• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuolaikinio meno centras su apgailestavimu praneša, kad šį penktadienį, kovo 6 d. numatyta Tony‘io Rayns paskaita-filmų peržiūra Kino vaidmuo Azijos kultūros atgimime nuo 1970-ųjų neįvyks dėl staigios ir sunkios lektoriaus ligos.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu organizatoriai mėgina tartis dėl atskiros Azijos filmų peržiūros ŠMC kovo mėnesį.

REKLAMA

Vietoje Tony‘io Rayns paskaitos, kovo 6 d., penktadienį, 17 val. kviečiame į žiūrovų jau pamėgtą renginį -  paskutinę kuratoriaus Simono Reeso ekskursiją po parodą.

Taip pat laukiame jūsų kovo 10 d., antradienį, 18 val. Nikos Papastergiadis paskaitoje apie Globalinius Pietus.



Atsiprašome už nepatogumus.

Nuo 8-ojo dešimtmečio, besikeičiant sociopolitinei situacijai (karinės vyriausybės Taivane ir Korėjoje žlugimas), kinas vaidino svarbų vaidmenį Rytų Azijos kultūros atsinaujinimo procese.

REKLAMA
REKLAMA

Kas dešimt metų pasirodydavo nauja grupė kino režisierių, savo kūriniuose analizuojančių svarbiausias savo šalies kultūros temas. Pavyzdžiui, Honkongas, turintis seniausią kino studijų sistemą, pagarsėjo gamindamas vos kelių žanrų filmus dideliais kiekiais, o drąsiausi jauni režisieriai kūrė eksperimentinius darbus televizijai (tą patį galima pasakyti apie 5-ojo dešimtmečio BBC televiziją Jungtinėje Karalystėje, kur dirbo Ken Loach, Peter Watkins ir Mike Leigh).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

9-ojo dešimtmečio pradžioje į kiną „įsiveržė“ grupė jaunų pramuštgalvių, kurie sukėlė revoliuciją Honkongo masinėje vaizdų kultūroje likus keleriems metams iki valdžios perversmo. Panašiai ir 1983 m. Pietų Korėjos karinės vyriausybės žlugimas leido panaikinti menui taikomus apribojimus, tad suklestėjo filmai, tyrinėjantys tamsiuosius Pirmojo pasaulinio karo ir Korėjos karo metus.

REKLAMA

Tony Raynso paskaitoje bus pristatyti svarbiausi to laikotarpio filmai ir iškiliausi režisieriai, dirbantys Rytų Azijoje pastaruosius 35 metus.

Tony Rayns (g. 1948 m.) – britų rašytojas, kino kritikas, komentatorius, filmų festivalių programų kuratorius ir scenaristas, vienas svarbiausių pasaulyje kino kritikų. T. Rayns nuo 7-ojo dešimtmečio rašo apie filmus, kuria tekstus Britanijos filmų instituto leidžiamam žurnalui „Sight & Sound“. Jis žinomas kaip Rytų Azijos kino ekspertas, jo komentarai papildo Azijos kino filmų DVD diskų įrašus. Nuo 1988 iki 2006 m. T. Rayns koordinavo Azijos filmų konkursą „Drakonai ir tigrai“ („Dragons and Tigers“), kurį rengia Vankūverio tarptautinis kino festivalis, ir yra Hongkongo, Pietų Korėjos bei Taipėjaus kino festivalių filmų programų sudarytojas. Taip pat T. Rayns subtitruoja anglų kalba filmus iš Honkongo, Japonijos, Korėjos ir Tailando bei naująją „Criterion Collection“ kino studijos antologiją. 9-ajame dešimtmetyje jis rengė britų televizijos serialą „Naujasis Kinijos kinas“, kuriame rodė garsiausių Kinijos režisierių filmus, tarp jų retus ir biografinius.

T. Rayns parašė filmo „Šalin žodžius“ („Away with Words“) scenarijų. Šiame operatoriaus Christopherio Doyle’o režisuotame meniniame filme vaidina Asano Tadanobu. Jis yra parašęs knygas apie Seijun Suzuki, Wong  Kar-wai’ų  ir Rainerį Wernerį Fassbinderį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų