REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė išbrokavo parlamentarų siūlymą įstatymu įpareigoti registruoti smulkesnius uždarųjų akcinių bendrovių savininkus. Tačiau nuo debatų su ministrų kabinetu pavargę pataisų iniciatoriai bent jau pasiekė, kad Seimo Ekonomikos komitetas paragintų sudaryti tarpžinybinę darbo grupę susidariusioms problemoms spręsti, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Dar pernai vasarą parlamentarė socialliberalė Nijolė Steiblienė pateikė Akcinių bendrovių įstatymo pataisas, kuriomis siūloma registruoti ir uždarųjų akcinių bendrovių smulkesniuosius savininkus. Politikė tąkart užsimojo surašyti net ir 10 proc. akcijų valdančius asmenis. Vėliau jos radikalų užsidegimą kiek sušvelninus iki reikalavimo, kad registruojami būtų penktadalį akcijų valdantys asmenys, iniciatyvai pritarė dar 29 parlamentarai.

REKLAMA

N.Steiblienė LŽ sakė, kad sulaukė paramos iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT), Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Valstybės saugumo departamento. Seimo narė įsitikinusi, kad jos siūloma kontrolė padėtų tiriant ne tik finansines aferas, bet ir nacionaliniam saugumui užtikrinti. "Paprastai tariant, dabar kokie nors niekšai iš mums nedraugiškų valstybių gali supirkti svarbių bendrovių akcijas, o mes nieko nežinome", - pavyzdį pateikė politikė.

REKLAMA
REKLAMA

Dar birželį Vyriausybė pateikė neigiamą išvadą dėl Seimo narių siūlymų. Ūkio ministerijos parengtose pastabose buvo argumentuojama, jog tokios priemonės neatitiktų ES praktikos ir apsunkintų verslą, rašo „Lietuvos žinios“.

"Esama prieštaravimo ES teisei, kuri nenumato galimybių atskleisti mažuosius akcininkus. Svarbiausia problema - akcininkų kaita, kuri yra labai dažna, tad jų registravimas apsunkintų atitinkamų tarnybų darbą. Prekyba akcijomis yra aktyvi, savininkai keičiasi, todėl registro tarnybos kone kiekvieną minutę turėtų daryti pakeitimus", - LŽ aiškino ūkio ministras Vytas Navickas.

Pataisų šalininkai pabrėžia, kad jų siūlymai atitinka Lietuvos nacionalinės kovos su korupcija programoje iškeltus tikslus. Joje pažymima, kad siekiant kuo geriau ištirti korupcinius teisės pažeidimus būtina "sukurti ir kaupti sisteminį duomenų apie įmonių akcininkus banką, kuriuo naudotųsi valstybės valdžios, valdymo ir teisėsaugos institucijos, turinčios teisinį pagrindą disponuoti ir naudotis šia informacija".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų