REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Gruodžio 13 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje įvyksiantis vienintelis smuiko virtuozės Vanessos Mae koncertas su choru ir styginių orkestru žada priblokšti savo įspūdingumu.

Gruodžio 13 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje įvyksiantis vienintelis smuiko virtuozės Vanessos Mae koncertas su choru ir styginių orkestru žada priblokšti savo įspūdingumu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai bus techniškai sudėtingiausias atlikėjos koncertas Lietuvoje. Smuikininkės pasirodymą žiūrovai matys ne tik ant specialia balta danga dengtos scenos, bet ir 20 metrų skersmens ekrane. Organizatoriai žada ypatingą apšvietimo bei garso kokybę ir koncerto estetiką. Iš Pietryčių Azijos kilusi smuikininkė moderniosios klasikos gerbėjus pradžiugins pristatydama ne tik didžiausius savo hitus, bet ir kelis naujus kūrinius.

REKLAMA

Vanessa Mae į Vilnių atvyks iš Rygos. Lietuvoje žvaigždė pageidavo važinėti pačiu naujausiu liukso klasės „BMW“ markės automobiliu. Smuikininkė koncertuos kartu su 12-os muzikantų styginiu orkestru. Orkestrui keliami išskirtiniai aprangos reikalavimai – nurodoma, kad visi muzikantai privalo dėvėti frakus. Taip pat numatoma, kad keletą kūrinių Vanessa Mae atliks kartu su 8 dainininkų choru. Visi choristai turi dėvėti juodus drabužius.

REKLAMA
REKLAMA

Nors slidinėjimo treniruotėse dalyvaujanti ir 2014 m. Sočio olimpinėms žaidynėms besiruošianti Vanessa Mae yra įpratusi prie žiemiško oro, koncerto metu ją šildys 10 infraraudonųjų spindulių šildytuvų, nukreiptų į smuikininkę ant scenos. Techninis personalas rūpinasi, kad oro temperatūra scenoje viso koncerto metu būtų 22 laipsniai Celsijaus. Viešbučio reikalavimuose nurodyta, kad ruošdamasi koncertui Vanessa Mae privalo turėti galimybę repetuoti bet kuriuo paros metu, net ir naktį.

Atsiveš brangiuosius savo instrumentus

Smuiko audrą sukelsianti talentingoji Vanessa Mae į Vilnių atsiveš išskirtinius ir labai brangius instrumentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad  atlikėjos instrumentai yra apdrausti. Imtis ypatingo atsargumo įpareigoja tai, kad vienas iš pačių brangiausių Vanessa Mae smuikų praeityje buvo pavogtas. Kokiai sumai apdrausti instrumentai neskelbiama.

Vanessa Mae dažniausiai koncertuose naudoja vieną iš dviejų smuiko tipų: „Guadagnini“ akustinį smuiką arba „Zeta Jazz“ modelio elektrinį smuiką. „Guadagnini“ smuikas, pavadintas „Gizmo", buvo pagamintas 1761 m. Už daiugiau nei 300 tūkst. JAV dolerių jį dešimtmetei Vanessai nupirko tėvai. Smuikas buvo pavogtas 1995-ųjų sausį, laimė, policija jį rado ir grąžino po dviejų mėnesių. Vieno iš savo pasirodymų išvakarėse atlikėjos „Guadagnini“ smuikas buvo nukritęs ir įskilęs. Po kelių kruopštaus darbo savaičių instrumentą pavyko sutaisyti. Dabar šio V.Mae instrumento vertė yra beveik pusė milijono JAV dolerių.

REKLAMA

„Guadagnini“ smuiko gamintojas Giovanni Battista Guadagnini (1711-1786 m.) laikomas vienu iš geriausių styginių instrumentų meistrų istorijoje. Netoli Piacenzos gimusio Guadagnini darbai yra skirstomi į keturis laikotarpius – pagal miestus, kuriuose tuo metu gyveno ir dirbo smuikų meistras: Piacenzos, Milano, Parmos ir Turino. Paskutiniųjų dviejų periodų smuikai yra laikomi jo geriausiais darbais ir yra didžiausios vertės.

Be „Guadagnini“, Vanessa Mae dažnai groja dviem „Zeta Jazz“ modelio elektriniais smuikais, vienas iš jų – baltas, kitas papuoštas Jungtinių Amerikos Valstijų vėliavos fragmentais. 2001 m. atlikėja pradėjo groti originaliu sidabro spalvos „Zeta Jazz“ smuiku. Patobulintos ergonomiškos formos ir elegantiško stiliaus smuikas puikiai skamba atliekant įvairių muzikos stilių kūrinius. Šis instrumentas dėl stygų mechanizmo ypatumų ir formos gali groti greičiau nei ankstesni elektriniai smuikai. Juo išgaunami įvairūs efektai: gitaros melodijos, uždelsti ir iškreipti garsai. Sakoma, kad šių smuikų galimybes yra neribotos.

Atlikėja taip pat turi tris instrumentų gamintojo Tedo Brewerio elektrinius smuikus. Pirmąjį elektrinį smuiką T.Brewer pagamino 1993 m. savo draugui muzikantui. Eksperimentuodamas su akrilu, jis nusprendė ir toliau naudoti šią medžiagą naujiems užsakymams, siekdamas sukurti vizualiai „dramatišką“ smuiko išorę, kuri turėtų įtaką garsui. Ketverius metus T.Brewer eksperimentavo su formomis, medžiagomis, neįprastu dizainu ir nuo 1997 m. ėmė prekiauti moderniais akriliniais elektroniniais smuikais. 2001 m. jis gavo V.Mae užsakymą pagaminti smuiką būsimojo atlikėjos albumo „Subject To Change“ įrašams. T.Brewer buvo sužavėtas užsakymu ir specialiai Vanessai Mae sukūrė bei pagamino „Crossbow“ smuiko modelį. Nuo to laiko T.Brewer smuikai tapo populiariais visame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų