Netaiklūs tritaškiai metimai antrose Lietuvos rinktinės rungtynėse iš eilės turėtų kelti nemenką galvos skausmą ekipos strategui Dariui Maskoliūnui. Nors Lietuvos krepšininkai ketvirtadienio vakarą triuškinama pergale įveikė Pietų Korėją 96:57 (28:16, 21:18, 27:9, 20:14), tačiau tolimus metimus metė menku 30 proc. taiklumu.

Tikslą pasiekė vos 7 tritaškiai iš 23. Ne ką geriau Lietuvos snaiperiai atakavo iš toli ir rungtynėse su Venesuela, kuomet metė 33 proc. taiklumu, o tikslą pasiekė 9/27 metimai.

Pagrindiniai Lietuvos konkurentai dėl patekimo į Tokijo žaidynes, Slovėnijos krepšininkai, vien pirmose rungtynėse su Angola įmetė daugiau tritaškių nei lietuviai per abejas rungtynes. Dažnai iš toli atakavę slovėnai tada smeigė net 18 tritaškių metimų iš 39 (46 proc.) Šio vakaro rungtynėse su Lenkija slovėnai atakavo dar įspūdingesniu procentu, o tinklelį skrodė net 18 iš 32 tritaškių (56 proc.).

D. Maskoliūno raginimą mesti tritaškius žiūrėkite:

Tai, jog Lietuvos rinktinės treneris skatina žaidėjus drąsiau atakuoti iš toli, buvo galima girdėti ir minutės pertraukėlių su Venesuela metu. Šio vakaro rungtynių antroje pusėje lietuviai vis dažniau ieškodavo komandos draugų ties perimetru, o taikliais metimais varžovus daugiausiai baudė atsarginiai rinktinės krepšininkai – Tomas Dimša, Rokas Jokubaitis ir Eimantas Bendžius.

Vieną gražiausių tolimų metimų į korėjiečių krepšį šio vakaro akistatoje pataikė Marius Grigonis. Naujasis Maskvos CSKA pirkinys trečio ketvirčio pradžioje smeigė tritaškį iš eigos, o korėjiečiai iškart po jo suskubo prašyti minutės pertraukėlės.

Nors kol buvęs Kauno „Žalgirio“ snaiperis atrankoje tolimomis bombomis nespindi, rinktinės treneriai būtent iš šio startinio penketo žaidėjo tolimų metimų turėtų laukti labiausiai.

Dar po vieną tolimą metimą į korėjiečių krepšį pridėjo Lukas Lekavičius ir Rokas Giedraitis.

Giedraičio tritaškis pirmajame kėlinyje:

Taiklius rinktinės tritaškius antroje rungtynių pusėje su Pietų Korėja rasite video siužete, esančiame straipsnio pradžioje.