REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsibėgėjanti karšta vasara paženklinta mirtimis vandenyje. Medikai ir gelbėtojai sako, kad vasarą atsipalaidavę žmonės pramogaudami vandenyje dažnai tiesiog pervertina savo jėgas. Neretai nelaimes lydi ir alkoholis. 

Įsibėgėjanti karšta vasara paženklinta mirtimis vandenyje. Medikai ir gelbėtojai sako, kad vasarą atsipalaidavę žmonės pramogaudami vandenyje dažnai tiesiog pervertina savo jėgas. Neretai nelaimes lydi ir alkoholis. 

REKLAMA

Specialiosios tarnybos šią savaitę gavo pranešimą, kad Gelūžės ežere, Vilniuje, skęsta žmogus, kuris, deja, baigėsi tragiškai.

Pasak liudininkų, iš pradžių į nelaimę dauguma žmonių sureagavo gana abejingai. Kad juostoje tarp geltonų ir raudonų plūdurų po vandeniu paniręs žmogus nebeišnėrė, pamatė keli jaunuoliai, tačiau aplinkiniai jų pasakojimu esą nepatikėjo. Pliaže budėjo ir gelbėtojas. Tačiau jis tuo metu buvo kitoje pliažo pusėje, tad liudininkai nubėgo prašyti pagalbos. Gelbėtojas išplaukė su valtele į liudininkų nurodytą vietą ir nėrė į vandenį, tačiau ten buvo gana gilu, todėl žmogaus jis nepamatė.

„Ne viską galima pamatyti ir vienas gelbėtojas čia tikrai nespėja to padaryti. Ant tiltelio buvo apie 60 žmonių ir plaukiojo gal 60–70. Vienas gelbėtojas nepajėgia tiek darbo atlikti, – sakė liudininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Atvykę narai kūną rado maždaug 17 metrų nuo kranto, daugiau nei trijų metrų gylyje. Medikai konstatavo jauno vyro mirtį. Pirminiais duomenimis, nuskendo greičiausiai karštą dieną atsigaivinti nusprendęs 25-erių Sakartvelo pilietis.

REKLAMA

Žmonės atvažiavo iš kitos šalies, svečiai Lietuvoje. Labai jaunas žmogus, 25-erių metų, sportiškas, dirbantis, su sveikata viskas tvarkoje ir paskendo“, – pasakoja liudininkas.

Dar vienam jaunam vyrui vandens pramogos baigėsi tragiškai poilsiautojų pamėgtose Kupiškio mariose. 31-ių metų vyras į medikų rankas pakliuvo po šuolio į vandenį.

Jis pateko gyvas, paralyžiuotas, su trinkančiu kvėpavimu, kadangi dar būdamas vandenyje prasidėjo skendimas, prigėrė vandens, jį ištraukus atvežtas į gydymo įstaigą, bet jau sužalojimai buvo dideli, deja, padėti jam negalėjome“, – apgailestauja neurochirurgas Gediminas Miliūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent toks poilsiautojų elgesys dažnai baigiasi sunkiomis, kartais mirtimi ar sunkia negalia pasibaigiančiomis traumomis.

Dalis tų ligonių miršta traumos vietoje, jie nuskęsta, nes įvykus lūžimui ir sužalojus smegenis jie negali valdyti rankų ir kojų, nuskęsta vandenyje, o kiti, kurie pasiekia gydymo įstaigą, jie lieka neįgaliais visam likusiam gyvenimui“, – sako G. Miliūnas.

Vien į Panevėžio ligoninę šią vasarą pakliuvo 4 sunkias traumas vandenyje patyrę asmenys.

Žinomas Panevėžio gydytojas prisimena atvejį, kai per abiturientų išleistuves po panašių pramogų vandenyje greitosios medikai į ligoninę atvežė net 11 jaunuolių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak gelbėjančių skęstančiuosius ar, deja, traukiančių jau skenduolius, nėra buvę maudynių sezono be nelaimingų atsitikimų vandenyje.

Pervertina savo jėgas, eina maudytis prisivalgę, per daug perkaitę saulėje, be abejo, ir nori pasirodyti prieš draugus, būna visokie šokinėjimai nuo kranto, šokinėjimai nuo tiltų. Dėl vyresnių žmonių – gali būti ir alkoholio vartojimas, sveikatos problemos“, – tvirtina ugniagesių gelbėtojų atstovė Vilma Vaiginytė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 41 skenduolį. Išgelbėjo 27 skęstančiuosius.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų