REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Š. m. birželio 17 d. ūkio ministras Evaldas Gustas ir viceministras Marius Skarupskas lankėsi Utenoje, kur vietos verslininkams atsakė į rūpimus klausimus, pristatė naujojo Europos Sąjungos (ES) periodo 2014–2020 m. paramos priemones, taip pat aptarė svarbiausius euro įvedimo Lietuvoje klausimus ir kvietė Utenos apskrities verslininkus pasirašyti Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.

Š. m. birželio 17 d. ūkio ministras Evaldas Gustas ir viceministras Marius Skarupskas lankėsi Utenoje, kur vietos verslininkams atsakė į rūpimus klausimus, pristatė naujojo Europos Sąjungos (ES) periodo 2014–2020 m. paramos priemones, taip pat aptarė svarbiausius euro įvedimo Lietuvoje klausimus ir kvietė Utenos apskrities verslininkus pasirašyti Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šis susitikimas – tai jau penktoje Lietuvos apskrityje vykstantis Ūkio ministerijos inicijuotas verslumui skatinti skirtas renginys „Atraskite galimybes savo verslui“. Jau lankėmės Alytuje, Kaune, Šiauliuose ir Marijampolėje. Tikimės, kad per šiuos renginius pasidalyta informacija apie naująsias ES paramos periodo priemones padeda verslo atstovams planuoti plėtrą ir pasinaudoti siūlomomis galimybėmis“, – sveikindamas susirinkusius dalyvius sakė ūkio ministras E. Gustas.

REKLAMA

Pasak ūkio ministro, Utenos apskritis yra istorinis Lietuvos tekstilės ir maisto perdirbimo centras. Per renginį įvykusios diskusijos dalyviai sutarė, kad apskrityje veikiančios pramonės įmonės užtikrina tam tikrą rajono plėtros stabilumą, tačiau skirtingose apskrities savivaldybėse pastebimas skirtingas užimtumo lygis. Kad būtų vykdoma tolygi regiono plėtra, pasitelkiant apskrityje veikiančius mokymo centrus, reikia organizuoti darbuotojų perkvalifikavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Diskusijoje dalyvavęs Utenos kolegijos Medicinos fakulteto dekanas Raimundas Čepukas teigė, kad Utenos kolegija jau keletą metų brandinanti idėją, kaip kelti būsimų darbuotojų kvalifikaciją, kad ši atitiktų nūdienos reikalavimus.

„Utenos apskritis sėkmingai plėtoja turizmo išteklius. Čia 2013 m. veikė net 184 kaimo turizmo sodybos. Tarp apskričių tai didžiausias veikusių kaimo turizmo skaičius. Pagal ES lėšomis įgyvendinamų turizmo projektų skaičių Utenos apskritis užima 4-ąją vietą tarp visų Lietuvos apskričių“, – kalbėjo ūkio ministras. Per diskusiją kalbėta, kad Utenos regionas galėtų tapti ir kurortiniu, pritraukiančiu turistų ne mažiau nei Druskininkai ar Birštonas. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad investicijas pritraukia ne vien sukurta infrastruktūra, tam reikia ir smulkiojo bei vidutinio verslo, pramonės plėtros. Labai svarbu skirti dėmesio rinkodarai. Svarbų vaidmenį turi atlikti savivaldybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ūkio viceministras M. Skarupskas, prieš pristatydamas naująjį 2014–2020 m. ES finansavimo laikotarpį, apžvelgė Utenos apskrities praėjusio laikotarpio rezultatus. Pasak ūkio viceministro, Utenos apskrityje įgyvendinus 2007–2013 m. laikotarpio projektus (133) planuojama sukurti beveik 200 darbo vietų ir pritraukti 50 mln. Lt privačių investicijų.

Utenos apskritis pagal Ūkio ministerijos administruojamas ES paramos sritis mokslinių tyrimų, verslo, energetikos ir turizmo srityse užima 7 vietą visos Lietuvos mastu. Apskrityje ES lėšomis šiuo metu finansuoti 133 projektai, jiems skirta 203,46 mln. Lt. Baigtų projektų apskrityje jau yra 91, jiems skirta 113,56 mln. Lt.

REKLAMA

Naujuoju finansiniu laikotarpiu pagal ES verslo priemones bus remiamas tik smulkusis ir vidutinis verslas, parama jam sieks 1,8 mlrd. Lt. Daug dėmesio bus skiriama investavimui per finansines priemones (paskolas, garantijas, rizikos kapitalo fondus ir pan.), nes tokia parama mažiau iškraipo konkurenciją, be to, lėšos grįžta ir gali būti panaudotos pakartotinai investuojant į kitas įmones. Nors didžioji dalis verslo bus remiama finansinėmis priemonėmis, vis dėlto subsidijų galimybė išliks investuojantiems regionuose, ypač probleminiuose, kur sunkiau kurti verslą.

REKLAMA

Ūkio viceministras pristatė, kad iki 2020 metų daugiausia dėmesio ir paramos žadama skirti moksliniams tyrimams, eksperimentinei plėtrai ir inovacijoms (MTEPI) (apie 1,1 mlrd. Lt), smulkiojo ir vidutinio verslo sritims (apie 1,84 mlrd. Lt), pramonės įmonių energetiniam efektyvumui didinti (86,9 mln. Lt), informacijai apie gamtos ir kultūros objektus skleisti (120 mln. Lt) ir žmogiškųjų išteklių kompetencijai (368 mln. Lt) didinti.

Per susitikimą Utenos verslininkai buvo paraginti aktyviau domėtis Ūkio ministerijos parengtomis specialiomis priemonėmis, kurios padėtų pradedančiajam verslui, – konsultacijomis verslo pradžios, mokestiniais, finansiniais, vadybiniais klausimais, paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) palūkanų kompensavimu. „Tikimės, kad pristatytos priemonės paskatins daugiau verslo atstovų kreiptis dėl galimos paramos ir palengvins verslo plėtrą regione“, – teigė ūkio viceministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su Ūkio ministerijos planuojamomis administruoti ES priemonėmis galite susipažinti Ūkio ministerijos tinklalapyje adresu http://www.ukmin.lt/web/lt/es_parama/2014_2020.

Per susitikimą su verslininkais buvo pristatyta informacija, kuri padės verslininkams pasirengti įvesti eurą, ir pakviesti verslo ir savivaldybių įmonių atstovai aktyviai jungtis prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo.

Ūkio ministerija siekia, kad kuo daugiau prekes tiekiančių ir paslaugas teikiančių verslo atstovų prisijungtų prie memorandumo. Memorandumas – tai galimybė verslui tapti labiau matomam ir pasinaudoti nemokama rinkodaros priemone. Tikimasi pagalbos ir iš savivaldybių, seniūnijų, nes jos geriausiai pažįsta vietos verslą, žino, koks verslas veikia jų teritorijoje, ir galėtų paskatinti verslo atstovus prisijungti prie memorandumo.

REKLAMA

Planuojama, kad oficialus memorandumo pasirašymo renginys įvyks š. m. liepos 24 dieną. Prisijungti prie memorandumo taip pat bus galima internetu arba užpildžius paraišką ir ją pateikus prisijungimą prie memorandumo administruojančiam organizatoriui arba Ūkio ministerijai, savivaldybės administracijai ar seniūnijoms, viešosioms ir kitoms įstaigoms, nurodytoms prisijungimo prie memorandumo tvarkoje.

Per renginį Utenoje finansavimo galimybes verslininkams pristatė INVEGA, kuri administruoja ES paramą verslui per finansų inžinerijos priemones. Verslininkams, besidomintiems tarptautinės partnerystės galimybėmis ir nacionaline parama mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų projektams įgyvendinti, informaciją suteikė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) atstovai. Naujas verslo galimybes pristatė Lietuvos verslo paramos agentūros atstovai (LVPA), VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai aptarė eksporto kompetencijų ugdymą ir kooperaciją.

Artimiausias Ūkio ministerijos inicijuotas renginys „Atraskite galimybes savo verslui“ vyks š. m. birželio 18 d., trečiadienį, Panevėžyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų