• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Egiptas, jo trijų tūkstančių metų istorija, milžiniškos akmeninės statulos, šventyklos, nepakartojamos piramidės ir ilgus amžius nesikeičiantis nuostabus gamtovaizdis iki šiol vilioja keliautojus, nuotykių ieškotojus, saulės ir poilsio išsiilgusius žmones. Viską aplankyti būtų išties sunku, tačiau verta aplankyti bent pačias įspūdingiausias šalies vietas. Kelionių tinklalapis Touropia.com sudarė populiariausių Egipto vietų dešimtuką:

REKLAMA
REKLAMA

10. Ibn Tuluno mečetė (Mosque of Ibn Tulun)

Ibn Tuluno mečetė (Mosque of Ibn Tulun) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Ibn Tuluno mečetė (Mosque of Ibn Tulun) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

 

Tarp islamiškojo Kairo architektūros statinių labiausiai išsiskiria graži ir elegantiška Ibn Tuluno (Ibn Tulun) mečetė, esanti Saijidos Zainabos (As Sayyidah Zaynab) kvartale. Tai viena didžiausių pasaulyje ir seniausių Kaire mečečių, pastatyta Egipto gubernatoriaus Ahmad ibn Ţūlūn tarp 876–879 metų po Kr. Aukščiau mečetės stiebiasi minaretas, su sraigtiniais laiptais, kurie buvo pastatyti dar po kelių šimtmečių. Kino mėgėjams bus įdomu tai, kad šioje vietoje buvo filmuojama Jameso Bondo dalis „The Spy Who Loved Me“.

REKLAMA

9. Dahabas (Dahab)

Dahabas (Dahab) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Dahabas (Dahab) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

 

Dahabas – tai žavingas nedidelis žvejų kaimelis, išsidriekęs Raudonosios jūros pakrantėje ir vos 85 km atstumu nutolęs nuo triukšmingo Šarm El Šeicho kurorto. Dahabas keliautojus keri tuo, kad yra viena iš nedaugelio kurortinių vietų Egipte, kurios dar yra nepaliestos masinio turizmo. Į miestelį turistus traukia dvi pagrindinės priežastys: senamiestis su savo jaukia ir atpalaiduojančiai ramia atmosfera bei Raudonoji jūra, siūlanti unikalią galimybę nardyti ar buriuoti.

REKLAMA
REKLAMA

8. Sivos oazė (Siwa Oasis)

Sivos Oazė (Siwa Oasis) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Sivos oazė (Siwa Oasis) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

 

Turbūt pati egzotiškiausia Egipto vieta – Sivos oazė, įsikūrusi vidury Libijos dykumos. Oazėje gyvena tik šiek tiek daugiau nei 20 tūkstančių gyventojų, kurių dauguma – berberų palikuonys, kalbantys savita sivi kalba. Pagal senovines tradicijas, berberai gamina kokybiškus sidabro papuošalus, taip pat keramikos dirbinius, pina krepšius. Sivos oazė neretai tituluojama gražiausia Egipto oaze, kuri vidury dykumos žaliuoja dėl čia esančių šaltinių bei upelių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Egipto muziejus (Egyptian Museum)

Egipto muziejus (Egyptian Museum) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Egipto muziejus (Egyptian Museum) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

 

Nacionaliniame Egipto muziejuje saugoma daugiau kaip 100 tūkst. eksponatų iš beveik kiekvieno Egipto istorijos periodo. Augustas Marietas šią kolekciją pradėjo kurti 1858m. Į dabartinį, būtent tam tikslui pastatytą neoklasicistinį muziejaus pastatą, kolekcija buvo perkelta 1902 m. Silpnas muziejaus eksponatų apšvietimas yra viena iš muziejaus žavesio paslapčių, kadangi vaikščioti prieblandoje aplink lobių vertybes yra išties nepakartojamas pojūtis. Įsimintiniausios muziejaus vietos – Tutankhameno kapas ir Mumijos kambarys su 27 mumijomis iš faraonų laikų.

REKLAMA

6. Abu Simbelis

Abu Simbelis (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Abu Simbelis (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

 

Abu Simbelis piečiausias Egipto miestas netoli pasienio su Sudanu, Nilo pakrantėje. Ši vietovė, vadinama Nubija, žinoma nuo seno apie 4000 m. prieš Kr. Galingas faraonas Ramzis II čia pastatė šventyklas, išlikusias iki mūsų dienų. Tai milžiniškos karingojo faraono Ramzio II ir jo gražuolės žmonos Nefertarės šventyklos, iškaltos kalne XII a prieš Kr. Tačiau, pradėjus 1960 m. statyti hidroelektrinę Asuane iškilo pavojus, kad šios kaip ir kitos Nubijos šventyklos neišvengiamai atsidurs Nilo dugne. Dauguma šalių prisidėjo gelbėjant neįkainojamą faraonų palikimą.

REKLAMA

5. Karalių slėnis (Valley of the Kings)

Karalių slėnis (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Karalių slėnis (nuotr. Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Karalių slėnis – tai Egipto faraonų laidojimo vieta vakariniame Nilo krante šalia Luksoro (buvusių Tėbų) su 63 kapavietėmis. Atėjus į valdžią XVIII Senovės Egipto faraonų dinastijai, faraonus imta laidoti Tėbuose, tuometiniame religiniame Egipto centre. Liovęsi statyti piramidės formos kapavietes, egiptiečiai ėmė jas kirsti kalkakmenio uolose greta Tėbų miesto. Kapavietes sudarydavo keli koridoriai, prieškambaris ir laidojimo patalpa. Uolose paslėptas kapavietes buvo sunkiau surasti ir išplėšti. 1922 m. čia atrasta neišplėšta Tutanchamono kapavietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Kruizas Nilo upe

Kruizas Nilo upe – geriausias būdas suprasti tos šalies dvasią. Plaukiant laivu galima grožėtis Šiaurės Afrikos gamta, stebėti Nilo pakrančių kasdieninį gyvenimą, aplankyti senovės Egipto miestus bei istorinius paminklus, menančius faraonų laikų galybę ir didybę. Nuobodžiauti nėra kada ir vakarais. Laivuose organizuojami įdomūs folkloro vakarai. Argi ne smalsu vieną vakarą pasijusti Kleopatra ar galingu Egipto faraonu, beduine šokėja arba šeichu?..

3. Raudonosios jūros rifas

Raudonosios jūros rifas (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Raudonosios jūros rifas (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

 

Raudonoji jūra – turbūt viena gražiausių nardymo vietų pasaulyje. Šios jūros vanduo yra toks perregimas, kad savo akimis galima pamatyti pačius netikėčiausius egzotinius povandeninius peizažus. Jūra garsėja ne tik koralinių rifų gausa, bet ir faunos ir floros įvairove. 18 km nuo Šarm El Šeicho kurorto yra įsikūręs povandeninis Raudonosios jūros pasaulio draustinis, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

REKLAMA

2. Karnako šventykla (Karnak)

 

Karnako šventykla (Karnak) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Karnako šventykla (Karnak) (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

 

Karnako šventykla yra apie 3 km į šiaurę nuo Luksoro nutolęs šventyklų kompleksas, esantis Egipte, El Karnako kaime. Į Karnako šventyklą veda sfinksų su liūto kūnu ir avino galva alėja. Šventyklų komplekse esančios šventyklos buvo skirtos karo dievams Montui ir Mutai, saulės dievui Amonui bei Amono žmonai. Amonui skirta šventykla yra pati didžiausia, kurią senais laikais buvo apjuosusi daugiau nei 2 km ilgio bei 8 m pločio siena.

REKLAMA

1. Gizos piramidės

Gizos piramidės (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)Gizos piramidės (nuotr.Flickr.com) (nuotr. Gamintojo)

Gizos piramidės (dar kitaip vadinamos Gizos nekropoliu) stovi dykumoje Gizos plynaukštėje, Kairo pakraštyje. Šis senovės paminklų kompleksas apie 8 km nutolęs nuo senojo Gizos miesto šalia Nilo ir apie 25 km į pietvakarius nuo Kairo miesto centro. Cheopso piramidė, priklausanti Gizos piramidėms, yra vienintelis iki šių laikų išlikęs senojo pasaulio stebuklas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų