Užtikrinta pergale olimpinio krepšinio atrankos turnyro B grupės varžybas baigė Slovėnijos rinktinė. Luka Dončičius su kariauna nuo kelio tiesiog nušlavė lenkus, įveikdami juos 112:77 (29:26, 34:20, 20:14, 29:17 )ir grupėje užėmė pirmąją vietą.

Pusfinalyje slovėnai susikaus su antrąją A grupės komanda, kuri paaiškės vėliau vakare.

Mačo pradžioje viskas kiek geriau klostėsi lenkams. Po rezultatyvių atakų antplūdžio jie šiek tiek pabėjo ir net pirmavo kurį laiką.

Vienu metu jie priekyje buvo 15:10. Paskui kurį laiką jiems dar pavyko diktuoti sąlygas aikštėje, bet netrukus slovėnai įjungė uraganinį puolimą ir jau jie po dešimties minučių buvo priekyje 29:26.

Po to aikštėje viskas per daug nepasikeitė. Slovėnija demonstravo fantastišką puolimą, tritaškiais tiesiog bombardavo lenkų krepšį.

Nors lenkai dar bandė laikytis bei patiems pavykdavo užpulti, bet skirtumas tarp komandų tik augo.

Vienu metu slovėnai pirmavo ir 20 taškų, o išėjus ilsėtis rezultatas švieslentėje buvo jų naudai 63:46. Slovėnų puolimas buvo tiesiog neįtikėtinai geras.

Po pertraukos vaizdas aikštėje per daug ir nepasikeitė. Slovėnų puolimo mašina tiesiog buvo sunkiai sustabdoma, o ir patiems lenkams ne itin pavykdavo dažnai užpulti.

Skirtumas nuolat svyravo apie 20 taškų, Luka Dončičius su kompanija tiesiog siautė aikštėje.

Galiausiai ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas. Slovėnai įveikė lenkus ir užtikrintai užėmė pirmąją vietą B grupėje.

Luka Dončičiaus per 21min. spėjo surinkti dvigubą dublį – 18 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų ir 6 atkovoti kamuoliai.

Slovėnai pataikė net 18 iš 32 tritaškių (56 proc.), o lenkai 13 iš 30 (43 proc taiklumas.).

Slovėnija: Luka Dončičius 18 (10 rez. perd., 6 atk. kam.), Klemenas Prepeličius 17, Gregoras Hrovat 16 (5 atk. kam.), Jaka Blažičius 11, Vlatko Čančaasr 10.

Lenkija: Mateuszas Ponitka 16 (7 atk. kam.), Aleksanderis Balcerowski ir A.J. Slaughteris po 11, Michalas Sokolowskis ir Damianas Kuligas po 7 taškus.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

L. Dončičius galėjo ramiai stebėti mačą jau nuo suolelio. Skirtumas tik augo. Lenkai šiandien tiesiog neturėjo priešnuodžių prieš slovėnų uraganišką puolimą.

Kėlinuko pabaiga jau įtakos neturėjo daug. Dar vienu tritaškiu slovėnai perkopė 100 taškų. Slovėnai šiandien fantastiški. Pelnyta ir užtikrinta jų pergalė net 35 taškų skirtumu (112:77).

Trečiasis kėlinys: Slovėnija 83:60 Lenkija

Vaizdas aikštėje per daug nepasikeitė. Lenkai bandė priešintis, bet slovėnų puolimas buvo nesustabdomas. Sužaidus keturias minutes jie jau pirmavo 70:49.

Luka Dončičius netrukus pataikė dar kartelį iš toli. Vlatko Čanaras irgi pridėjo tolimą metimą. Slovėnai tiesiog puikūs, jie pirmauja 81:59.

Antrasis kėlinys: Slovėnija 63:46 Lenkija

Slovėnai spėjo pataikyti jau šešis tolimus metimus. Nors lenkai neatsilieka daug, bet sustabdyti slovėnų puolimo uragano kol kas nesugeba. Slovėnija pirmauja 39:32.

Luka Dončičius padalino kelis labai gražius perdavimus ir slovėnai nemažino tempo. Nors ir lenkai surasdavo kelius link slovėnų krepšio, vis dėlto įpusėjus kėliniui jie atsilieka 37:47.

L. Dončičius su kariauna tiesiog siautė puolime. Jei lenkai dar šiek tiek bandė laikytis kėlinuko pradžioje, tai likus kelioms minutėms Slovėnija jau susikrovė dvidešimties taškų pranašumą.

Galiausiai po 20 min. priekyje buvo 63:46.

Pirmasis kėlinys: Slovėnija 29:26 Lenkija

Luka Dončičius pelnė pirmuosius slovėnų taškus mače ir taip atsakė į lenkų rezultatyvią ataką. Bet netrukus Lenkijos rintktinė pridėjo dar penkis taškus ir sužaidus dvi minutes pirmavo 7:2.

Lenkai mačo pradžioje demonstruoja fantastišką krepšinį. Pataikę kelis tritaškius, pridėjo dar ir dvitaškį bei pirmavo 15:10.

Aikštėje žiūrovai gali stebėti uraganinį krepšinį. Abi rinktinės keitėsi rezultatyviomis atakomis, o lenkai likus kelioms minutėms pirmavo 24:22. Bet čia pat slovėnai surengė mini spurtą.

Be gynybos vykęs pirmasis mačo kėlinys baigėsi slovėnams pirmaujant 29:26.

********

TV3 televizija, naujienų portalas tv3.lt, internetinė vaizdo platforma TV3 Play bei naujos kartos televizija Go3 transliuos visas olimpinės atrankos vyrų krepšinio rungtynes – ne tik tas, kuriose pasirodys lietuviai.

Tiek rungtynių metu, tiek ir po jų karščiausios naujienos, interviu su krepšininkais, jų komentarai bei rungtynių analizė atsidurs ir naujienų portalo tv3.lt specialiame polapyje – https://www.tv3.lt/tokyo2020