• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Crassula ovata turi daug pavadinimų: meškos ausis, pinigų medis ir t. t. Tikriausiai daugelis yra girdėję, kad pagal fengšui šis augalas gali pritraukti sėkmę, turtus ir klestėjimą. Vis dėlto,  tik nedaugelis žino apie gydomąsias šio augalo savybes.

Crassula ovata turi daug pavadinimų: meškos ausis, pinigų medis ir t. t. Tikriausiai daugelis yra girdėję, kad pagal fengšui šis augalas gali pritraukti sėkmę, turtus ir klestėjimą. Vis dėlto,  tik nedaugelis žino apie gydomąsias šio augalo savybes.

REKLAMA

Manoma, kad pinigų medis yra savotiškas namuose gyvenančių žmonių sveikatos būklės rodiklis. Atrodo, kad jis sugeria neigiamą energiją iš sergančio žmogaus ir pradeda nykti.

Kai tik žmogus pasveiksta, pinigų medis atgauna savo įprastą išvaizdą. Trumpai tariant, net ir energijos lygmenyje šis nuostabus augalas yra glaudžiai susijęs su žmonėmis.

Pinigų medžio savybės

Liaudies medicinoje plačiai naudojamos pinigų medžio lapų sultys. Šis augalas yra labai vertinamas dėl didelio flavonoidų kiekio, antivirusinių, priešuždegiminių ir baktericidinių savybių.

REKLAMA
REKLAMA

Gydomosiomis savybėmis su pinigų medžiu gali konkuruoti tik alijošius, kuris taip pat yra labai vertingas augalas.

Nors pinigų medis yra natūralus vaistas, jis turėtų būti vartojamas daugiausia išoriškai ir labai atsargiai.

REKLAMA

To priežastis – Crassula genties sukulentų gebėjimas kaupti arseną. Vis dėlto, kambariniai augalai sukaupia gerokai mažiau arseno nei jo laukiniai giminaičiai, augantys Pietų Afrikoje.

Kam galima naudoti pinigų medį?

Nuospaudų gydymas

Pinigų medžio lapai dedami ant nuospaudų. Pirmiausia reikia nuimti viršutinę skaidrią plėvelę nuo lapų, o tada pridėti prie nuospaudos, pritvirtinti pleistru ir palikti per naktį.

Taip pat pinigų medžio lapais galima gydyti ir nudegimus, tačiau tik tada, jei nudegimas nėra labai stiprus ir be pūslių.

Sumušimų ir įpjovimų gydymas

 

Pasigaminkite pinigų medžio lapų pastą, užtepkite ant pažeistos odos vietos ir pritvirtinkite tvarsčiu. Pakeiskite tvarstį, kai pasta išdžiūsta, – po 2-3 valandų.

REKLAMA
REKLAMA

Lūpų pūslelinės gydymas

Pinigų medžio sultys taip pat yra naudojamos lūpų pūslelinės gydymui. Nuplaukite augalo lapus, išspauskite sultis ir kas pusvalandį patepkite lūpas.

Taip pat galite pinigų medžio sultyse pamirkyti medvilninį tamponėlį ir pritvirtinti prie pažeistos vietos pleistru.

Artrito simptomų lengvinimas

Sąnarių uždegimui naudokite tik šviežiai spaustas pinigų medžio sultis, kuriomis įtrinkite problemines vietas. Tą rekomenduojama atlikti kartą per dieną visą mėnesį.

Vabzdžių įkandimų sukeltų simptomų lengvinimas

Vabzdžių įkandimų vietos 4 kartus per dieną ištepkite pinigų medžio lapų sultimis. Tai skatina greitesnį gijimą ir mažina uždegimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aknės gydymas

Dėl savo antiseptinių ir priešuždegiminių savybių Crassula ovata padeda atsikratyti šios nemalonios problemos.

Jei spuogeliai ką tik atsirado ir jie nedideli, tuomet užteks problemines vietas nuvalyti šviežiai spaustomis pinigų medžio sultimis. Norėdami susidoroti su daugiau spuogų, galite naudoti lapų pastą, kurią reikia tepti nakčiai.

Kontraindikacijos

Nepaisant visų teigiamų Crassula ovata savybių, šio augalo naudojimas turi ir kontraindikacijų. Užpilų ir pinigų medžio sulčių nerekomenduojama vartoti nėščiosioms, maitinančioms krūtimi ir vaikams iki 12 metų.

Šis augalas ne tik papuoš jūsų namus, bet taip pat suteiks neįtikėtiną naudą. Svarbiausia – laikytis rekomendacijų gaminant mišinius ir atsižvelgti į kontraindikacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų