Legendinis Šveicarijos tenisininkas Rogeris Federeris ketvirtą kartą paeiliui nugalėjo Rafaelį Nadalį ir iškovojo „Miami Open“ titulą. Maestro po pusantros valandos trukusios kovos savo amžiną varžovą įveikė rezultatu 6:3, 6:4.

R. Nadalis po šio pralaimėjimo vis dar pirmauja tarpusavio susitikimuose (23-14), o ant kietos aikštės dangos į priekį išsiveržė R. Federeris (10-9). Tai ilgiausia šveicaro pergalių seriją prieš Rafą, nes jis iškovojo ketvirtąją paeiliui.

R. Federeris laimėjo prieš ispaną 2015 metais Bazelyje, praėjusiais metais nežaidė tarpusavyje nė karto, o šiemet savo varžovą iš Ispanijos nugalėjo Melburne bei Indian Velse.

Šį sezoną Šveicarijos maestro patyrė pralaimėjimą (19-1) ir nugalėjo visus pirmojo dešimtuko tenisininkus (7-0). Tai jo geriausias sezono startas nuo 2006 metų, kai jis iš 34 mačų buvo laimėjęs 33. Majamyje jis iškovojo trečiąjį titulą iš keturių žaistų finalų, o tapęs čempionu tapo vyriausiu tenisininku laimėjusiu šias pirmenybes.

Tai yra 91 R. Federerio titulas karjeroje bei 26 „Masters“ serijos turnyruose. Šveicaras pirmadienį pakils į ketvirtąją vietą ATP pasaulio reitinge, o R. Nadalis šoktels į penktąją poziciją.

„Miami Open“ nugalėtojui atiteko 1000 ATP reitingo taškų 1,17 mln. JAV dolerių.