Tokijo olimpinių žaidynių moterų žolės riedulio turnyre penktadienį įvyko didysis finalas – jame Nyderlandų rinktinė 3:1 nugalėjo argentinietes.

Nyderlandų rinktinė visus 3 įvarčius įmušė per 6 minučių atkarpą. 23-ią min. pasižymėjo Margot van Geffen, o 26 ir 29 min. dublį pridėjoCaia Jacqueline van Maasakker. Po minutės nuo trečiojo olandžių įvarčio pasižymėjo ir Agustina Gorzelany, kiek atgaivinusi Argentinos rinktinės viltis. Visgi, per likusias 30 min. joms nebepavyko pralaužti olandžių gynybos.

Nyderlandų rinktinė ketvirtą kartą tapo olimpine čempione. Anksčiau jos tai padarė 1984 m., 2008 m. ir 2012 m. Argentinietės trečią sykį žaidė olimpiniame finale ir trečią kartą liko su sidabru. Beje, 2012 m. finale žaidė tos pačios rinktinės. Tada olandės finalą laimėjo rezultatu 2:0.

Olimpine vicečempione su Argentinos rinktine tapo ir 22-ejų metų Julieta Jankunas. Finale jai pasižymėti nepavyko.

J.Jankunas, kurios senelis – lietuvis, yra viena talentingiausių Argentinos rinktinės žaidėjų. Puolėjos pozicijoje žaidžianti J.Jankunas kartą tapo olimpinių rungtynių didvyre. B grupėje argentinietės 3:2 nugalėjo kines, o pergalingą įvartį 54-ą minutę pelnė būtent lietuvių kilmės žaidėja.