Sekmadienį (03.16) Anglijoje baigėsi uždarų patalpų lengvosios atletikos planetos pirmenybės. Paskutinę varžybų dieną rusė Svetlana Feofanova pagerino šuolių su kartimi uždarų patalpų pasaulio rekordą.

Maria Mutola iš Mozambiko iškovojo savo penktąjį titulą 800 m bėgime, etiopas Haile Gebrselassie`s (Hailė Gebrzelazis) laimėjo 3 000 metrų bėgimą ir savo kolekciją papildė dar vienu aukso medaliu ir tik karjerą baigiančiam britui Colinui Jacksonui (Kolinui Džeksonui) nepavyko iškovoti medalio 60 metrų barjerinio bėgimo distancijoje.

Vienintelį pasaulio rekordą čempionate pagerino rusė Svetlana Feofanova, su kartimi įveikusi 4,80 m aukštį ir dviem centimetrais pagerinusi amerikietei Stacy Dragilai (Steisi Dragilai) priklausiusį uždarų patalpų pasaulio rekordą.

Olimpinei ir pasaulio čempionei S. Dragilai, kuri Birmingeme neįveikė atrankos barjero, vis dar priklauso absoliutus šios rungties pasaulio rekordas - 4,81 m.

Nugalėjusi 800 m bėgimo distancijoje Maria Mutola iš Mozambiko iškovojo penktąjį planetos uždarų patalpų čempionato aukso medalį ir pavijo Kubos šuolininką į tolį Ivaną Pedroso, kuris pirmavo 1993-2001 metais.

Etiopas H. Gebrselassie 3 000 metrų bėgimo finale aplenkė ispaną Albertą Garcią (Albertą Garsiją) ir susigrąžino 1997 ir 1999 metais iškovotą titulą šioje distancijoje.

Didžiosios Britanijos rinktinės kapitonas ir viltis C. Jacksonas buvo tik penktas 60 m barjerinio bėgimo distancijoje, kurioje čempiono titulą apgynė amerikietis Allenas Johnsonas (Alenas Džonsonas).

Dukart olimpinė 100 metrų bėgimo čempionė 36 metų amerikietė Gail Devers (Geil Divers) nugalėjo moterų 60 m barjerinio bėgimo rungtyje, aplenkusi sidabrą iškovojusią ispanę Glory Alozie (Glory Alosi) ir bronzą - Melissa Morrison iš JAV.

Švedas Christianas Olssonas, šeštuoju bandymu nušokęs 17,70 m, laimėjo trišuolio rungtį, aplenkęs amerikietį Walterį Davisą. Tik ketvirtas liko olimpinis čempionas britas Jonathanas Edwardsas (Džonatanas Edvardsas).

400 m bėgimo rungtį laimėjo amerikietis Tyree Washingtonas (Teiris Vašingtonas). JAV bėgikas distanciją nubėgo per 45,34 sek. ir, pagerinęs geriausią sezono rezultatą pasaulyje, aplenkė nugalėtojo titulą ginusį britą Danielį Caines (Danielį Keinsą).

Ir antrasis šuolininkų į aukštį aukso medalis atiteko Švedijos sportininkams. Po Stefano Holmso (2,35 m) pergalės šeštadienį moterų varžybose sekmadienį pirmavo 2,01 m įveikusi Kajsa Bergqvist (Kajsa Bergkvist).

Pasaulio rekordininkė amerikietė Regina Jacobs (Regina Džeikobs) laimėjo moterų 1 500 bėgimą, o jos tėvynainis Davidas Krummenackeris 800 m distancijoje įveikė šios rungties favoritą ir pasaulio rekordininką Wilsoną Kipketerį iš DanijosSekmadienio varžybų prizininkai:

Vyrai, 400 m:1. Tyree Washington (JAV) 45.34 sek.2. Daniel Caines (D.Britanija) 45.433= Jamie Baulch (D.Britanija) 45.993= Paul McKee (Airija) 45.99

800 m:1. David Krummenacker (JAV) 1:45.692. Wilson Kipketer (Danija) 1:45.873. Wilfred Bungei (Kenija) 1:46.54

3 000 m:1. Haile Gebrselassie (Etiopija) 7:40.972. Alberto Garcia (Ispanija) 7:42.083. Luke Kipkosgei (Kenija) 7:42.56

60 m barjerinis bėgimas:1. Allen Johnson (JAV) 7.472. Anier Garcia (Kuba) 7.493. Xiang Liu (Kinija) 7.52

Trišuolis:1. Christian Olsson (Švedija) 17.70 m2. Walter Davis (JAV) 17.353. Yoelbi Quesada (Kuba) 17.27

Estafetė 4x400 m:1. JAV 3:04.092. Jamaika 3:04.213. D. Britanija 3:06.12

Septynkovė:1. Tom Pappas (JAV) 6361 tšk.2. Lev Lobodin (Rusija) 62973. Roman Sebrle (Čekija) 6196

Moterys, 400 m:1. Natalya Nazarova (Rusija) 50.83 sek.2. Christine Amertil (Bahamų salos) 51.113. Grit Breuer (Vokietija) 51.13

800 m:1. Maria de Lourdes Mutola (Mozambikas) 1:58.942. Stephanie Graf (Austrija) 1:59.393. Mayte Martinez (Ispanija) 1:59.53

1 500 m:1. Regina Jacobs (JAV) 4:01.672. Kelly Holmes (D. Britanija) 4:02.663. Yekaterina Rozenberg (Rusija) 4:02.80

60 m b/b:1. Gail Devers (JAV) 7.812. Glory Alozie (Ispanija) 7.903. Melissa Morrison (JAV) 7.92

Aukštis:1. Kajsa Bergqvist (Švedija) 2.01 m2. Yelena Yelesina (Rusija) 1.993. Anna Chicherova (Rusija) 1.99

Kartis:1. Svetlana Feofanova (Rusija) 4.80 (pasaulio rekordas)2. Yelena Isinbayeva (Rusija) 4.603. Monika Pyrek (Lenkija) 4.45

Tolis:1. Tatyana Kotova (Rusija) 6.842. Inessa Kravets (Ukraina) 6.723. Maurren Higa Maggi (Brazilija) 6.70