REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minint Moters dieną – Kovo 8-ąją – glėbius gėlių vyrai neša mamoms, bendradarbėms ar net kaimynėms. Tačiau feminizmo aktyvistės gėlių pageidauja ne visos – sako nėra ko švęsti, kai moterų ir vyrų lygybė dar nepasiekta – atlyginimai per maži, pagarbos iš vyrų dar mažiau, o ir pagalbos nuo smurto nukentėjusioms moterims gali išvis nebelikti.

Minint Moters dieną – Kovo 8-ąją – glėbius gėlių vyrai neša mamoms, bendradarbėms ar net kaimynėms. Tačiau feminizmo aktyvistės gėlių pageidauja ne visos – sako nėra ko švęsti, kai moterų ir vyrų lygybė dar nepasiekta – atlyginimai per maži, pagarbos iš vyrų dar mažiau, o ir pagalbos nuo smurto nukentėjusioms moterims gali išvis nebelikti.

REKLAMA

Troleibuso vairuotoją Galiną sveikina „Vilniaus viešojo transporto“ atstovai. Įmonėje autobusus ir troleibusus vairuoja daugiau nei 300 moterų. Trijų baltų rožių žiedų sulaukia ir vairuotoja Jelena. Ji netrukus pradės naują pamainą, o kolega vairuotojas jai ir šokoladą padovanoja.

Sveikinimai ir iš karo krečiamos Ukrainos atvykusiai vairuotojai Liudmilai. Gėlių pardavėjams – darbymetis. Daugiausiai tulpes puola pirkti vyrai – neretai jau ne savo mylimosioms:

REKLAMA
REKLAMA

„Žmoną pasveikinau, dabar einu pasveikinti savo kaimynę. – Netgi kaimynę? – Taip, būtinai pasveikinsiu.“

„Vadovę darbe.“

„Aš einu sveikint mamą.“

O šaltyje keisdamosios drabužiais už lygias moterų ir vyrų teises kovojančios aktyvistės kitaip pažymi Kovo 8-ąją. Jos sako neturinčios, ko švęsti. 

REKLAMA

„Man tikrai nereikėtų teikti tulpių – aš priimčiau kaip įžeidimą. Raudonos tulpės, kaip simbolika, man asocijuojasi tikrai ne su Moters diena. Tai asocijuojasi su tam tikra santvarka, kurios šiandien, manau, mes vengiame visomis prasmėmis“, – teigia aktyvistė Greta Gudelytė.

Visai neseniai Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba bandė išsiaiškinti, kiek lygybės yra savivaldybėse. Ir padarė išvadą – moterų ir vyrų lygybės trūksta: „Visada, tarkim, darbinanti moteris sulaukia klausimų, ypač, jei dar neaugini vaikų, tai ar planuoji gimdyti, ar planuoji ištekėti, ar planuoji tėvystės atostogas. Tai natūralu: vyrus priimant į darbą tokių klausimų ne kiekvienas sulaukia.“

REKLAMA
REKLAMA

„Galime girdėti įvairių verslininkių, jau kažką pasiekusių moterų balsą, nes jos yra stiprios ir jos kalba už save, bet yra tos moterys – didžioji masė – kurios gyvena ir skurde, ir smurto sąlygose, ir dėl tų ekonominių sąlygų negalinčios išeiti iš tų situacijų. Niekas neklausia, ko joms reikia, ko jos norėtų, tarkim, šiandien, tą dieną, už tai mes norime solidarizuotis su jomis“, – kalba aktyvistė Jolanta Bielskienė.

„Sodra“ optimizmo neįkvepia: jau kelerius metus laikosi panašus skirtumas tarp vyrų ir moterų atlyginimų – tai daugiau nei 13 procentų, tiesa, skiriasi ir vyrų bei moterų dirbami darbai. Pasitaiko ir atvejų, kai moteris už tą patį darbą gauna mažiau nei vyras. Aktyvistės sako, kad ne tik dirbant moterims kyla bėdų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kokia nors veselė, ir jauną mergaitę išgėręs dėdė šešiasdešimties pasisodina ant kelių pajodydamas ir sako: uch, kokia merga. Ir dar žnybteli į šikną. Šalia jo esanti žmona sako: taigi sveikas vyras taip ir turi daryt. Tai reikėtų iškelti klausimą, ar mes tikrai suprantame vyrų ir moterų santykį“, – teigia G. Gudelytė.

„Kyla pavojus ir įvairioms organizacijoms, kurios jau veikia, padeda moterims. Nėra kompleksinės pagalbos. Gauna trumpalaikę pagalbą, centrai tarsi yra, nors jų valstybė išvis nefinansuoja, jie turi išsilaikyti patys, ir dar nori juos naikinti“, – kalba aktyvistė Sigita Mykolaitytė.

Štai, ką sako gyventojai:

„Ne, viskas gerai...“

„Pagal mane, viskas lygu.“

„Pažiūrėkim paprasčiausiai į mamas. Grįžta namo mama ir tėvas. Tvarko namus mama, valgyt daro mama. Ir visa kita – mama. Betgi niekam nereikia lytinių organų tam dalykui.“

„Mes turime pasiklausti savęs, ar mums tinka, kad tos profesijos, kuriose dirba daugiausiai moterys yra apmokamos mažiau? Jeigu tinka, mes galime taip tęsti. Bet nuolatos mes keliame klausimą apie švietimo poreikius, kad reikia kažką reformuoti, turime vis daugiau lūkesčių“, – sako lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė.

Kai vyrus šitos žmogos "išmokys" gimdyti, tada ir mūsų teisės bei galimybės su vyrais bus vienodos, o kol kas Dievo taip "surėdyta", kad moterys gimdo, o vyrai rūpinasi savo moterimis ir atžalomis ! Žmogus tėra vienas iš žinduolių klasės atstovų, todėl ir galioja tos pačios taisyklės gyvenime kaip ir visiems šios klasės atstovams...
O kol kas mes, moterys, norim gauti gėlių iš savo vyrų, iš bendradarbių ar kaimynų. Žinoma, trokštume, kad tokia diena būtų metuose dažniau,ne tik Kovo 8-ąją, tačiau geriau jau vieną sykį iš širdies tegu mus pasveikina vyrai,negu kasdien mato mus tik "nusikalusias", pervargusias ir viskuo nepatenkintas bei rūškanais veidais ... Argi galima moterį-gėlę įžeisti, įteikiant jai žydintį žiedą ?!
Šiaip tai, gėles dovanoja MOTERIMS! Tai pavasario, gėlių šventė ir švenčiama labai labai seniai!
Tokiom žabom niekas ir nedovanos gėlių, nebent pilstuko įpils, kad girtoje būsenoje galėtumėt sapalioti apie savo norą dirbti gatvių asfaltuotojom ir galėtumėt nusimyžti vyrų tualete.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų