrašytas į Liberalų ir centro sąjungos kandidatų sąrašą daugiamandatėje rinkimų apygardoje. Rinkimai V.Martišauskui susiklostė nesėkmingai. V.Martišauskas surinko 9,97 proc. rinkėjų balsų ir tarp šešių kandidatų liko paskutinis. LCS sąraše jis buvo įrašytas 26-uoju.

Tyrimas dėl šio politiko galimo kyšininkavimo Generalinėje prokuratūroje buvo pradėtas spalio 4 dieną.

"Yra įtariama, kad kandidatas į Seimo narius Virginijus Martišauskas, būdamas valstybės tarnautojas, nuo 2004 metų liepos 17 d., netiesiogiai, per Albiną Gūžę ir tiesiogiai, pokalbių metu, reikalavo iš Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Kęstučio Šiliausko surasti rėmėjus, kurie jo naudai duotų 20 tūkst. litų kyšį", - rašė Generalinė prokuratūra VRK.

REKLAMA

Įtarimai politikui grindžiami K.Šiliausko pareiškimu apie nusikalstamą veiką, liudytojų apklausomis, taip pat slapta darytais garso įrašais.

V.Martišausko pasakojimu žiniasklaidai, į vieną Vilkyčių kavinę jį pasikalbėti pakvietęs Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento direktorius K.Šiliauskas ir pareiškęs, jog ketina politiko rinkimų vajui paaukoti 10 tūkst. litų.

"Tas pilietis man seniai pažįstamas, todėl jam atsakiau, kad jeigu nori man paaukoti pinigų, tegul užpildo aukų lapą ir nurodo, kas ir kodėl aukoja. K.Šiliauskas lapą užpildyti atsisakė, tačiau pakišo po juo pinigus", -"Lietuvos rytui" yra pasakojęs V.Martišauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak parlamentaro, visą tą "pinigų aukojimo sceną" kavinėje stebėjo pareigūnai.

V.Martišauskui išėjus iš kavinės, parlamentaro teigimu, po kelių minučių prie jo priėjo du vyrai ir prisistatė Generalinės prokuratūros bei STT atstovais.Jie klausė, ar politikas gavo pinigų iš Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento vadovo.

Seimo narys neneigė, kad jam buvo siūlyta pinigų. Grįžęs į kavinę, jis parodė aukų rinkimo lapą. Jis tvirtino, kad prie K.Šiliausko pinigų, pakištų po aukų lapu, neprisilietė.

"Ačiū Dievui, iškart supratau, kas vyksta. Jaučiau, jog K.Šiliauskas gali regzti kompromituojančią intrigą. Tai, kad toje kavinėje jau sėdėjo ir iš Vilniaus atvykę teisėsaugininkai, rodo,jog prieš mane buvo įvykdyta iš anksto suplanuota provokacija", - teigė dienraščiui V.Martišauskas.

Dėl įtarimų kyšininkavimu šią vasarą iš Seimo pasitraukė trys parlamentarai - socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, konservatorius Arvydas Vidžiūnas ir socialliberalas Vytautas Kvietkauskas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų