Penktadienį Tokijo olimpiadoje tęsėsi medalių dalybos stadione, kuriame varžėsi geriausi planetos lengvaatlečiai.

Sensacingai baigėsi vyrų 4x100 m esfafetės finalas. Čia visus favoritus aplenkė Italijos rinktinė – Lorenzo Patta, Lamontas Marcellis Jacobsas, Eseosa Fostine Desalu ir Filipo Tortu.

Jie finišavo per 37.50 sek., pagerino šalies rekordą ir vos 0.01 sek. aplenkė britus (37.51). Bronzą pelnė kanadiečiai (37.70), jamaikiečiai atbėgo tik penkti (37.84), o JAV rinktinė net nepateko į finalą.

Tai pirmas kartas istorijoje, kai Italijos vyrų rinktinė laimėjo olimpinę 4x100 m bėgimo estafetę. Analogiškoje moterų rungtyje sensacijų nebuvo – čia triumfavo jamaikietės Briana Williams, Elaine Thompson-Herah, Shelly-Ann Fraser-Pryce ir Shericka Jackson.

Jos laimėjo su nauju šalies rekordu – 41.02 sek. Sidabrą pelnė JAV rinktinė (41.45), o bronzą – britės (41.88). Didele persvarą moterų 400 m bėgimą laimėjo Bahamų sportininkė Shaunae Miller-Uibo – 48.36 sek.

Ji pasiekė žemyno rekordą ir tapo 5-a greičiausia šios rungties bėgike per istoriją. Sidabrą laimėjo Dominikos Respublikos atstovė Marileidy Paulino (49.20), o istorinę bronzą pelnė amerikietė Allyson Felix (49.46).

35-erių A.Felix tai buvo 10-as olimpinis medalis per karjerą (6 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos). Po gimdymo į sportą grįžusi A.Felix tapo tituluočiausia visų laikų lengvaatlete olimpiadoje. Ji aplenkė 9 medalius turinčią jamaikietę Merlenę Ottey.

Tarp vyrų lengvaatlečių daugiau medalių iškovojo vienintelis suomis Paavo Nurmi (9 aukso, 3 sidabro).

Apie tris aukso medalius Tokijuje svajojusi Nyderlandų atstovė Sifan Hassan savo svajonės neįgyvendino. 1500 m bėgime ji liko trečia (3:55.86) ir praleido į priekį 33 metus gyvavusį olimpinį rekordą pagerinusią Kenijos atstovę Faith Kipyegon (3:53.11) bei britę Laurą Muir (3:54.50), kuri pasiekė šalies rekordą.

Vyrų 5000 m bėgime čempionu tapo Joshua Cheptegei iš Ugandos – 12 min. 58.15 sek. Antras atbėgo Kanados atstovas Mohamedas Ahmedas (12:58.61), trečias – JAV atstovaujantis Paulas Chelimo (12:59.05).