naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi dirbantys gyventojai nuo trečiadienio gali deklaruoti 2022-ųjų pajamas.

Visi dirbantys gyventojai nuo trečiadienio gali deklaruoti 2022-ųjų pajamas.

REKLAMA

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) jau perkėlė duomenis apie daugiau 2,4 mln. gyventojų praėjusių metų pajamas ir išlaidas.

Tačiau pajamų deklaracijas šiais metais pateikti privalo 822 tūkst. gyventojų, iš jų 327 tūkst. pernai užsiėmė individualia veikla – su pažyma arba įsigijus verslo liudijimą. Dar apie 96 tūkst. žmonių, pavyzdžiui, politikai, valstybės tarnautojai,  turi pateikti ir turto deklaraciją dėl užimtų pareigų.  

Gyventojai savarankiškai deklaracijas elektroniniu būdu šiemet, kaip ir kasmet, gali užpildyti jau nuo sausio 1-osios. Pajamas iki šiol jau deklaravo apie 420 tūkst. žmonių, tačiau VMI pabrėžia, kad dabar jie turėtų dar kartą pasitikrinti savo deklaracijas. 

Pajamas deklaruoti privalo gyventojai, kurie užsiėmė individualia veikla, gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius – palūkanas, už būsto nuomą ar užsienyje gautas pajamas, taip pat pasinaudojo per dideliu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (NPD) ir dėl to susidarė mokėtina gyventojų pajamų mokesčio (GPM) suma. 

REKLAMA

Nuo šių metų gyventojai deklaruodami pajamas jau nebegalės susigrąžinti dalį sumokėto GPM už automobilio ir būsto remontą, auklių paslaugas. Pernai daugiau nei 29 tūkst. gyventojų už šias paslaugas susigrąžino 3,5 mln. eurų.

 Pajamas deklaruoti gyventojai turės iki gegužės 2 dienos.

Pernai iš viso VMI permokas grąžino apie 867 tūkst. gyventojų, grąžinta suma viršijo 252 mln. eurų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų