REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimūnai kūrė naują planą, kaip priversti nurimti triukšmaujančius kaimynus. Daugiabučių gyventojai policiją užverčia skundais dėl triukšmaujančių ir girtaujančių kaimynų, policija skiria tūkstančius baudų, tačiau padėtis negerėja. Tad seimūnai jau svarstė bausti ne tik triukšmautojus, bet ir būsto savininkus, ir net konfiskuoti garso aparatūrą.

Seimūnai kūrė naują planą, kaip priversti nurimti triukšmaujančius kaimynus. Daugiabučių gyventojai policiją užverčia skundais dėl triukšmaujančių ir girtaujančių kaimynų, policija skiria tūkstančius baudų, tačiau padėtis negerėja. Tad seimūnai jau svarstė bausti ne tik triukšmautojus, bet ir būsto savininkus, ir net konfiskuoti garso aparatūrą.

REKLAMA

Birželį viename Panevėžio bendrabutyje vyko tikra drama – padedant ugniagesiams policininkai mėgina patekti į butą, kuriame buvo sužalota moteris. Ginkluotas peiliu įtariamasis nuo pareigūnų bando sprukti – iš trečio aukšto šoka per langą. Kaimynystėje gyvenantys žmonės su siaubu prisimena šį įvykį ir skundžiasi, kad ten gyventi ir toliau beveik neįmanoma. Nuolat tenka kęsti kaimynų išgertuves triukšmą, riksmus. Janina skundžiasi, kad dėl girtuokliaujančių kaimynų naktimis tiesiog neįmanoma miegoti.

„Kai prasideda šeštadienis, sekmadienis, tai ohoho. Iš visų pusių. Pasileisk savo muziką, bet ne šitaip. Girdi visas Panevėžys. Ko tik nebuvo mano aukšte. Kraujas, ašaros, policija, gėrimai, kur kreipiuos, niekas. Atėjai gyvent – gyvenk arba kraustykis. Pirmam aukšte muzika, policiją kiek kartų kviečiau, ašaras liejau“, – pasakoja panevėžietė Janina.

REKLAMA
REKLAMA

Triukšmingais kaimynais skundžiasi ir kiti šių namų gyventojai:

„Susimuša, buvo policija, greitoji, nežinau, kas čia vyksta.“

„Dieną naktį duodasi, baladojasi, ką nori, tą daro.‘

„Bendrabutis, neabejoju, kad yra tokių, kurie pabaliavoja. Policija, greitoji, beveik kiekvieną savaitgalį. Triukšmauja, gal sveikatai bloga pasidaro, alkoholio padaugina.“

REKLAMA

Gyventojų skundai dėl kaimynų triukšmo – vieni dažniausių iš visų, kurių sulaukia policija ne tik Panevėžyje, bet ir visoje šalyje. Štai kasmet policija triukšmadariams skiria apie 7 tūkstančius baudų, tačiau triukšmas nesibaigia.

„Tai gali būti garsai, šaukimas, švilpimas, garsus muzikos leidimas, bet koks triukšmas, trukdantis ramybę, prilyginamas šiam pažeidimui“, – komentuoja policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Policijai ir gyventojams nebesumojant, kaip priversti triukšmadarius liautis, Seimas jau svarsto naujas bausmes. Seimo narys konservatorius Andrius Vyšniauskas siūlo bausti ne tik pačius triukšmadarius, bet ir būstų savininkus, jei triukšmas sklinda iš nuomojamų būstų arba triukšmadariai neįsileidžia pareigūnų.

REKLAMA
REKLAMA

„Asmenys, atėję į kito asmens būstą triukšmauja, vartoja alkoholį ir policija nieko negali padaryti, negali padėti žmonėms. Atsakomybė turi būti ne tik tiems, kurie triukšmauja, bet ir tiems, kurie leidžia triukšmauti savo patalpose, kurias nuomoja, užleidžia ir pan.“ – teigia Seimo narys, konservatorius Andrius Vyšniauskas.

Negana to, jei baudos nepadeda, Vyšniauskas siūlo dar ir konfiskuoti triukšmo šaltinius – garso aparatūrą, kompiuterius, televizorius, tiesa, lojančius šunis, jei jie trukdo kaimynams, visgi žada palikti ramybėje.

„Natūralu, karvės baubia, kiaulės kriuksi, šunys loja. Negali tų dalykų riboti, ne, šunų tai neliečia“, – sako A. Vyšniauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarai aptarinėja ir dar iš praėjusio Seimo likusį Peticijų komisijos siūlymą drausti triukšmauti ne tik naktimis, bet ir dieną. Esą taip būtų užtikrinta teisė į poilsį tiems, žmonėms, kurie dirba naktimis arba serga ir dieną negali miegoti dėl kaimynų keliamo triukšmo.

„Neįmanoma miegoti, leidžiuosi vaistus, anksčiau atsigulti net nebandyk, neturiu ramybės. Pagal galimybes nusipirkau butą, bet nėra ramybės“, – kalba panevėžietė Janina.

Tačiau siūlymą bausti už dieną keliamą triukšmą seimūnai visgi atmetė kaip perdėtą.

„Pasiūlymai perlenkia lazdą. Vienas pasiūlymas neleistų kelti triukšmo jokiu paros metu, turint jautresnį kaimyną, kitas ir dulkių siurblio neįsijungtų, nes gali tai nepatikti“, – teigia Seimo narė Agnė Širinskienė.

REKLAMA

Ir nors kaimynų skleidžiamas triukšmas siutina daugybę gyventojų, dalis Seimo narių siūlo nieko nekeisti, mat esą siūlomos naujovės tiesiog neveiks.

„Patalpų savininkas, kuris ilgalaikei nuomai išnuomojo būstą, jis su triukšmu niekaip nesusijęs, prasilenkia su logika. Pavyzdžiui, Seimo narys triukšmauja Seimo viešbutyje – administracinė bauda būtų skiriama Seimo nariui ir kanceliarijai, nes ji patalpų savininkė. Būtų daug nesusipratimų ir nelogiškų situacijų, į kurias savo žmones atvestume“, – tikina Seimo narys, liberalas Andrius Bagdonas.

„Tai nesusipratimas, perteklinės priemonės, kurios sudarys galimybes piktesniems kaimynams mėginti terorizuoti su policijos ir savivaldybės pagalba“, – teigia Seimo narys, socialdemokratas Gintautas Paluckas.

REKLAMA

Tuo metu policija pritaria siūlymui triukšmadarius tramdyti baudžiant tiek juos pačius, tiek ir būsto savininkus, kurie leidžia triukšmauti.

„Nemažai atvejų, kai butą išsinuomoję žmonės apsimeta, kad ne prie ko, nedalyvavo darant pažeidimą, logiška bausti buto savininką“, – sako R. Matonis.

Ar galima konfiskuoti triukšmadarių nuosavybę ir kodėl už nuomininko nusižengimus turi atsakyti būsto savininkas, dauguma Seimo narių visgi suabejojo, tad nusprendė projektą dar tobulinti ir žada prie jo grįžti ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų