REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai, prisijungę prie elektroninės Mokesčių inspekcijos sistemos, jau gali matyti parengtas pajamų mokesčio deklaracijas. Mokesčių inspekcija skaičiuoja, kad nuo sausio savo pajamas deklaravo jau beveik pusė milijono gyventojų.

Gyventojai, prisijungę prie elektroninės Mokesčių inspekcijos sistemos, jau gali matyti parengtas pajamų mokesčio deklaracijas. Mokesčių inspekcija skaičiuoja, kad nuo sausio savo pajamas deklaravo jau beveik pusė milijono gyventojų.

REKLAMA

Deklaruoti pajamas gyventojai galės iki gegužės 2-os. O pinigus už mokesčių permokas, gyventojai gaus kaip įprastai – iki liepos 31-osios. Pasak ekonomistų, šiemet inspekcija turėtų surinkti maždaug dešimtadaliu daugiau mokesčių, mat per metus ženkliai augo tautiečių algos.

Lietuvos gyventojai, prisijungę prie Mokesčių inspekcijos sistemos, jau gali matyti teikimui parengtas savo pajamų mokesčio deklaracijas. Pajamas deklaruoti ir susimokėti mokesčius reikia iki gegužės 2-os. Iš viso pajamų deklaracijas šiemet pateikti privalo beveik milijonas gyventojų. Iš jų – trečdalis vykdę individualią veiklą su pažyma ar verslo liudijimu.

Dar 100 tūkst. kartu su pajamų deklaracijomis turi pateikti gyventojo turto deklaraciją dėl 2022 užimtų pareigų – politikoje ar valstybės tarnyboje.

REKLAMA
REKLAMA

„Gyventojai, kurie gauna darbo užmokestį, taip pat rekomenduojame prisijungti ir patikrinti pajamų deklaracijas. Kadangi jiems gali dėl NPD būti arba grąžintinas GMP, arba mokėtinas“, – teigia Mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

REKLAMA

Jau kelerius metus nuo tada, kai prasidėjo karantinas ir Mokesčių inspekcija pajamų deklaravimą perkėlė į elektroninę erdvę, didžiulių eilių inspekcijos skyriuose nėra.

„Daugiau nei 90 proc. savarankiškai prisijungia prie elektroninės bankininkystės ir pateikia pajamų deklaracijas, tą padaryti labai paprasta“, – tvirtina M. Endrijaitis.

O tie likę 10 procentų, dažniausiai senjorai, nesusitvarko su elektronine sistema. Dėl to vyresnio amžiaus žmonės ateina į poskyrius, kad čia jiems konsultantai viską paaiškintų ir supildytų. Taip esą paprasčiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesigavo internetu, nežinau, nesusivedė. Matyt, kažko trūksta, įgūdžių, ar ko“, – sako vilnietė Marytė.

Kaip ir senjorė Marytė. Ji jau metai kaip pensininkė, bet pajamų praeitais metais nedeklaravo, tad atvyko tą padaryti gyvai.

„Jeigu kas priklauso – gausiu, jei nepriklauso – negausiu. Bet tiesiog, reikia deklaruot“, – kalba Marytė.

Tiesa, kiti gyventojai iš mokesčių inspekcijos išeina su liūdnesnėm nuotaikom – jie jau mato, kad yra skolingi valstybei. 

„Deklaracija deklaravau mokesčių, būstą, loftą, ir išeinu. Ir lieku skolinga. Darbdavys NPD nepritaikė. Ir esu skolinga sumokėt mokesčių dar valstybei. Taip užpildė dokumentus. Skolinga 55 eurus. – Nesikreipsit į darbdavį? – Kreipsiuos, man davė pažymą“, – pasakoja vilnietė Regina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai mokesčių inspekcija 900 tūkst. gyventojų gražino daugiau nei 250 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio permokų.

„Tai gyventojai, kuriems per metus buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis. Taip pat gyventojai, kurie pasinaudojo GPM lengvatomis. Pavyzdžiui, moka įmokas už studijas, mokslą, į gyvybės draudimo fondus, pensijų fondus“, – aiškina M. Endrijaitis.

Kaip ir kasmet, šiemet, permokos gyventojams, kurie laiku ir teisingai deklaravo pajamas, bus sugrąžintos iki liepos 31 d. Anot ekonomistų, šiemet šis skaičius turėtų būt didesnis, mat ir pinigų iš gyventojų mokesčių inspekcija susirinks daugiau.

„Neatmesčiau tokio varianto, kad žmogus iš tiesų gaus daugiau pinigų dėl GPM permokų. Kadangi atlyginimai Lietuvoje praeitais metais gana stipriai kilo, ekonominė situacija gana stipri buvo darbo rinkoj. Todėl manau, kad VMI turi gerų šansų gauti 10–15 proc. GPM įplaukų nei ji gavo 2021 metais“, – sako ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.

REKLAMA

Beje, tiems, kam kyla sunkumų namuose per elektroninę bankininkystę prisijungti prie mokesčių inspekcijos sistemos, inspekcija siūlo užsisakyti skambutį.

„Per mano VMI galima užsisakyti skambutį žmonėms patogiu metu ir su jumis susisieks mūsų konsultantai, pateiks visą reikiamą informaciją“, – kalba M. Endrijaitis.

Mokesčių inspekcija skaičiuoja, kad nuo sausio iki šiol pajamas jau deklaravo daugiau nei 400 tūkst. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų