Šiuos naminius augalus laikykite atokiai: gali būti pavojingi sveikatai

Kambarinių augalų tikriausiai rasite kiekviename bute. Tačiau yra keletas augalų, apie kuriuos, prieš nešdamiesi juos į namus, turėtumėte pagalvoti du kartus.

„Bright side“ sudarė sąrašą augalų, su kuriais elgiantis neatsargiai galima apsinuodyti jūs patys arba jūsų vaikai ir augintiniai. Kai kurių augalų buvimas šiame sąraše jus tikrai nustebins.

1. Dėmėtoji difenbachija

Augalas turi labai gražius spalvingus lapus, tačiau tai yra augalas, kuris turi didžiausią apnuodijimo tikimybę.

Jeigu augalas patektų į jūsų, jūsų vaiko ar augintinio burną, gali atsirasti pūslės burnoje, galite pradėti viduriuoti, atsirasti pykinimas ir vėmimas, deginimo jausmas burnoje ir gerklėje, paburkimas ir skausmas.

2. Sansevjera

Sansevjera, dažniausiai žinoma, kaip trijuostė sansevjera ir yra populiarus augalas namų dekoravimui. Šis augalas turi medžiagą, vadinamą saponinu, kuri nurijus gali būti toksiška.

Kadangi saponinai gali sukelti pykinimą, vėmimą ir viduriavimą, geriau laikyti augintinius toliau nuo šio augalo!

3. „Pinigų medis“

Zamiokulkas dažniau vadinamas pinigų medžiu, prarijus šio augalo lapelį gali atsirasti skausmas, odos dirginimas ir patinimas.

4. Alavijas

Alavijo augalas naudojamas įvairiai, todėl jo buvimas šiame sąraše gali jus nustebinti! Pasak mokslininkų, šiame augale yra medžiagų, galinčių sukelti viduriavimą, alergijas ir inkstų sutrikimus.

5. Serentis

Nurijus jo žiedą ar lapelį, gali atsirasti virškinimo trakto diskomfortas. Augalo sultys taip pat gali sukelti odos bėrimą.

6. Gebeninis filodendras

Filodendro sudėtyje yra medžiagos, vadinamos kalcio oksalatu, kuri gali sukelti skausmą ir rijimo sunkumus. Nors šis augalas gali atrodyti gražus, nepamirškite laikyti augintinių nuo jo.

7. Kaladis

Jo širdies formos lapai yra gražūs, tačiau saugokitės, šis augalas gali būti pavojingas ir nuodingas.

Jei gyvūnai ir vaikai liečia kaladžio lapus, gali atsirasti kvėpavimo sunkumų, odos dilgčiojimas. Tokiais atvejais geriausia kreiptis į toksikologijos specialistą arba centrą, kurio specializacija yra apsinuodijimas, ir nuplauti/nuvalyti pažeistą vietą.

8. Skindapas

Skindapo augalas turi didelius, gražios formos lapus, dėl kurių jie atrodo labai elegantiškai. Nors šis vardas gali pasirodyti šiek tiek keistas, susipažinkite su kitu jo pavadinimu: velnio gebenė.

Kaip ir pirmiau minėti augalai, šis augalas turi medžiagų, tokių kaip kalcio oksalatas, kuris gali sudirginti lūpas, liežuvį ir burną, sukelti vėmimą ar net pabloginti regėjimą.

9. Lazdelinė karpažolė

Kad ir kaip gražu atrodytų, šio augalo sultys gali labai dirginti odą ir akis. Štai kodėl su šiuo augalu reikia elgtis ypač atsargiai, naudojant pirštines ir akių apsaugos priemones.

Jei augalo sulčių patenka į akis, gali atsirasti paraudimas, niežėjimas ir deginimo pojūčiai, o tai netgi gali neigiamai paveikti žmonių regėjimą.


Rašyti komentarą...
J
Jie sugeba pareikalaut neigaliojo atvezt
2020-11-16 16:38:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vasara turejau ir as reikalu su siuo skyrium. Nors automobilis buvo pazymetas neigaliojo kortele vistiek gavau bauda.bandziau aiskintis tai ne tik nesugebejo nieko paaiskint bet dar ir bendravimas buvo sakyciau zeminantis
. Bauda susimokejau kadangi neturiu tiek laiko kad ieskot teisybes.
Atsakyti
-1

S
Senele
2020-11-16 17:52:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zolininkai kaip tik pataria situs augalus valgyt.Ir suprask zmogau.
Atsakyti
0

S
Senele
2020-11-16 17:52:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zolininkai kaip tik pataria situs augalus valgyt.Ir suprask zmogau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų