REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime tęsiantis tyrimui dėl LRT veiklos, pasiaiškinti dėl nacionalinio transliuotojo sutarčių pakviestas Rimvydas Paleckis. Nacionalinio transliuotojo direktoriaus pavaduotojas komisijai paaiškino, kaip LRT sudaro savo sutartis ir kodėl dėl jų galėjo kilti klausimų.

Seime tęsiantis tyrimui dėl LRT veiklos, pasiaiškinti dėl nacionalinio transliuotojo sutarčių pakviestas Rimvydas Paleckis. Nacionalinio transliuotojo direktoriaus pavaduotojas komisijai paaiškino, kaip LRT sudaro savo sutartis ir kodėl dėl jų galėjo kilti klausimų.

REKLAMA

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansus ir ūkinę veiklą tirianti Seimo laikinoji komisija antradienį išklausė nacionalinio transliuotojo direktoriaus pavaduotoją Rimvydą Paleckį.

Tyrimas – dėl kritikos valdantiesiems (Papildyta 11.18 val.)

R. Paleckio teigimu, tyrimą komisija iniciavo tik dėl to, kad nacionalinis transliuotojas – kritiškas valdančiosios daugumos atžvilgiu.

„Kol nenustatyta kitaip, LRT yra skaidri organizacija, dirba maksimaliai skaidriai, nepažeisdama teisių ir interesų ir toliau išliks kritiška valdančiajai daugumai. Pas mus dirbantys žurnalistai žino, kad jokios komisijos nedarys įtakos mūsų turiniui. Vis tiek žurnalistai dirbs nepriklausomai, savarankiškai, kad ir kaip tai netiks Kultūros komiteto pirmininkui“, - kalbėjo R.Paleckis.

REKLAMA
REKLAMA

A. Širinskienė jį nuramino, kad komisija tiria nacionalinio transliuotojo finansus, o ne informacijos turinį.

„Net, jeigu jūsų klausimas ne apie turinį, aš vis tiek manau, kad šita komisija – apie turinį, ir tai yra politinė kontrolė“, - vėliau pridūrė R. Paleckis.

REKLAMA

Daug klausimų sukėlė sutartys

Komisija R. Paleckio teiravosi, kiek ir kokių sutarčių jis pasirašo. Anot LRT generalinio direktoriaus pavaduotojo, sutarčių pasirašymas reglamentuojamas vidiniais transliuotojo dokumentais, bet sutarčių jam tenka pasirašyti nemažai.

„Jei man nekyla klausimų, aš pasirašau, nes reikia eiti į priekį, primenu, kad mes konkuruojame su televizijomis, kurios labai greitai priima sprendimus ir juos realizuoja. Šiuo atveju LRT irgi turi turėti gerus mechanizmus, kad reaguotume į pokyčius“, - komisijai kalbėjo R. Paleckis.

Paklaustas, kiek sutarčių jam pačiam teko taisyti ar persiderėti, R. Paleckis teigė, kad persiderėjimas – normali, bet nedažna praktika.

REKLAMA
REKLAMA

Komisija kilo klausimas ir dėl papildomų susitarimų sudarant sutartis. Komisijos narė valstietė Agnė Širinskienė teiravosi, kodėl, pavyzdžiui, sutartyje dėl „Eurovizijos“ atsirado papildomas susitarimas dėl Klaipėdos arenos.

„Kalbant konkrečiai apie „Euroviziją“, natūralu, kad ji prasideda LRT studijoje, tačiau, kur ji baigsis, ne visada būna aišku. Pavyzdžiui, pernai ji baigėsi Klaipėdos arenoje. Šiemet ji baigsis Kauno arenoje“, - sutarčių sudarymą aiškino R. Paleckis.

Pažėrė kritikos R. Karbauskiui

A. Širinskienė R. Paleckiui priminė R. Karbauskio minėtą LRT sutartį, kurioje iš pradžių vieno punkto nebuvo, o vėliau jis atsirado, taip neatlygintiną sutartį paversdamas atlygintina. Anot R. Paleckio, R. Karbauskis elgėsi neetiškai ir neteisingai apibūdino sutartį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano supratimu, jis elgėsi visiškai neetiškai ir elgėsi kaip politikas. Jis paskleidė tam tikrus dalykus, kuriuos jūs irgi dabar kartojate. Deja, dalis visuomenės irgi taip suprato. OK, jis yra politikas“, - kalbėjo R. Paleckis.

Tuo tarpu aiškindamas, kodėl minėtoji sutartis buvo papildyta punktu, LRT direktoriaus pavaduotojas teigė, kad punktas atsirado įvedus finansinį įsipareigojimą.

„Jeigu žiūrėti sutarties turinį, jis yra vientisas ir logiškas, tiesiog jį reikia skaityti. Kad praleistas punktas, visur dirba žmonės. Tačiau, šiuo atveju, mano komentaras labai trumpas, sutartis yra logiška, vientisa, tekstas yra nuo pradžios iki pabaigos. To punkto nebuvo, nes nebuvo finansinio įsipareigojimo. Kai jis atsirado, buvo atitinkamai punktas pradėtas“, - aiškino R. Paleckis.

REKLAMA

Pastebi nekonkurencingus viešuosius pirkimus (papildyta 10.35 val.)

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) teigimu, 62 proc. šiuo metu LRT vykdomų tarptautinių ir supaprastintų viešųjų pirkimų vykdyti, kai pirkime dalyvavo tik vienas pirkėjas, todėl pirkimai laimimi visiškai be konkurencijos. Paklaustas, kokių priemonių ėmėsi, kad padidintų konkurenciją, R. Paleckis teigė, kad už viešuosius pirkimus atsakingas ne jis.

„Manau, kiek galiu kalbėti už kolegas, kiekvienas pirkimas yra paaiškinamas, patikrintas VPT, kaip aš suprantu ir kuo neabejoju, nes kitaip ir būti negalėtų. Kiekvienas pirkimas yra viešas. Kiekvienam pirkimui yra duoti terminai pildyti. Už viešuosius pirkimus pas mus atsakingas atskiras skyrius“, - sakė R. Paleckis.

REKLAMA

Jau išklausė tris LRT atstovus

Ankstesniuose posėdžiuose išklausytas LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, LRT tarybos vadovas Žygintas Pečiulis, LRT Administracinės komisijos pirmininkas Tadas Šarapovas.

Komisiją LRT finansams tirti Seimas sudarė baigdamas rudens sesiją. Parlamentas yra nurodęs laikinosios komisijos tyrimą baigti iki birželio 1-osios.

Tyrimo iniciatoriai valstiečiai teigia, kad komisija padės išsiaiškinti, ar nacionalinis transliuotojas tinkamai leidžia biudžeto lėšas. Tyrimo kritikai šios komisijos sudarymą vadina spaudimu žiniasklaidai.

Komisijai pavesta nustatyti, ar LRT iš prodiuserių perkamos paslaugos atitinka rinkos kainas, ji taip pat turi nagrinėti LRT pirkimus, vadovybės struktūrą.

Grupė parlamentarų yra kreipęsi į Konstitucinį Teismą, kad šis įvertintų, ar komisijos sudarymas nepažeidžia Konstitucijoje įtvirtintų žodžio laisvės principų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų