REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslo metų pradžia neretai tampa tikru galvos skausmu tiek tėveliams, tiek jų atžaloms. Nesvarbu ar jūsų vaikas žingsniuos į pirmą klasę ar naujus mokslo metus pasitiks jau 10-tos klasės suole – pasiruošimas mokyklai svarbus visiems, o artėjantys iššūkiai kelia nerimą net ir patiems drąsiausiems.

Mokslo metų pradžia neretai tampa tikru galvos skausmu tiek tėveliams, tiek jų atžaloms. Nesvarbu ar jūsų vaikas žingsniuos į pirmą klasę ar naujus mokslo metus pasitiks jau 10-tos klasės suole – pasiruošimas mokyklai svarbus visiems, o artėjantys iššūkiai kelia nerimą net ir patiems drąsiausiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patikrinkite turimas mokyklinių reikmenų atsargas

Nesvarbu kurioje klasėje jūsų vaikas – artėjant mokslo metams, visiems svarbu peržiūrėti turimus mokyklinius reikmenis ir įsigyti priemonių, kurių trūksta. Ekspertai sako, kad svarbiausia – rašymo priemonės ir sąsiuviniai, todėl šiems daiktams skirkite itin didelį dėmesį. Renkantis plunksnakočius ir sąsiuvinius, nepirkite pačių pigiausių, kadangi tokios priemonės tarnaus trumpai ir bus nepatogios naudoti – plunksnakotis teps pirštus, o pigių sąsiuvinių lapai persigers ir išteps kitus lapus.

REKLAMA

Pradinukų tėveliai ypatingą dėmesį turėtų atkreipti į flomasterių, guašo ir akvarelinių dažų atsargas. Nuodugniai patikrinkite spalvas – ar jos veikia, ar nesudžiūvo dažai, ar nesupelijo. Pedagogai atviri – greičiausiai baigiasi baltos spalvos guašas, žali ir mėlyni flomasteriai, bei pieštukai.

Pasirūpinkite kokybiška kuprine

Savo kuprinę ant pečių moksleiviai nešioja didžiąją dienos dalį, o kartais su ja keliauja ir į būrelius. Pasirūpinkite, kad turima kuprinė atitiktų reikalavimus – turėtų paminkštintas, plačias petnešas, daug skyrelių, svertų ne daugiau, kaip 15 proc. mokinio kūno svorio ir turėtų pakietintą dugną.

REKLAMA
REKLAMA

Mokyklinę kuprinę nešiojant netinkamai, laukia daugybė liūdnų pasekmių – iškrypsta stuburas, alinami kaklo ir nugaros raumenys, vaikas greičiau pavargsta, nutrinami pečiai ir kaklas. Prieš prasidedant mokslo metams, paaiškinkite vaikui, kaip taisyklingai dėvėti kuprinę ir priminkite, kodėl tai svarbu.

Nauja mokykla? Aplankykite klasę iš anksto

Jei šie mokslo metai jūsų atžalai pirmieji naujoje mokykloje, naują klasę vertėtų aplankyti mokslo metams dar neprasidėjus. Nežinomybė yra dažniausias streso ir nerimo šaltinis, todėl susipažinęs su būsima aplinka ir mokytoju, būsimasis mokinukas jausis tvirčiau ir saugiau, o rugsėjo pirmoji nebebus tokia sunki ir įtempta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aptarkite užkandžių dėžutės klausimą

Paprastai mokyklose yra įrengtos valgyklos, kur galima įsigyti įvairiausių užkandžių ir pagrindinių patiekalų. Vis dėlto, kai kurie vaikai labiau mėgsta valgyti maistą iš namų, todėl prieš prasidedant naujiems mokslo metams, pasitarkite su atžala – ką jis mėgsta valgyti, kaip dažnai yra įpratęs užkandžiauti ir svarbiausia – aptarkite kamuojančias alergijas tam tikriems maisto produktams.

Vaikui išreiškus norą į mokyklą neštis namuose ruoštus pietus, nepamirškite iš anksto įsigyti patogios, sandarios ir akiai mielos bei maisto laikymui pritaikytos dėžutės. Kas dieną ruošiantis į mokyklą, drauge sudėkite pietus ir užkandžius, taip dienos eigoje vaikas galės pasimėgauti skaniu, namuose ruoštu maistu.

REKLAMA

Be pietų dėžutės taip pat vertėtų nepamiršti ir buteliuko su vandeniu ar arbata. Beje, tai puiki priemonė mokyti vaiką tvarumo ir ekologijos principų – įsigykite aliuminį ar nerūdijančio plieno buteliuką ir kas dieną pripildykite jį vandens, taip nereikės pirkti vis naujų, plastikinių buteliukų.

Nuteikite atžalą emociškai

Po linksmos vasaros namuose, vaikams būna sunku nusiteikti naujų mokslo metų pradžiai – neretai juos kamuoja nerimas, pyktis ir netgi liūdesys dėl pasibaigusių atostogų. Tokiose situacijose tėveliai atlieka itin svarbų vaidmenį – juk tik jie geriausiai pažįsta savo atžalą ir žino, kaip jį nuraminti.

Pasak specialistų, stresinėse situacijose svarbiausia yra artimųjų palaikymas ir nusiteikimas. Drąsiai klauskite savo vaiko, kas jį neramina, ieškokite problemos šaknų ir pasistenkite drauge surasti geriausią problemos sprendimo būdą. Nepamirškite – kartais, viskas ko reikia, tai nuoširdus pokalbis su artimaisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų