Stebuklas ir žemės drebėjimas Kaune neįvyko – kaip ir prognozuota, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nesunkiai 96:57 (28:16, 21:18, 27:9, 20:14) įveikė Pietų Korėją ir iš pirmos A grupės vietos žengė į olimpinio atrankos turnyro pusfinalį.

Pusfinalyje Dariaus Maskoliūno auklėtiniai žais su antrąją vietą B grupėje užėmusia Lenkija. Mačas vyks šeštadienį, 19.30 val.

Kitame pusfinalyje susitiks Slovėnija ir Venesuela.

Pietų Korėja prieš lietuvius laikėsi tik pirmas septynias mačo minutes – galiausiai mūsiškiai per porą minučių surengė uraganinį spurtą 16:2 ir atsiplėšė 28:12.

Antrame kėlinyje varžovai laikėsi dėka taiklių tritaškių ir šio pradžioje net buvo sumažinę skirtumą iki vienženklio, tačiau tik trumpam.

Galutinius taškus Lietuva sudėjo po pertraukos – trečią kėlinį laimėjo 27:9 ir pradėjo triuškinti varžovus 76:43.

Jokio pasipriešinimo po krepšiu ir vėl nesulaukęs Jonas Valančiūnas vos per 17 minučių surinko dvigubą dublį – 15 taškų (6/8 dvit., 3/4 baud.) ir 13 atkovotų kamuolių. Su 28 naudingumo balais jis buvo geriausias susitikimo žaidėjas.

Akivaizdų ūgio ir jėgos pranašumą turėjusi Lietuvos rinktinė kovą dėl kamuolių laimėjo net 53:26.

Lietuvai šiame mače galvos skausmą kėlė tik vienas korėjiečių žaidėjas – natūralizuotas amerikietis Gunas Ra vien per pirmą mačo pusę pelnė 18 taškų, o rungtynes baigė su 26 taškais.

Tiesa, įpusėjus mačui D. Maskoliūnas sakė, kad toks ir buvo žaidimo planas – leisti G. Ra žaisti, bet neutralizuoti kitus žaidėjus.

Šiose rungtynėse rinktinės treneris atliko nemažai taktinių eksperimentų. Vienas jų – tiek žaidimas su J. Valančiūnu ir D. Saboniu kartu, tiek žaidimas be abiejų NBA bokštų.

Po šio pralaimėjimo korėjiečiai baigė pasirodymą Kaune.

Lietuva: J. Valančiūnas 15 (13 atk. kam.), R. Jokubaitis ir M. Grigonis po 13, T. Dimša 11, D. Sabonis 9 (10 atk. kam.), E. Bendžius 8, R. Giedraitis ir L. Lekavičius po 7, G. Masiulis 6, A. Butkevičius 5, M. Kuzminskas 2, M. Kalnietis 0 (9 rez. per.).

P. Korėja: G. Ra 26, H. Lee 11.

TV3 televizija, naujienų portalas tv3.lt, internetinė vaizdo platforma TV3 Play bei naujos kartos televizija Go3 transliuos visas olimpinės atrankos vyrų krepšinio rungtynes – ne tik tas, kuriose pasirodys lietuviai.

Tiek rungtynių metu, tiek ir po jų karščiausios naujienos, interviu su krepšininkais, jų komentarai bei rungtynių analizė atsidurs ir naujienų portalo tv3.lt specialiame polapyje – https://www.tv3.lt/tokyo2020